https://telegram.me/empireoflies

واکنش مخاطبین ایرانی به سخنگوی آمریکایی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در بین رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه، برخی از این رسانه‌ها به‌طور علنی و رسمی سخنگوی دولت‌های غربی و متخاصم با جمهوری‌اسلامی و ملت ایران هستند.

رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی» که با بودجه وزارت خارجه انگلیس، «صدای آمریکا» با بودجه وزارت خارجه آمریکا و «رادیو فردا» نیز زیر نظر سازمان جاسوسی آمریکا فعالیت می‌کند. در این بین «بی‌بی‌سی فارسی» حرفه‌ای‌تر عمل کرده، اما «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» عمدتاً به تریبونی برای دولتمردان آمریکایی تبدیل شده‌اند.

رسانه‌های مذکور که به خبرپراکنی ضدایرانی و نمایش مشکلات و سیاه‌نمایی علیه کشورمان شهره هستند، در مقابل مخاطبین ایرانی خود دو شیوه را پیش می‌گیرند. یا مانند «بی‌بی‌سی فارسی» اجازه هیچگونه اظهار نظری به مخاطبین در وبسایتشان نمی‌دهند، و یا مانند «رادیو فردا» و «صدای آمریکا» و … به سانسور گسترده مخاطبین می‌پردازند که حتی بنا بر برخی اخبار، تاکنون اطاعت نکردن برخی کارمندان این شبکه‌ها از دستور مقامات ارشد برای حذف و سانسور گسترده دیدگاه‌های مخاطبین ایرانی، سبب اخراج این کارمندان و عوامل شده است.

در این میان، دیروز «رادیو فردا» وابسته به سازمان CIA ، در خبری با عنوان «کربی: حضور ایران نباید وضعیت را در عراق سخت‌تر کند»، به‌ سخنان ضدایرانی سخنگوی سابق وزارت دفاع آمریکا و سخنگوی کنونی وزارت خارجه این کشور پرداخت و نوشت: “جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز سه شنبه ۱۱ خردادماه در خصوص حضور ایران در عراق، گفته است، ما نمی خواهیم که حتی نزدیکترین همسایه‌های عراق، با مداخله در این کشور به تنش‌های قومی دامن زده و وضعیت را آنچه که هست سختتر کنند … ما می‌دانیم که از زمان جنگ علیه گروه حکومت اسلامی در عراق، ایران در این کشور حضور دارد. اطلاع داریم که آنها تلاش دارند تا نفوذ خود را در عراق افزایش دهند.”

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که نظامیان کشورش بدون اجازه دولت‌های رسمی عراق و سوریه به بهانه مبارزه با تروریست در این کشورها حضور دارند، ادعا کرد: “عراق کشوری مستقل و دارای حق حاکمیت است و حضور کشورهای همسایه به ویژه ایران می‌بایست با همکاری و هماهنگی دولت عراق باشد. ما نمی‌خواهیم هیچ کشوری حتی نزدیکترین همسایه‌‌های عراق،  به نوعی در این کشور دخالت کند که آتش تنش قومی را شعله‌ورتر کرده و وضعیت را از آنچه که هست سختتر کند.”

سخنان مقام آمریکا در حالی بیان شده که جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده که نیروهای نظامی این کشور در عراق نقش مستشاری به عهده دارند و این نیروها با اجازه دولت عراق فعالیت می‌کنند.

چند روز پیش نیز «عادل الجبیر»، وزیر امور خارجه رژیم آل‌سعود ،نیز با انتقاد از اقدامات سردار «قاسم سلیمانی» در عراق و سوریه، ایران را به فعالیت‌های خرابکارانه در این دو کشور متهم کرد!

«رادیو فردا» که مانند دیگر رسانه‌های بیگانه ظاهراً از احتمال شکست داعش در شهر فلوجه عراق نگران است، نوشت: “در حالی که نیروهای عراق عملیات نهایی خود برای باز پسگیری شهر فلوجه را آغاز کرده‌اند، سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی نسبت به بروز فاجعه انسانی در این شهر هشدار داده‌اند.”

اما این حمایت بی‌پرده «رادیو فردا» از سخنان مقام دولت آمریکا از سوی کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی بی‌پاسخ نماند و با حضور در وبسایت و صفحه فیسبوک رادیو آمریکایی فردا به اقدامات ضدایرانی این رسانه واکنش نشان دادند.

دیدگاه و انتقادات برخی از افراد نسبت به عملکرد «رادیو فردا» در ذیل آمده است:

 • همین ایران نبود، هر روز باید توی اروپا شاهد یه عملیات تروریستی میشدین. یکم حرف حق بد نیستا.
 • به شما چه؟! پایگاه میزند تانک میبرد هواپیما میفرستد. شما را به هیچم حساب نمی‌کند.
 • یکی نیست به این مرد تیکه بگه خفه شو بابا. ایران اگه داره تو عراق میجنگه به نفع شما هم هست.
 • آخی پس عمه ما بود ب عراق هجوم برد و عراق رو ب این روزا انداخت!! بابا روت رو برم
 • جالبه از ۲۰۰۰۰ کیلومتر اونورتر میاید اینور دخالت میکنید، اونوقت ما برای امنیت همسایمون که مستقیما روی امنیت ما تاثیر میذاره دخالت نداشته باشیم.
 • آقا سخن‌گوی وزارت پوشالی خارجه آمریکا شما چرندیات و مزخرفات تحویل جهان میدهی و فرافکنی نکن.
 • امریکا خودش در همه جهان دخالت میکنه و بی‌مجوز یا به مجوز بخودش حق میده که هرجا که بخواد بمب بریزه هر کی رو بخواد تحریم کنه حمایت کنه سرکوب کنه… اونوقت به دیگران ایراد نمیتونه بگیره!
 • مبارزه با داعش جنگ قومیه؟؟ ضمنا ایران که همسایه دیوار به دیوار عراقه و هر اتفاقی بیوفته تو عراق عقبه اون به ایران میرسه. آمریکا خودش رو کدخدا و صاحب دنیا میدونه که همه جا با جنگ افزار حضور داره؟ داعش مگه کاردستی خودتون نیست؟ چرا مردم دنیا رو فریب میدید؟
 • اگر از اقدام به موقع ایران نبود که الان داعش و مزدوران آنها در بغداد بودند
 • ایران باید در تمام منطقه حضور خود را تقویت کرده و بر علیه سلطه امریکا اقدام نماید. ما از سیاستهای امنیتی و خارجی دولت و حکومت ایران قاطعانه حمایت میکنیم.
 • برو بابا اینقدر حرف مفت نزن.
 •  و

 

انتهای پیام

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در بین رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه، برخی از این رسانه‌ها به‌طور علنی و رسمی سخنگوی دولت‌های غربی و متخاصم با جمهوری‌اسلامی و ملت ایران هستند. رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی» که با بودجه وزارت خارجه انگلیس، «صدای آمریکا» با بودجه وزارت خارجه آمریکا و «رادیو فردا» …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme