https://telegram.me/empireoflies

وطن‌فروشی شیرین عبادی سبب نامگذاری خیابانی به نام وی شد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشیرین عبادی که دوازده سال پیش برنده جایزه سیاسی نوبل صلح بوده و در سالهای اخیر مواضع وطن‌فروشانه‌اش سیر صعودی داشته است. وی که تاکنون بارها گفته نظام سیاسی کنونی ایران اصلاح‌پذیر نیست، تاکنون بارها از تحریم ملت ایران دفاع کرده است.

در هفته گذشته خبری منتشر شد که تعجب مخاطبان را برانگیخت و آن اعلام نامگذاری خیابانی در شهر سواسون فرانسه به اسم شیرین عبادی بود.

شهردار این شهر این اقدام را در راستای همبستگی با مردم ایران برای صلح و دمکراسی عنوان کرده است.

این در حالی است که جنبش اعتراضی موسوم به جلیقه زرد‌ها در فرانسه که از ۱۷ نوامبر سال جاری آغاز شد، پس از گذشت یک ماه همچنان ادامه دارد.

این اعتراض‎ها که در ابتدا به دلیل اعتراض به افزایش مالیات بر سوخت به صورت خودجوش و مردمی شکل گرفت، رفته رفته در سراسر کشور جان گرفته و اکنون اروپا و بخش‌هایی از شمال آفریقا را درنوردید. حال الیزه با طیف وسیعی از درخواست‌ها روبرو شده است: از نارضایتی از افزایش هزینه‌های زندگی و تا استعفای مکرون.

سکوت مجامع و سازمان‌های بین المللی حقوق بشری در مقابل خشونت دولت فرانسه علیه معترضان

به گزارش پلیس فرانسه از زمان آغاز تظاهرات از ۱۷ نوامبر تاکنون بیش از ۶۵۰۰ هزار نفر بازداشت یا زخمی شده‎اند. نکته قابل تامل در جریان اعتراض‎ها، خشونت گسترده پلیس علیه معترضان و تظاهر کنندگان است که نشان دهنده عدم تناسب خشونت با معترضان جلیقه زرد است.

دولت فرانسه که در واکنش به این اعتراض‎ها اقدام به استفاده از گازاشک آور، خودروی آبپاش، استقرار خودرو‌های زرهی در خیابان‎ها، استفاده از گلوله‌های پلاستیکی و … کرده در تلاش است تا با متهم کردن معترضان به خشونت خود را از اتهام اعمال خشونت شدید علیه این افراد تبرئه کند.

اشاره به خبر تظاهرات گسترده حال حاضر در فرانسه به این دلیل صورت گرفت تا تناقض گفتار و عمل شهردار مذکور در سرکوب و شکنجه مردم فرانسه و نامگذاری خیابان به نام کسی که خود از حقوق‌بگیر دولتهایی هستند که مردم ایران را تحریم می‌نمایند، بیشتر مشخص شود.

عبادی در عین حال که خود برنده جایزه «صلح نوبل» شده و جایزه مسئولیتی جهانی دارد، تنها موضوعات حقوق‌بشری در ایران برایش مهم است و تاکنون دیده نشده درباره نقض حقوق‌بشر توسط دولتهای غربی از جمله تظاهرات فرانسه یا تروریست‌ها در کشورهایی مانند عراق، سوریه، یمن و … حرفی بزند.

خودشیرینی و وطن‌فروشی عبادی اینجا بیشتر نمود پیدا می‌کند که در سال‌های اخیر «حسین علیزاده» نوازنده موسیقی ایرانی انصراف خود را از دریافت نشان «شوالیه» از دولت و سفارت فرانسه اعلام کرد و گفت که به «حسین علیزاده» بودن قناعت می‌کند.

انتهای پیام/

در هفته گذشته خبری منتشر شد که تعجب مخاطبان را برانگیخت و آن اعلام نامگذاری خیابانی در شهر سواسون فرانسه به اسم شیرین عبادی بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 0.25 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme