https://telegram.me/empireoflies
طی روز‌های گذشته برخی مقامات صهیونیست پس از شکست تل آویو از مقاومت فلسطین تهدید به ترور رهبران فلسطینی کرده‌اند.

وحشت «نتانیاهو» از مردی فلسطینی/فرمانده‌ای که کابوس رژیم صهیونیستی شد+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشکی نیست که محافل اسرائیلی به شکست ارتش این رژیم در دور اول جنگ در غزه که با سد محکم گروههای مقاومت روبرو شد، اذعان کردند. رزمندگان مقاومت بیش از ۴۵۰ موشک شلیک کردند و اسطوره گنبد آهنین را فرو ریختند، این سامانه فقط ۱۰۰ موشک را رهگیری کرد و موشکهای حماس به دقت به اهداف خود اصابت کردند.

موشک کورنت که گروههای مقاومت فلسطین علیه صهیونیستها به کار گرفتند؛ این توان را به مقاومت داد که اهداف رژیم صهیونیستی را در شهرک هایی مانند اسدود، عسقلان، اللد و حتی تل آویو هدف قرار دهند.

اگر این روزها مواضع مقامات رژیم صهیونیستی را مرور کنیم به خوبی می توان فهمید که آنها در چه اوضاع نابسامانی از زمان شکست در ۱۱ نوامبر از گروههای مقاومت فلسطین به سر می برند.

آنها در عین اینکه به فقدان قدرت بازدارندگی تل آویو در برابر حماس اذعان می کنند از سوی دیگر برای رهبران حماس به ویژه یحیی سنوار رئیس دفتر حماس در غزه خط نشان می کشند.

«یواف گالانت» وزیر اسکان رژیم صهیونیستی، یحیی السنوار فرمانده جنبش حماس در نوار غزه را به ترور تهدید کرد.

رادیو عبری رژیم صهیونیستی به نقل از گالانت ادعا کرد: «دوران یحیی السنوار به زودی به پایان خواهد رسید و وی باید بار دیگر فکر کند که آیا خواهان جنگ با ما است یا خواهان آرامش است. زمان بقای یحیی السنوار رهبر جنبش حماس در نوار غزه محدود است».

از سوی دیگر «گلعاد اردان» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خواستار اشغال مجدد نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی شده است.

این مقام صهیونیست هم در کنفرانس روزنامه جروزالم پست گفت: «اسرائیل بیش از هر زمانی به اشغال غزه و تحول از دفاع به هجوم علیه حماس یعنی زمان بازگشت ترورها که رهبران آن را هدف قرار می‌دهد، نزدیک شده است».

وحشت «نتانیاهو» از مردی فلسطینی/فرمانده‌ای که کابوس رژیم صیونیستی شد

«ایلی کوهین» وزیر صنعت و اقتصاد رژیم اشغالگر قدس خواستار ترور تمامی رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس و تخریب خانه های آنان شد و مدعی شد: «ترور رهبران حماس سبب ایجاد ترس و وحشت در این جنبش می شود».

کوهین اذعان کرد که توان بازدارندگی اسرائیل در برابر حماس به شکل خطرناکی از بین رفته و اقدام اخیر مقاومت فلسطین به شلیک ۵۰۰ فروند موشک و راکت به سوی شهرک های یهودی به صراحت نشان می دهد که دیگر چیزی به اسم توان بازدارندگی اسرائیل در برابر غزه وجود ندارد.

«اسرائیل کاتز» وزیر اطلاعات و ترابری این رژیم نیز گفت: «ما نزدیک به جنگی در غزه هستیم که گریزی از آن نیست. راه حل سیاسی وجود ندارد و باید غزه را هدف قرار دهیم».

عبدالباری عطوان تحلیلگر معروف جهان عرب در مطلبی درباره تهدیدات تروریستی رژیم صهیونیستی در رای الیوم نوشته است: «نام یحیی السنوار فرمانده حماس به مثابه کابوسی برای صهیونیستها محسوب می شود و این به دلایل متعددی از جمله توان ساماندهی عالی وی و تبدیل غزه به جنوب لبنانی دیگر در برابر صهیونیستهاست.

وی ضد عادی سازی روابط عربی با رژیم صهیونیستی است و با حکام منطقه خلیج فارس با لحنی سخن گفت که از سی سال قبل نشنیده اند و آن هنگامی بود که در مراسم جشن شکست رژیم صهیونیستی خطاب به این حکام گفت: «کاخ های خود را برای آنها باز کنید اما در غزه جز مرگ انتظارشان را نمی کشد. دلخوش کردن شما به اشغالگران برای تثبیت تاج و تختتان با شکست روبرو خواهد شد. هر که می خواهد که جایگاه خود را تثبیت کند باید به مردمش تکیه کند».

عطوان می نویسد: السنوار به مقامات سیاسی و فرماندهان نظامی اسرائیلی اهانت کرد و آن هنگامی بود که سلاح غنیمت گرفته شده از سرهنگ اسرائیلی که تیم کماندویی در شرق خانیونس را فرماندهی می کرد و به دست رزمندگان حماس کشته شد را نشان داد؛ تیمی که هدفش طبق برخی روایات نصب دستگاههای شنود و طرح ترور خود السنوار بود.

وحشت «نتانیاهو» از مردی فلسطینی/فرمانده‌ای که کابوس رژیم صیونیستی شد

وی تاکید کرد: تحلیلگران اسرائیلی می گویند که السنوار کابینه نتانیاهو را درهم شکست همانگونه که اسباب برکناری آویگدور لیبرمن وزیر جنگ این رژیم را فراهم کرد. همان وزیر جنگی که تهدید کرد که می تواند اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس را ظرف ۴۸ ساعت ترور کند و نیز تهدید به هدف قرار دادن سامانه اس ۳۰۰ روسیه در سوریه و نابودی کامل آن کرد و بدون اینکه تهدیدات خود را عملی کند کابینه اسرائیل را ترک می کند.

عطوان می نویسد: آیا نیروهای ویژه اسرائیلی می توانند که یحیی السنوار را ترور کنند و اسرائیلی ها توان سیطره بر غزه را دارند؟ همه فرماندهان مقاومت غزه، کرانه باختری و جنوب لبنان و رزمندگان مقاومت طالب شهادت هستند و ترسی از ترور شدن ندارند اما زمانی که جوخه های ترور دست به عملیات با سادگی می زدند سپری شده است زیرا دستگاههای امنیتی مقاومت فلسطین بسیار مجرب و تجهیز شده اند. بخش عمده طرح های تروریستی اسرائیل اخیر اگر نگوییم همه آنها با شکست روبرو شده اند. دستگاه اطلاعاتی مقاومت موفق به کشف جاسوسان شده و غزه را از بخش اعظم آنها پاکسازی کرده است.

این تحلیلگر جهان عرب نوشت: اسحاق رابین در رویای این بود که یک روز صبح بیدار شود و غزه را غرق شده در دریا ببیند. آریل شارون نیز همین آرزو را داشت و در غزه متحمل شکست و فرار خفت بار شد و به کما رفت و بعید نیست که نتانیاهو سرنوشتی مشابه پیدا کند؛ البته اگر همانند ایهود اولمرت سر از زندان در نیاورد. غزه در بیداری و خواب نتانیاهو را رها نمی کند.

قدر مسلم آن است که صهیونیستها پس از شکست اخیر در غزه به شدت از مقاومت و رهبران آن در هراسند و تهدیداتی هم که بر زبان می آورند ناشی از سرخوردگی و ترس و با هدف مصرف داخل فلسطین اشغالی است. آنها به شدت از شکست عملیات کماندویی در خشم به سر می برند و از سویی می دانند که السنوار علاوه بر اینکه این عملیات را با شکست روبرو کرده؛ با اصرار بر تظاهرات بازگشت، تل آویو را مستاصل کرده و با موضع گیری علیه عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی، متحدان تل آویو را در دشواری و تنگنا قرار داده است و این علت تهدید برخی وزیران صهیونیست به ترورس السنوار است.

اینکه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به وزیران کابینه خود دستور داده است که در قبال غزه حرف نزنند، گواه اوضاع و چالشی است که مقامات صهیونیست به آن گرفتار شده اند.

وحشت «نتانیاهو» از مردی فلسطینی/فرمانده‌ای که کابوس رژیم صیونیستی شد

از سویی نباید فراموش کرد که گروههای مقاومت فلسطین در آمادگی کامل برای مقابله با هر گونه تحرک رژیم صهیونیستی به سر می برند و این موضوعی است که رهبران مقاومت فلسطین تاکید کرده اند اما گزینه جنگ و ترور فرماندهان و رهبران مقاومت فلسطین را نیز بعید ندانسته اند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

طی روز‌های گذشته برخی مقامات صهیونیست پس از شکست تل آویو از مقاومت فلسطین تهدید به ترور رهبران فلسطینی کرده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme