https://telegram.me/empireoflies
تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی حضور ۲ فوتبالیست ایرانی مقابل نماینده رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

واکنش کاربران به حضور ۲ ملی‌پوش ایرانی مقابل نماینده رژیم صهیونیستی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمسعود شجاعی و احسان حاج صفی دو ملی پوش ایرانی باشگاه پانیونیوس یونان که در دور رفت مقابل نماینده رژیم اشغالگر صهیونیستی در اسرائیل بازی نکردند در اقدامی غیرمنتظره در دیدار برگشت این تیم حضور پیدا کردند.

صفحه رسمی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به زبان فارسی در توئیتر نیز در مطلبی نوشت: «آفرین به مسعود شجاعی و احسان حاج صفی که تابوی مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی را شکستند». پس از این اتفاقها فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش این حضور را به شدت محکوم کردند. ابعاد این حضور هنجارشکن تاجایی بود که علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی آن را تقبیح کرد. حتی خبر از این میرسد که پرونده این دو بازیکن در کمیسیون امنیت ملی بررسی خواهد شد. در دنیای ورزش بودند چهره‌های ایرانی و خارجی که با مظلومیت فلسطین و قدس شریف را فریاد زدند. نمونه بارز آن جیانلوییجی بوفون دروازه بان اسطوره‌ای یوونتوس که نه تنها حاضر نشد پیش از بازی با کاپیتان تیم اسرائیلی دست بدهد بلکه در حین بازی فریادهای زنده باد فلسطین سر داد.

رونالدوی پرتغالی نابغه فوتبال جهان نیز در گفت و گویی صراحتا اعلام کرده بودکه «اگر من یک بار بگویم اسرائیل را دوست دارم، فیفا من را بهترین بازیکن سال جهان میکند اما من طرفداری از آن کودک گرسنه فلسطینی را به رئیس‌جمهور اسرائیل ترجیح می‌دهم».

فردریک کانوته بازیکن سابق شاغل در لالیگا هم بارها پس از گلزنی‌اش در این رقابت ها، حمایتش از فلسطین را نمایش داد و هر بار جریمه فدراسیون اسپانیا را هم به جان خرید.

در ایران هم ورزشکاران بسیاری از علیرضا جهانبخش(همبازی همین دو بازیکن) گرفته تا آرش میراسماعیلی، قهرمان جودو و احسان قائم مقامی، نابغه شطرنج کشورمان بودند که حاضر به رویارویی با نمایندگان رژیم کودک کش صهیونیستی نشدند.

طی روزهای گذشته شبکههای اجتماعی کشورمان به شدت تحت تأثیر این اتفاق قرار گرفت؛ در مقابل انبوه کاربران مخالف و منتقد حرکت ۲ ایرانی، برخی از کاربران و فوتبالیستهای ایرانی نیز در شبکههای اجتماعی سعی کردند با این دلیل که آنها تحت قرارداد باشگاه بودند، حرکت آنها را توجیه کنند.

سید رضی توئیت کرد: ‏آقایان شجاعی و حاج صفی! وقتی دشمن بخاطر بازی شما کف می‌زند، یعنی به دروازه خودی گل زدید!

کاربر دیگری نوشت: مرداد ماه سالگرد حمله اسرائیل به روستای قانا و سلاخی دهها کودک است، همزمان با این سالگرد، شجاعی و حاج صفی تابوی به رسمیت نشناختن اسرائیل را شکسته و مورد تقدیر رسمی اسرائیل قرار گرفتند.

‏حامد طالبی هم در این باره نوشت: نانسی عجرم خواننده لبنانی چندسال پیش در سالگرد پیروزی حزبالله لبنان بر رژیم صهیونیستی، در نشست خبری قبل کنسرت خود در عمان، خبرنگار اسرائیلی را از سالن نشست اخراج کرد.

عباس بخشی از فعالان رسانه‌ای هم این متن را منتشر کرد: « امام موسی صدر: ما اسرائیل را شرّ مطلق میدانیم. بدتر از اسرائیل در جهان وجود ندارد. اگر اسرائیل با شیطان در گیر شود، در کنار شیطان خواهیم ایستاد. اگر اسرائیل با چپ درگیر شود، در کنار چپ خواهیم ایستاد. اگر اسرائیل با راست درگیر شود، در کنار راست خواهیم ایستاد. شعار «اسرائیل شرّ مطلق است؛ به این معناست.

یکی از کاربران نوشت: اصلا موضوع اسرائیل سیاسی نیست. انسانیه. موضوع حقوق بشره. چرا کودک خواری و تروریست رو سیاسی می‌بینید؟

شجاعی و حاج صفی مقابل تیم صهیونیستی بازی کردند به غیرت خودشون ربط داره اما غیرت ما قبول نمی‌کنه اونا راست راست بیان و پیراهن تیم ملی ایران رو بر تن کنن.

کاربر دیگری توئیت کرد: رونالدو مسلمان نیست ولی خوب می‌فهمد بخاطر اخلاق و انسانیت باید از مظلوم دفاع کند.

بنابراین گزارش، انتظار میرفت این دو ورزشکار ایرانی که تاکنون زحمات فراوانی برای پپراهن تیم ملی کشیدند در همان ساعات اولیه پیرامون حواشی ایجاد شده این اتفاق واکنش رسمی نشان می‌دادند.

* منبع: روزنامه افکار

انتهای پیام/

تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی حضور ۲ فوتبالیست ایرانی مقابل نماینده رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme