https://telegram.me/empireoflies

واکنش مردم ایران به سخنگوی آمریکایی + عکس

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ۱۲ تیرماه سالروز جنایت فراموش‌نشدنی ناو وینسنس آمریکا در سرنگونی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و به‌شهادت رساندن صدها مرد، زن و کودک بیگناه است.

پس از وقوع این جنایت دلخراش در سال ۱۳۶۷ ، آمریکایی‌ها هیچگاه به‌صورت رسمی و یا حتی تلویحی از دولت و ملت ایران معذرت‌خواهی نکردند.

در این باره، «آلن ایر» مامور سابق سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) و سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امور خارجه آمریکا، دیروز در صفحه فیسبوکش، با استفاده عَمدی از عنوان «سرنگونی تصاوفی» هواپیمای مسافربری ایرانی توسط ناو جنگی آمریکایی در خلیج فارس، نوشت: “از اینکه امروز سالگرد سرنگونی تصادفی پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ هواپیمای «ایران ایر» بود،‌ بعضی خبرنگاران از من در مورد این رخداد فاجعه‌بار سوال کردند. جواب من این بود که این سرنگونی تصادفی توسط نیروی دریایی ما واقعا فاجعه انسانی وحشتناک بود …”

سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد: “مقامات دولت آمریکا آن وقت، از جمله رییس‌جمهور آقای ریگان از این مصیبت و درگذشت خدمه و مسافران بیگناه ابراز تاسف عمیق کردند و حکومت آمریکا همدردی و تسلیت خود را به خانواده‌های قربانیان این مصیبت ابراز کردند.”

«آلن ایر» بدون اشاره به معذرت‌خواهی نکردن دولت آمریکا از ملت ایران و اعطای مدال جنایت به فرمانده ناو وینسنس توسط دولت آمریکا، این جنایت بزرگ و عمدی ضد بشریت را تنها “خطای فاجعه‌بار” خواند و ادعا کرد: “در رابطه با این خطای فاجعه‌بار حکومت ما ۶۱ میلیون دلار به دولت جمهوری اسلامی ایران دادند تا بین خانواده‌های داغ‌دیده تقسیم شود، و در ۲۲ فوریر ۱۹۹۶ توافقی بین دولت های آمریکا و ایران حاصل شد که هر دو طرف موافقت کردند موضوع حل و فصل شد …”

«آلن ایر» البته به این موضوع اشاره نکرد که از ۲۹۰ مسافر هواپیما تنها ۳۶ نفر غیرایرانی بودند، اما دولت آمریکا به بازماندگان آنها مبلغ ۴۰ میلیون دلار غرامت پرداخت کرد، در حالی که مجموع غرامتی که برای ۲۵۴ شهید ایرانی به دولت کشورمان پرداخت شد، تنها ۶۱ میلیون دلار و بسیار کمتر از استانداردهای جهانی بود.

این اظهارات سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امور خارجه آمریکا با واکنش شدید بسیاری از کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی مواجه شد. واکنش برخی ایرانی‌ها به ادعاهای سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ذیل آمده است:

– الن! ما ایرانیم، ایرانی که میهن و مملکت‌اش را دوست دارد، ایرانی که هیچ‌گاه در طول تاریخ معاصرش آغاز کننده هیچ جنگی نبوده، ایرانی که هشت سال دلاورانه و مظلومانه در برابر صدام حسین و حزب بعث که تمام دنیا حامی او بودند ایستاد و بزرگترین مدافع و حامی‌اش هم امریکا و اروپا بود.

– آلن ایر و پرواز ۶۵۵ ایران ایر؛ میان این ایر تا آن ایر تفاوتی هست به قدمت استعمار.

– اگر ایرانی‌ها هواپیمای آمریکا را هدف قرار می‌دادند اکنون می‌بایست از منظومه شمسی مهاجرت می‌کردند نه اینکه شیرین عسل بشن و خط تمرین کنند.

آلن اونوقت میشه بگی چرا تصادفی به فرمانده ناو مدال افتخار دادین؟؟

سرنگونی تصادفی؟؟؟ خودت رو احمق فرض کردی یا ملت ایران رو ؟؟ نظرت راجع به اهدای مدال شجاعت به فرمانده ی اون ناو چیه؟؟ باشه تو خوبی با دولتت.

مدتی بعد که دادگاه لاهه این جنایت آشکار را محکوم کرد، «جورج بوش» پدر که در آن زمان معاون رئیس‌جمهور آمریکا بود، در اظهار نظری بی‌پرده‌تر و کمتر بزک‌شده درباره نابودی هواپیمای ایرانی، این وجه از ذهنیت آمریکایی را با گفتن این بیانات آشکارتر کرد: «هرگز از طرف آمریکا معذرت‌خواهی نخواهم کرد، برایم مهم نیست که حقایق چه باشند.» (نقل از دیلی‌کاس، ۲ آگوست ۱۹۸۸)

اگر اون فاجعه تصادفی بوده پس میشه تصرف سفارت امریکا در تهران رو هم تصادفی تلقی کرد!!

دروغ در ذات کثیف شماست اگر یک بار صادقانه صحبت کنید جای تعجب دارد!! توافق یا هر چیزی که پای کثیف آمریکا را به ایران باز کند یک آرزو برای شما خواهد ماند.

– مرگ بر امریکا! مرگ بر امریکا! جناب وحشی خان اگر اشتباه بود پس چرا مدال به اون کاپیتان دادین؟؟؟

۶۱ میلیون دلار برای ۲۵۴ ایرانی و ۴۰ میلیون دلار برای ۳۶ مسافر خارجی. من جات بودم در برابر این تاریخ فاجعه بار توهین و تحقیر و جنایت فقط خفه خون می‌گرفتم.

اگه تصادفی بود پس چرا به اون نامرد مدال داید؟؟ حرف نزنی کسی نمیگه که لالی!

آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو خون جوانان ما می چکد از چنگ تو. دشمن هرملتی اصل محور شرارتی.

آلن-ایر---ناو-وینسنس---نظرات

واکنش ایرانی‌ها به ادعاهای سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme