https://telegram.me/empireoflies

واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به تکذیبیه BBC فارسی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تکذیب خبر دیدار “رزیتا لطفی” مدیر بخش فارسی بی بی سی با وزیر اطلاع رسانی عربستان با واکنش های جالبی در صفحه فیس بوک این شبکه روبرو شد. کاربران شبکه های اجتماعی در واکنش به تکذیبیه بی بی سی با طرح سوالاتی به برخی از تناقض ها در برنامه ها و سیاست های این شبکه اشاره کرده اند که تاکنون از سوی  بی بی سی پاسخی به این سوال ها داده نشده است.

بی بی سی در واکنش به انتشار خبر سفر رزیتا لطفی مدیر بی بی سی فارسی در رسانه های عربی گفته است: هیچ هیاتی از بی‌بی‌سی فارسی به عربستان سفر نکرده و هیچ کس در بی‌بی‌سی فارسی با دولت عربستان سعودی تماسی برقرار نکرده است. بی‌بی‌سی تاکید می‌کند که ادعای منتشر شده در این زمینه، کذب محض است.

شماری از کاربران شبکه های اجتماعی زیر تکذیبیه بی بی سی مطالبی را نوشته اند که شماری از آن ها در به این شرح است:

کاربر شماره یک: خوب گیریم که شما راست میگین .؟!؟خوب همه میدانند که در سوریه و عراق و یمن جنگ هست خوب چرا اخبار یمن را پوشش نمیدهید و گیر دادید به سوریه هر روز هواپیماهای سعودی یمن را بمب باران میکند ومردمش را قتل عام دریغ از یک گزارش دریغ از یک پست خبری کوتاه از جنایات عربستان در یمن دستتون دیگه رو شده؟!!!!؟

کاربر شماره دو: دلارهای سعودی که برای تحریف اخبار و سناریو سازی هاتون گرفتید چی؟؟؟؟؟؟

کاربر شماره سه: البته از اینکه عربستان به هر رسانه برای سانسور خبری و افشاگری باج بده بعید نیست چون وقتی رئیس سازمان ملل این،موضوع رو اعلام،میکنه که جیره اش،قطع میشه دیگه وای بروزی که بگندد نمک

کاربر شماره چهار:  راست میگه اگه از عربستان حمایت نمیکنید پس چرا اصلا از جنایتهای عربستان در یمن حرف نمیزنید. فک کنم ملکه گفته آبروی عربستان رو نبرید چون خوب گاو شیردهیه

کاربر شماره پنج:  تا بحال مگه شده بی بی سی دروغم بگه؟

کاربر شماره شش:  آیا در بی بی سی عربی هم در مورد کشورهای عربی همانند بی بی سی فارسی خبر رسانی می شود چون من یک دفعه که بی بی سی عربی را دیدم آقای نوری زادی صحبت می کرد که عشقش به عربستان از خود عربستانی ها بیشتر است یا آقای حسن هاشمیان که ایشون هم مثل قبلی هست

کاربر شماره هفت:  هر کی مصاحبه کسرا ناجی رو با وزیر دفاع عربستان دیده باشه میفهمه رابطه عربستان با بی بی سی چطور هست

کاربر شماره هشت:  گیریم که این خبر دروغ. با حمایتهای بی دریغ و سخاوتمندانه bbc نصبت به عربستان چیکار کنیم ??????

کاربر شماره نه: ازطرف عربستان هم حمایت نشوید دردامان انگلیس و آمریکا که هستید . حداقل این یکی رو که نمی تونید انکارکنید . اوضاع بی بی سی خیلی خرابتر ازاین حرفاست ففط کسانی که دانش سیاسی پایینی دارند اخبار بی بی سی رو باور میکنند. حتی اگرخبر درست هم پخش کنید اخبار جهت دار وتیترهای منحرف کننده به خورد ملت عرضه میکنید.

دیگه اون دوران گذشت ملت ساده لوح باشند واز بی بی سی به عنوان منبع استفاده کنند هرچند خود بی بی سی به شدت نیازمند ارائه منبع ورفرنس هست. امیدوارم کارمندان بی بی سی دست ازتفرقه قومی، مذهبی و ملیتی ایران بردارند. شایدبا اینکار بیشتر از این خیانت به آب وخاک خودنکنند و مخل آسایش فکری- روانی وامنیت ایران نشوند.

کاربر شماره ده:  چرا BBC وسایر رسانه ها از ورود به درگیری های یمن که آنهمه ارتش عربی با تجهیزات پیشرفته ومدرن آمریکایی نتوانستند از پس عده ای پا برهنه بر آیند وحشت دارند و خبرنگار در جهت واقعیت های آنجا که بالای ۴۰۰ روز است از راه زمین و هوا توسط عربستان بمباران میشود نمی فرستند !؟ آیا این سوژه ای جالب نیست جنگ پابرهنه ها با جنگ افزار های مدرن واقعیت چیست!؟ آنهمه پول و ثروت عربستان و تسلیحات نظامی به روز آنها و اینکه رئیس حقوق بشر سازمان ملل یک عربستانی است و سکوت همه در پشت آن چه چیزی نهفته است و این پابرهنه ها مگر چه قدرتی دارند که ارتش عربها نمی توانند از پس آنها بر آیند ایکاش بهتر بود خبرنگاران BBCبه عربستان بروند تا متوجه قدرت پنهان مردم دست خالی یمن بشوند !؟

گفتنی است شبکه بی بی سی فارسی به مناسبت های مختلف با انتشار انتخابی و جهت دار نوشته های کابران فضای مجازی، اغلب تصویری دلخواه خود را از افکار عمومی و فضای سایبری بازتاب می دهد. اما در مقابل سوال های مخاطبینش در شبکه های اجتماعی هنوز پاسخ روشن و قانع کننده ای در خصوص پیوند با پادشاهی سعودی نداده است.

انتهای پیام/جام نیوز

کاربران شبکه های اجتماعی در واکنش به تکذیبه بی بی سی با طرح سوالاتی به برخی تناقض ها در برنامه ها و سیاست های این شبکه اشاره کرده اند که تاکنون از سوی بی بی سی پاسخی به این سوال ها داده نشده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.75 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme