https://telegram.me/empireoflies

وضعیت ایران در دموکراسی از اروپا بهتر است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مدتی پیش بود که سخنان آتشین «یانوس کُروین مِیکِ»۱عضو لهستانی پارلمان اروپا در بروکسل، در انتقاد از رویکرد «استعماری» اروپا نسبت به ایران خبر ساز شد. نماینده‌ای که با زیر سئوال بردن استاندارد دوگانه اروپایی‌ها در برخورد با مسائل یکسان در کشورهای دیگر، رویکرد این اتحادیه در قبال ایران و توصیه‌های آمرانه آن را به تهران مشابه عملکرد یکصد‌سال پیش اروپایی‌ها در دوران استعمار آفریقا دانست.

«یانوس کُروین مِیکِ» در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی تسنیم با اشاره به سخنان خود در پارلمان اروپا، تأکید کرد که «اتحادیه اروپا در حال مرگ است با این حال تلاش دارند به دیگر کشورها آموزش دهند که چگونه زندگی کنند. وی با اشاره به این موضوع که «در حال حاضر وضعیت اقتصادی اروپا بسیار بد است» گفت که اعضای این اتحادیه «تلاش دارند به دیگر کشورها یاد دهند که چطور اقتصاد خود را مدیریت کنند».

کُروین مِیکی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به تصور اروپایی‌های از مرجعیت فکری و فرهنگی‌شان گفت: «آن‌ها فکر می‌کنند که ارزش‌هایشان تنها ارزش‌های موجود در جهان است و همگان باید به ارزش‌های آن‌ها باور داشته باشند». با این حال وی برای تدقیق سخنان تأکید که «منظور  ارزش‌های اروپایی نیست، بلکه ارزش‌های مدنظر اتحادیه اروپا است»، ارزش‌هایی که به گفته وی «متضاد و مخالف ارزش‌های اروپاییان است».

به گفته این نماینده پارلمان اروپایی، اتحادیه اروپا «فکر می‌کند که کشورهای اروپایی در جهان بهترین هستند، در نتیجه از نظر آن‌ها کشورهای مخالف‌شان بدترین هستند».

این عضو لهستانی پارلمان اروپا در خصوص ادعاهای غربی‌ها درباره وضعیت حقوق بشر در ایران تصریح کرد که «مطلقا با آن مخالفت می‌کنم. من به ارزش‌های اروپایی و نه اتحادیه اروپا باور دارم. این دو مجموعه از ارزش‌ها مخالف یکدیگرند. در پارلمان اروپایی مسائل متنوعی همچون مجازات‌ها، حقوق زنان و دموکراسی در ایران مطرح شده بود. البته من به هیچ وجه دموکرات نیستم. در اتحادیه اروپا دموکراسی وجود ندارد، بلکه سطلنت است که وجود دارد. و ایران که یک دموکراسی محدود دارد، وضعیت بهتری از اروپا دارد».

به گفته وی «بازار مشترک اروپا تحت سیطره توسط سوسیالیست‌ها و کمونیست‌ها قرار گرفته است. در حال حاضر، اتحادیه اروپا اتحادیه دولت‌هایی سوسیالیست است. و در این شرایط آن‌ها ارزش‌های خود را بر دیگران تحمیل می‌کنند. این وضعیت به یک کاریکاتور شبیه است. من نمی‌توانم به سخن آن‌ها گوش دهم، آن‌ها بسیار احمق هستند. من با آن‌ها بحث نمی‌کنم».

وی در پایان بار دیگر بر ارزیابی خود از وضعیت اتحادیه اروپا تأیکد کرد، مبنی بر اینکه «اروپا آینده چندانی ندارد، ما در حال نابودی هستیم، در اروپا شاهد ترقی و پیشرفت اقتصادی نیستیم».

در ادامه ویدئو و ترجمه سخنرانی انتقادی این عضو لهستانی پارلمان اروپا درباره رویکرد اتحادیه در قبال ایران ارائه شده است.

دانلود

متن ترجمه سخنرانی:

آیا متوجه هستید که چقدر مسخره هستید؟ اتحادیه اروپا، که ۷۰ سال سابقه و حدود ۳۰ میلیارد یورو بدهی دارد، و با مشکلات داخلی و خارجی مواجه است، می‌خواهد به کشوری آموزش دهد که چهار هزار سال سنت و تمدن درباره اینکه چگونه باید باشد، دارد. شما به ایران می‌گویید که باید مجازات مرگ را حذف کند، آیا اینگونه نیست. شما گفتید که آن‌ها باید از اتم خلاص شوند – اما کشورهایی را همچون پاکستان، اسرائیل و آمریکا را می‌شناسیم که دارای سلاح‌های هسته‌ای بوده و کاملا متمدن هستند. شما می‌گویید که ایران باید مجازات مرگ را حذف کند، با وجود اینکه کشورهایی را همچون ایالات متحده و ژاپن را می‌شناسیم که هنوز دارای مجازات اعدام هستند و کاملا متمدن هستند. این موضوع به خاطر ذهنیت استعماری شما است. ماجرا همچون یکصد سال پیش است که به آفریقایی‌ها می‌گفتید که بایستی چگونه زندگی کنند. هم‌اکنون نیز مشابه همان ماجرا است، و به ایرانی‌های مغرور (پرافتخار) می‌گویید که چگونه باید زندگی کنند. خوشبختانه آن‌ها مجبور نیستند که به این حرف‌ها گوش دهند. اگر ایران کنفرانسی را تدارک ببیند و در آن اسناد اتحادیه اروپا را بررسی کنند و بگویند که اتحادیه اروپا برای متمدن شدن باید مجازات مرگ را دوباره برقرار کند، چه می‌گفتید؟ و چه کسی به شما گفته است که ارزش‌های اتحادیه اروپا بهتر از ارزش‌های ایرانی‌ها است؟ چه کسی به شما گفته است؟ تمامی شما امپریالیست‌‌هایی هستید که تحمل هیچگونه تنوعی را ندارید.

==========

پانویس:

۱٫ Janusz Korwin-Mikke, Member of the European Parliament

انتهای پیام/تسنیم

عضو پارلمان اروپا می‌گوید که از نظر اتحادیه اروپا، ارزش‌های‌ آن‌ها تنها ارزش‌های موجود در جهان است و همگان باید به این ارزش‌ها باور داشته باشند، از دید آن‌ها، کشورهای اروپایی در جهان بهترین هستند و مخالفان‌شان بدترین هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme