https://telegram.me/empireoflies

ودیعه ۶۰ میلیارد دلاری ایران نزد آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغحوادث انقلاب در بهمن‌ماه ۱۳۵۷ آن‌چنان شدتی گرفت که هیچ‌یک از عناصر نظام شاهنشاهی یارای مقابله با آن را نداشتند و در نهایت در ۲۲ بهمن، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. بر همین اساس، تصمیم داریم روزنامه کیهان را از اول تا ۲۲ بهمن مرور کنیم و حوداث مهم این دوره را با شما در میان بگذاریم.

**برای مشاهده اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنید**

۱. امام صبح فردا در تهران است

در صفحه دوم کیهان یازدهم بهمن در این باره نوشته شده است: امام خمینی ساعت ۳/۵ بعد از نیمه شب امشب به‌وقت تهران با یک جمبوجت به‌طرف تهران پرواز می‌کنند و بین ساعت ۹ تا ۹/۵ صبح به پایتخت می‌رسند.

… امام خمینی امروز در آخرین گفت‌وگوهای خود با نزدیکانش گفت: من بیعت خود را از شما برمی‌دارم، ما به‌طرف کار بزرگی می‌رویم، شما  هم جانتان را به‌خطر نیندازید.

۲. سه اصل قانون اساسی جمهوری اسلامی

حسن نزیه درباره سه اصل قانون اساسی جمهوری اسلامی در صفحه آخر کیهان می‌گوید: قانون اساسی جمهوری اسلامی بر ۳ اصل آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی مبتنی است. پیش‌بینی می‌شود امام خمینی این طرح را برای بررسی‌های بیشتر در تهران به معرض نظر صاحب‌نظران بگذارد. این طرح در نهایت به رأی مردم گذاشته می‌شود.

۳. خرید تسلیحاتی ایران از آمریکا کاهش می‌یابد

وزارت دفاع آمریکا دیروز اعلام کرد دولت ایران به خاطر فلج شدن اقتصاد کشور در پی آنست که خریدهای تسلیحاتی خود را از آمریکا که به ۱۲ میلیارد دلار (۸۴ میلیارد تومان) می‌رسد، کاهش دهد.

یک مفام عالی‌رتبه پنتاگون و ژنرال هایزر، معاون فرماندهی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) که هم‌اکنون در ایران به‌سر می‌برند با مقامات ایرانی در زمینه مشخص شدن این‌گونه کاهش‌ها سرگرم مذاکره هستند.

ایران بزرگترین خریدار اسلحه آمریکا در جهان بوده و تاکنون ۸ میلیارد دلار (۵۶ میلیارد تومان) خرید تسلیحاتی از آمریکا کرده است.

… دولت ایران بودجه‌ای به مبلغ ۶۰ میلیارد دلار (۴۲۰ میلیارد تومان) به آمریکا ودیعه سپرده است و پرداخت‌های جاری به فروشندگان اسلحه آمریکایی از این بودجه صورت می‌گیرد و مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که در صورت لغو قراردادها هزینه‌های مربوطه احتمالا از این ودیعه برداشته خواهد شد.

انتهای پیام/مشرق

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

امام خمینی در آخرین گفت‌وگوهای خود با نزدیکانش در فرانسه گفت: من بیعت خود را از شما برمی‌دارم، ما به طرف کار بزرگی می‌رویم، شما هم جانتان را به‌خطر نیندازید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme