https://telegram.me/empireoflies

ورود هواپیماهای فرانسه به جنگ داعش در عراق

به گزارش «امپراتوری دروغ»، هواپیماهای نظامی ارتش فرانسه وارد آسمان عراق شدند.

این اقدام مقدماتی برای مشارکت جنگنده های فرانسه در بمباران مواضع داعش در شمال عراق است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، “لوران فابیوس” وزیر خارجه فرانسه گفت: هواپیماهای فرانسوی از امروز دوشنبه ماموریت های شناسایی در آسمان عراق را آغاز می کنند.

این هواپیماهای نظامی از پایگاه فرانسه در ابوظبی امارات به سمت عراق پرواز می کنند.

ارتش فرانسه در ابوظبی دارای یک پایگاه نظامی کوچک است. هم اکنون ۶ فروند جنگنده رافائل فرانسه در پایگاه نظامی فرانسه در ابوظبی مستقر هستند. جان ایو دریان وزیر دفاع فرانسه نیز امروز دوشنبه به امارات سفر می کند.

فابیوس که قبل از برگزاری نشست بین المللی مبارزه با داعش در پاریس با رادیو اروپا وان مصاحبه می کرد گفت: به عراقی ها گفتیم ما آماده هستیم. ما از عراقی ها خواستیم مجوز پرواز در آسمان عراق را صادر کنند.

نشست بین المللی مقابله با داعش با حضور نمایندگان ۳۰ کشور در پاریس گشایش یافت.

هم اکنون جنگنده های آمریکایی در حال بمباران مواضع داعش در شمال عراق هستند. جنگنده های آمریکایی در این ماموریت از ناوهواپیمابر این کشور در خلیج فارس و فرودگاه اربیل مرکز کردستان عراق استفاده می کنند.

نیروهای نظامی کردستان عراق (پیشمرگه)، ارتش و گروه های داوطلبان مسلح عراقی نیز در جبهه های زمینی در حال جنگ با نیروهای داعش هستند.

جنگنده های فرانسه قبل از این در ماموریت های مشابه از جمله حمله به مواضع حکومت قذافی برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در لیبی و حمله به مواضع افراط گرایان اسلامی در شمال مالی مشارکت داشته اند.

دولت استرالیا هم اعلام کرده است تعدادی از نیروها و هواپیماهای نظامی خود را برای مشارکت در جنگ علیه داعش در پایگاه نظامی آمریکا در امارات مستقر می کند.

۶۰۰ نظامی استرالیا شامل ۴۰۰ عضو نیروی هوایی و ۲۰۰ نیروی ویژه ارتش استرالیا در پایگاه نظامی آمریکا در امارات مستقر می شوند.
استرالیا علاوه بر این، ۸ فروند هواپیمای نظامی برای جنگ علیه داعش اعزام می کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme