https://telegram.me/empireoflies
«سیاستمدارانى که پنج سال است یک بازى فوق العاده کثیف را در سوریه و عراق راه انداخته اند و رسانه هایشان داراى مسئولیت مستقیم در این فجایع هستند.»

واکنش شما در برابر «بازی سیاستمداران و رسانه‌ها» در عراق و سوریه چه بود؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروز گذشته بود که رسانه های نزدیک به معارضان و گروه های تروریستی در سوریه، از انفجارهای شیمیایی در منطقه «خان شیخون» در استان ادلب خبر دادند، در مقابل اما دولت سوریه استفاده ارتش از سلاح های شیمیایی را تکذیب کرد و سخنگوی وزارت دفاع روسیه دلیل انفجارهای مواد شیمیایی در خان شیحون را ناشی حمله جنگنده های سوری به یک انبار تسلیحات نظامی معارضان و تروریست ها که در آن سلاح های شیمیایی نگهداری می شود، عنوان کرد.

این حادثه در مجموع نزدیک به ۵۰ کشته و زخمی برجای گذاشت که همزمان با واکنش شدید مقامات غربی، بازتاب رسانه ای زیادی در رسانه های غربی داشت.

در همین راستا، فرهمند علیپور، تحلیلگر مقیم ایتالیا، با اشاره به گزارشی که در روزهای قبل، از کشته شدن بیش از ۲۰۰ غیرنظامی در موصل توسط جنگنده های آمریکایی، و عدم واکنش و بازتاب وسیع این ماجرا توسط رسانه، به عکس العمل سلیقه ای سیاستمداران و رسانه ها در برخورد با این دو خبر انتقاد کرد.

او در صفحه مجازی خود می نویسد:
«اینکه براى فاجعه اى که در استان ادلب رخ داد و ۶٠ انسان بیگناه را طعمه مرگ کرد، اندوهگین شویم و اشک بریزیم، نشان از زنده بودن روح انسانیت در کالبد ماست، اما اگر براى آن ٢٠٠ انسان بیگناهى که چند روز پیش در بمباران هواپیماهاى آمریکا در موصل جان شیرین باختند خم به ابرو نیاوردید، مطمئن باشید که روح شما بازیچه بازى هاى کثیف سیاستمداران و رسانه هاى بزرگ شده است که اگر شهروندان ادلب عرب بودند، سنى بودند، انسان بودند، غیر نظامى بودند، آنهایى که چند روز پیش در موصل قتل عام شدند هم عرب، سنى، انسان و غیرنظامى بودند.
سیاستمدارانى که پنج سال است یک بازى فوق العاده کثیف را در سوریه و عراق راه انداخته اند و رسانه هایشان داراى مسئولیت مستقیم در این فجایع هستند.

به واکنش اولیه اتحادیه اروپا بنگرید،اصل وجود حمله را “احتمالى” عنوان کردند اما مقصر را به طور قطعى دولت سوریه (که خلع سلاح شیمیایى شده بود) معرفى کردند که البته نشان از اعتماد کامل اروپا به نیروهاى جهادى و القاعده اى در سوریه هم دارد. همان هایى که اسرائیل بیش از دو هزار مجروحشان را مداوا کرده و به زمین جنگ سوریه ارسال کرده. مبارک است چنین اعتماد گسترده اى!
براى من بازى کثیف این رسانه ها و اربابانشان در سوریه روشن و واضح است، نیاز نیست صد بار دوره شوند این تاریکى ها و فجایع و بازى ها، اما خطاب به شما دوستانم مى گویم که اگر در خصوص فاجعه موصل خبردار نشدى، یا خبردار شدى اما چندان اندوهگین نشدى، اما براى فاجعه ادلب لب گزیدى و خشمگین شدى، مطمئن باش که عواطف انسانى تو را به بازى گرفته اند. جسدهاى کودکان سورى طعمه شده اند تا روح ملت ها را به اسارت بکشند و سپس نقشه هاى سیاستمداران اجرا شود. نخواه که بازیچه شوى، نگذار که تو را ساده لوح بپندارند. رها شو»

علیرغم اینکه رسانه ها از «احتمالی» بودن حمله شیمیایی صحبت می کردند، اما مقامات غربی، رسما دولت اسد را مسئول می دانستند.

علیپور پیش از این در واکنش به خبر کشته شدن ۲۰۰ غیر نظامی در موصل توسط جنگنده های آمریکایی و سکوت رسانه ای و سیاسی کشورهای غربی، در جمله ای کنایه آمیز تاکید داشت: «خوش به حال کسانی که توسط روسیه کشته می شوند!»
انتهای پیام/رسانه ایران

«سیاستمدارانى که پنج سال است یک بازى فوق العاده کثیف را در سوریه و عراق راه انداخته اند و رسانه هایشان داراى مسئولیت مستقیم در این فجایع هستند.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme