https://telegram.me/empireoflies

واکنش مریلا زارعی درباره جنایات این روزهای رژیم صهیونیستی در غزه

به گزارش «امپراتوری دروغ»، مریلا زارعی، بازیگر سینما، همزمان با روز جهانی قدس، در گردهمایی «خانه سینما» شرکت و با حضور در کنار هنرمندان و مردم کشورمان نسبت به جنایات رژیم‌صهیونیستی علیه مردم بی‌گناه غزه اعلام انزجار کرد. با او درباره این حرکتش گپ کوتاهی زدیم.

واکنشتان درباره جنایات این روزهای رژیم صهیونیستی دربرابر مردم بی‌دفاع غزه چیست؟

واقعیت این است، طی روزهای سپری‌شده از زمانی که شهدای این حادثه به اندازه انگشتان یک دست بود تا امروز که تعدادشان متاسفانه نزدیک به‌هزار نفر رسیده، تصمیم راسخ داشتم که فارغ از تمام مناسبات سینمایی انزجارم را از این بی‌عدالتی‌ها ابراز کنم. طی این روزها مرتب از رسانه‌ها و مطبوعات مختلف با من تماس گرفته می‌شد و می‌خواستند نظرم را درباره این حادثه ناگوار جویا ‌شوند. به همه آنها جوابی واحد داده‌ام، اینکه منتظرم درجایی یا موقعیتی بتوانم واکنشی از خودم ارایه دهم که تاثیر بیشتری بگذارد. علاقه‌مندم که واکنش‌هایم میان کلی‌گویی‌ها غرق نشود و فقط منحصر به اجتماع خاصی نباشد.

 یعنی مثلا ‌در تریبونی مثل جشنواره‌ای بین‌المللی بتوانید حرفتان را بزنید؟

 بله. دوست دارم تمام دنیا متوجه این عمل ننگین رژیم صهیونیستی شوند. من واقعا به حرکت آن پزشک نروژی که خودش به منطقه جنگی رفت، ‌غبطه خوردم. «مدز گیلبرت» به صورت داوطلب برای کمک به مردم غزه به این منطقه سفر کرد و همان‌جا طی نامه‌ای تکان‌دهنده خطاب به باراک اوباما گفت: «آقای اوباما، قلب داری؟ شما را دعوت می‌کنم، یک شب، فقط یک شب با ما در [بیمارستان] شفا باشی؛ شاید با لباس مبدل یک نظافتچی. من مطمئنم که این، صددرصد، تاریخ را تغییر می‌دهد. امکان ندارد که کسی قلب و قدرت داشته باشد، یک شب در شفا بماند و پس از آن برای پایان‌دادن به سلاخی مردم فلسطین مصمم نشود.» به نظرم این حرکتی تکان‌دهنده بود که همه مردم جهان متوجه و شرمنده شدند و مسببان این واقعه را نیز رسوا کرد.

 با چه انگیزه‌ای به فراخوان «خانه سینما» درخصوص محکومیت جنایات رژیم‌صهیونیستی به مردم مظلوم غزه پاسخ دادید و در راهپیمایی روزجهانی قدس شرکت کردید؟

وقتی شنیدم «خانه سینما» به‌طور اخص کشتار مردم بی‌گناه غزه را محکوم کرده و فراخوان داده، وظیفه خود دانستم که هم به‌عنوان یک انسان و هم به‌عنوان یک بازیگر که قرار است از طریق تریبون موثر و بزرگ‌تری حرفی را بیان کند، در این گردهمایی شرکت کنم. البته از آنجا که نماینده صنف بازیگران «خانه سینما» نیز هستم و طبعا نه فقط در قالب یک فرد، بلکه از آنجا که همکارانم در این صنف به من اعتماد کردند و رای دادند، ‌در نتیجه به پشتوانه و نمایندگی همان همکارانم که صدایمان با هم بلند‌تر و رساتر می‌شود، موظف شدم در این گردهمایی شرکت و صدای مظلومیت کودکان و زنان بی‌گناه غزه را منعکس کنم.

به نظر شما سینمای ایران تا امروز چقدر توانسته مظلومیت مردم فلسطین را به تصویر بکشد؟ ‌

متاسفانه سینمای ایران تا امروز درخصوص جنگ هشت‌ساله هم سنگ‌تمام نگذاشته. ما خودمان در سینما خیلی کارها انجام نداده‌ایم و هنوز حق مطلب را ادا نکرد‌ه‌ایم. هر چند حوزه سینما بسیار تاثیرگذار است و با وجود همه مشکلات گریبانگیر آن و مخالفت‌ها درون این خانواده، الحمدالله کارهای موثری انجام شده. از سویی متاسفانه مشکلات ما یکی، دو تا نیست. عده‌ای هم به برخی سوژه‌ها نزدیک نمی‌شوند، که سوژه فلسطین هم از آن دست مقولات است. به نظرم در مورد موضوع فلسطین باید به فیلمسازان خوبمان که مسلط به زبان سینما هستند سفارش داد. اما اعتقادم بر این است که سینمای ایران درباره مسایل خاص جامعه ایران باید سنگ تمام بگذارد و در کنار آن هم به مظلومیت مردم فلسطین بپردازد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme