https://telegram.me/empireoflies

واکنش سازمان سیا به نظرات اخیر رهبری در مورد برجام

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علی‌رغم برخی شایعات بین مردم در مورد برجام و گشایش های پس از آن، رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی انتقادات بسیار صریحی از نتایج آن کردند و حال سازمان سیا به آن واکنش نشان داده است.

رادیو فردا در خبری با عنوان “تحریم‌های آمریکا «هنوز هم مانع معاملات خارجی ایران است»” نوشت:

“بیش از دو ماه از لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران می‌گذرد ولی بانک‌های خارجی هنوز هم از نقل و انتقال پول بین ایران و شرکت‌های خارجی اکراه دارند. در نتیجه، موانع موجود بر سر معاملات خارجی ایران برطرف نشده و این وضعیت باعث نارضایتی و استیصال سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی است. به گزارش خبرگزاری رویترز، بانک‌های اروپایی که بسیاری از آنها در سال‌های گذشته به خاطر نقض تحریم‌های آمریکا در معامله با ایران جریمه شده بودند، هنوز هم به خاطر هراس از احتمال نقض سایر مجازات‌های دولت آمریکا در مورد ایران حاضر نیستند با آن کشور معامله کنند.”

و سپس رسما از نظر رهبر انقلاب می گوید:

“آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، آمریکا را متهم کرده که پس از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران اجرای تعهدات خود را به تاخیر انداخته است. او در سخنرانی تلویزیونی روز یکشنبه خود گفت: «آمریکایی‌ها به وعده خود عمل نکرده و تحریم‌ها را فقط روی کاغذ لغو کرده‌اند». او افزود که معاملات و نقل و انتقال بین‌المللی ارز به خاطر «ترس از آمریکا» دچار مشکل شده است.”

و جالب اینجاست که نظر رادیو فردا به عنوان ارگان رسمی سازمان سیا نیز اینگونه است :

“توافق هسته‌ای پارسال این امیدواری را بوجود آورده بود که پس از لغو تحریم‌ها به سرعت راه‌های سرمایه‌گذاری خارجی در ایران هموار خواهد شد. ولی هنوز هم نقل و انتقال ارز بین ایران و شرکت‌های خارجی با مشکلات فراوانی روبرو است. بانک‌های آمریکایی هنوز اجازه معامله با ایران را ندارند و بانک‌ها و موسسات مالی سایر کشورها که شامل این محدودیت نیستند در معامله با ایران تردید نشان می‌دهند. یکی از موانع اصلی ممنوعیت نقل و انتقال ارز به صورت دلاری است که منشا آن سیستم مالی آمریکا باشد.

بخش مالی و تجاری ایران معتقد است که دولت آمریکا هنوز دقیقا مشخص نکرده که پس از لغو تحریم‌های بین‌المللی چه نوع معاملاتی آزاد و کدام یک ممنوع هستند. این ناروشنی باعث شده که بانک‌های خارجی نقل و انتقال ارز مربوط به معاملات با ایران را نپذیرند. تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی می‌گویند شرکت‌های خارجی در ماه‌های اخیر به سرمایه‌گذاری و معامله با ایران علاقه فراوانی نشان داده‌اند ولی ابهام‌های موجود در سیاست آمریکا و نگرانی بانک‌های خارجی از نقض قوانین باعث شده که این معاملات بالقوه به تاخیر بیفتند.”

بخش دیگری از فرمایشات رهبر در ابتدای سال جدید مربوط به عدم انتقال اموال ایران به داخل است که رادیو فردا در تایید آن نوشت:

“این وضعیت، افزایش صادرات نفت و آزاد کردن و انتقال حدود ۱۰۰ میلیارد دلار ارز خارجی مسدود شده ایران در دوران اجرای تحریم‌ها را با مشکل روبرو خواهد کرد. تا زمانی که دولت آمریکا معاملات بانکی با ایران در شکل دلار و با منشا استقراض از سیستم مالی آمریکا را ممنوع بداند مشکل نقل و انتقال ارز در معاملات مربوط به ایران ادامه خواهد یافت.”

و سپس رادیوی سازمان جاسوسی سیا خط بطلانی بر ادعاهای بی مورد در مورد سوئیفت می کشد:

“دو منبع مطلع در سیستم بانکی بین‌المللی گفتند هنوز هم بانک‌های مهم جهان چک‌های دارندگان حساب در یکی از بانک‌های تجاری مهم ایران را که به شبکه سوئیفت پیوسته اند، نمی پذیرند.”

فارغ از این مسایل، باید از مخاطب رادیو فردا پرسید که این رادیو برای درِ باغ سبز نشان دادن های متعدد در مورد برجام و مذاکرات چه توضیح و توجیهی دارد؟
آیا رادیو فردا می پذیرد که نه تنها فرمایشات کنونی رهبر پس از مذاکرات، بلکه فرمایشات قبلی ایشان نیز قبل از مذاکرات همه و همه صحیح بود؟ و اگر یک نفر به تنهایی بهتر از تمام جریانات مخالف با خود و بهتر از تمام رسانه های اپوزیسیون تحلیل می کند، بهتر نیست دشمنی با وی کنار گذاشته شود و مردانه به جهل خود اعتراف کنند؟

انتهای پیام/بولتن نیوز

علی‌رغم برخی شایعات بین مردم در مورد برجام و گشایش های پس از آن، رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی انتقادات بسیار صریحی از نتایج آن کردند و حال سازمان سیا به آن واکنش نشان داده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme