https://telegram.me/empireoflies

پایگاه «ورلدکرانچ»: ایران بازیگر کلیدی برای شکست «داعش» است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدکرانچ» که در پاریس مستقر است، در تحلیلی دلایلی را مطرح کرد که در آن نقش کلیدی ایران در شکست تکفیری‌های «داعش» برجسته شده است.

طبق این گزارش، نقش ایران بعنوان یک قدرت مهم منطقه‌ای غیرقابل انکار است و به همین دلیل پتانسیل آن را دارد که غرب در شماری از موضوعات با این کشور وارد همکاری شود.

این پایگاه تحلیلی سپس گزارش کرد که یکی از زمینه‌هایی که می‌توان در آن مورد با ایران همکاری کرد، مبارزه با داعش است.

در این گزارش آمده است که تکفیری‌های داعش از ایران که یک کشور شیعه‌ است، نفرت دارد و به همین دلیل ایران و ایرانیان، هدف اصلی داعش به حساب می‌آیند و به همین منظور تهران می‌تواند همپیمان خوبی برای غرب در مبارزه با تکفیری‌های داعش باشد.

ورلدکرانچ نوشت که ایران بعنوان یک نقطه شروع، صدای خود را بالا برد و به داعش هشدار داد که از نزدیک شدن به مرزهای ایران دوری کند.

طبق این گزارش، علیرغم آنکه هیچ یک از کشورهای منطقه حتی کشورهایی که سنی هستند از تهدیدات تکفیری‌های داعش در امان نیستند، غرب و روسیه تردید دارند که تمامی کشورهای منطقه برای مبارزه و نابودی با داعش مصمم باشند به همین منظور در این آشفتگی که در خاورمیانه به وجود آمده است، ایران به طور کامل و از نظر استراتژیکی برای مبارزه با داعش متعهد است.

ورلد کرانچ همچنین به توانمندی نظامی ایران اشاره کرد و نوشت، «ایران قابلیت‌ نظامی، نیروی انسانی و مجاورت جغرافیایی برای مقابله با داعش دارد و پیشتر نیز در جلوگیری از پیشروی این جهادی‌ها در عراق مشارکت داشته است».

این گزارش سپس با اشاره به این مطلب ادامه داد که دشمنی مسلم ایران با داعش و گروههایی چون القاعده و جبهه‌النصره بسیار متقاعد کننده تر از دشمنی دیگر کشورهای منطقه با این تکفیری‌ها است.

این پایگاه اینترنتی همچنین مدعی شد، ایران قدرت نفوذ بر دولت سوریه را دارد و همچنین با هدف دستکم گرفتن قدرت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، گزارش کرد: «اسد کمتر شبیه یک رهبر است و بیشتر شبیه ارباب رجوع روسیه و ایران است….غرب احتمالاً علاقه دارد که بداند ایران می‌تواند اسد را از قدرت کنار بزند یا خیر…..اما ایران در نهایت فشاری را وارد می‌آورد که در هموار ساختن راه برای تغییر نظام در دمشق تفاوت چشمگیری را به وجود می‌آورد».

ورلد کرانچ ادامه داد، یک سناریوی رویایی برای آنهایی که خیلی خوشبین نیستند، وجود دارد و آن این است که ایران با بازگشت به جامعه بین‌الملل، از مزایای اعتدال بهره‌مند می‌شود و به غرب نزدیک‌تر می‌شود. سعودی‌ها گفت‌وگو با آنها را آغاز خواهند کرد.

ورلد کرانچ در پایان گزارش خود نتیجه‌گیری کرد که تعامل ایران و غرب می‌تواند به اشتراک‌گذاری اطلاعات منجر شود. در روزهای اخیر «پلیس سایبری» ایران اعلام کرد که ۵۰ نفر را که به دنبال ترویج تفکرات داعشی در اینترنت بودند را دستگیر کرده است.

انتهای پیام/فارس

 

پایگاه تحلیلی با بیان استدلال‌هایی تصریح کرد ایران قدرت مهم منطقه‌ای است که قابلیت‌ نظامی خوبی برای مقابله با «داعش» دارد و می‌تواند نقش کلیدی در شکست داعش داشته باشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme