https://telegram.me/empireoflies

واکنش ضدانقلاب به مستند «به روایت دربار»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به مانند سال‌های گذشته در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امسال در قالب برنامه‌ها و مستندهای گوناگون به ابعاد مختلف انقلاب مردمی سال ۵۷ پرداخت. اما آنچه که امسال بیش از همه مورد توجه قرار گرفت، مستند «به روایت دربار» بود که توجه عام و خاص را به سوی خود جلب نمود.

گفت‌وگوی مستقیم برخی از نزدیکان و اطرافیان خاندان منحوس پهلوی، ویژگی‌ای بود که مستند «به روایت دربار» را در معرض توجه قرار داد. افشاگری وابستگان پهلوی از فساد و فحشای دربار و بیان مطالبی تازه در مورد موضوعاتی که عامه مردم کمتر آن را شنیده‌اند، خود به تنهایی از جذابیت‌های این مستند موفق بود.

موفقیت مستند مذکور از این رو است که در خارج از کشور نه تنها ایرانیان، بلکه عناصر ضدانقلاب نیز بخش‌های مختلف آن را دنبال می‌کردند. حامیان سلطنت‌طلب علیرغم گذشت سال‌های بسیار و آگاهی از واقعیت‌های پیدا و پنهان دوران شاهان پهلوی و همچنین اعتراف وابستگان و نزدیکان به آنها، اما همچنان بر طبل فرافکنی می‌کوبند و گویی نمی‌خواهند فساد و فحشا موجود در دربار پهلوی را قبول کنند.

«مه‌لقا فخرآور» خواهرزاده «رضا میرپنج» و برادر «امیرعباس فخرآور» (ضدانقلاب صهیونیست و همکار سازمان‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل)، در صفحه فیسبوک خود به مستند موفق «به روایت دربار» واکنش نشان داد.

وی که دلیلی در نفی حقایق مستند «به روایت دربار» نداشت، از شدت عصبانیت به عوامل و دست‌اندرکاران رژیم سرنگون‌شده پهلوی که در این مستند حضور یافته بودند، فحاشی کرد و گفت: “این مستند و این اشخاص! کسانی که با مجیزگویی محمدرضا شاه پهلوی برای خود شاهانه زندگی می‌کردند، با نمک نشناسی تمام مجیزگوی تلویزیون جمهوری اسلامی شدند و به اصطلاح از اشتباهات حکومت شاهنشاهی میگن. چشم همه شما روشن به این حکومت اسلامی که لیاقت شماها این بود و نه آن.”

خواهرزاده «رضا میرپنج» که اکنون شب‌های سَرد پاریس را در غم دوریِ ابدی از وطن می‌گذراند، با اذعان به حضور و نقش پررنگ مستشارهای آمریکایی در دوران رژیم پهلوی، مدعی شد: “شاه برای آبادی و سربلندی ایران هزینه کرد و این‌ها برای نابودی ایران هزینه می‌کنند. حرف زیاده ولی واقعاً دردی دوا نمیشه! ۵ سال لازم داریم تا اون نسل خانه خرابکن شرشان را از سر ایران کم کنند. یک مشت چاپلوس و خائن (!)

تصویر از صفحه فیسبوک «مه‌لقا فخرآور»

تصویر از صفحه فیسبوک «مه‌لقا فخرآور»

«اردشیر زادهدی» وزیر امور خارجه حکومت پهلوی، «دکتر سید حسین نصر» رئیس دفتر فرح، «سرلشگر خلیل شجاعی» فرمانده ضداطلاعات و رکن دو ارتش در دوره پهلوی، «دکتر علینقلی عالی‌خانی» وزیر اقتصاد و رئیس اداره کل خارجی ساواک، «دکتر عبدالمجید مجیدی» وزیر مشاور؛ «سپهبد عبدالله آذربرزین» جانشین فرماندهی نیروی هوایی، «دکتر هوشنگ نهاوندی» وزیر آبادانی و مسکن و رئیس، «دکتر منوچهر گنجی» وزیر علوم، «داریوش همایون» وزیر اطلاعات و جهانگردی دوران پهلوی، «سیروس آموزگار» وزیر اطلاعات و جهانگردی پهلوی، «دریادار امیرهوشنگ آریانپور» معاون فرماندهی نیروی دریایی، «دکتر ایرج امینی» رئیس دفتر اشرف پهلوی، «دکتر عباس صفویان» پزشک مخصوص محمدرضا پهلوی، «مهندس خداداد فرمانفرماییان» رئیس سازمان برنامه و بودجه دوران پهلوی، «دکتر احسان نراقی» مشاور فرح پهلوی و «شجاع‌الدین شفا» معاون فرهنگی دربار پهلوی از جمله کسانی بودند که در مستند موفق «به روایت درباره» با آن‌ها گفت‌وگو شده است. جایگاه افراد مصاحبه‌شونده این مستند در دوران رژیم پهلوی سندیتی به مستند «به روایت درباره» داد که جای هیچ نقد منطقی به هیچ‌یک از عناصر ضدانقلاب نداد.

گفتنی است، مستند «به روایت دربار» در حالی در ایام دهه مبارک فجر از رسانه ملی ایران پخش شد که شبکه‌های ضدانقلاب تاکنون مستندهای بسیاری از حکومت پهلوی پخش کرده‌اند و در تمامی آنها حمایت از حکومت پهلوی به صورت آشکار مشهود است.

شبکه «من و تو» از جمله شبکه‌هایی ماهواره‌ای است که تاکنون مستندهای بسیاری در حمایت از پهلوی‌ها تهیه و تولید کرده است. از نکته جالب توجه در این قبیل از مستندها، استناد به اظهارات کسانی است که خود در رژیم پهلوی ذینفع بوده‌اند! به عنوان مثال در مستند «از تهران تا قاهره» که از شبکه «من و تو» پخش شد، اظهارات فرح دیبا ملکه بیوه پهلوی، ملاک اصلی روایت بود و یا در مستند «در تبعید» اظهارات کسانی ملاک اصلی روایت بود که از سرنگونی رژیم پهلوی دچار ضرر و زیان شده بودند. در مستند «رضا شاه» نیز شاهد چنین خط مشی بودیم.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. کارتون واقعا زشت هست، این خبر مربوط به ماهستیم است و شما بدون ذکز منبع دارید کپی می کنید / اینه مبارزه انقلابی…..!!!!؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme