https://telegram.me/empireoflies

واکنش رسانه‌های اپوزیسیون به حضور بانوان در ورزشگاه: «تقریبا هیچ!»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغهمزمان با برگزاری مسابقات انتخابی قهرمانی والیبال مردان جهان، تعدادی از زنان در اردبیل با خرید بلیط به استادیوم رفتند. سال ها بود رسانه های اپوزیسیون حملات سنگین تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته بودند که چرا مانع از حضور زنان در ورزشگاهها می شوید.

صرف نظر از چرایی این ممانعت، سیاست ضدانقلاب این بود که مسائل درجه دو و سه بانوان را تبدیل به دغدغه جامعه زنان کنند. پوشش خبرهای ویژه ممانعت از ورود زنان به ورزشگاهها آنقدر دامنه دار شد که پای نهادهای ورزشی بین المللی هم به ماجرا کشیده شد.

فدراسیون جهانی والیبال نیز مدت ها پیش به ایران اخطار داده بود که در صورتی که مقدمات حضور بانوان در سالن ورزشی را فراهم نکند ممکن است میزبانی مسابقات جهانی از ایران گرفته شود.

این تبدیل دغدغه زنان نوعی ” نیاز تراشی” بود. اپوزیسیون با استفاده از شبکه های مجازی دائم بر حضور زنان در ورزشگاهها تاکید می کردند تا این مسئله به عنوان یک نیاز جدی و مبرم برای آنها تلقی شود و عدم رسیدن به این هدف را نقض حقوق زنان تفسیر کردند.

به هر حال مسابقات انتخاباتی قهرمانی والیبال جهان در ورزشگاه حسین رضا زاده اردبیل در حال برگزاری است و آن چیزی که این مسابقات را با دیگر رقابت ها متمایز می کند حضور زنان ایرانی به عنوان تماشاچی بود.

رئیس هیئت والیبال استان اردبیل گفته است: حضور بانوان در ورزشگاه رضازاده اردبیل برای تماشای مسابقه تیم ملی والیبال ایران و کره جنوبی در قالب خانواده ورزشکاران امکان‌پذیر و رایگان است.

هر چند پیش از این سال گذشته نیز مقام‌های ایرانی اجازه دادند که تماشاچیان زن به محل برگزاری مسابقات تور جهانی والیبال در کیش بروند و مسابقه‌ها را از نزدیک تماشا کنند.

اما فکر می کنید این اقدام چقدر توسط رسانه هایی که سال هاست در بوق دمیده اند پوشش داده شد؟ تقریبا هیچ!

بی بی سی فارسی البته در خبری کوتاه و به نقل از یکی از کاربران فضای مجازی حضور زنان در سالن والیبال را اعلام کرد.

رادیوفردا نیز با اعلام این خبر فقط به ” شماری از زنان نیز اجازه یافته بودند برای دیدن این مسابقه به ورزشگاه بروند” بسنده می کند.

حضور زنان در ورزشگاه‌ها هرچند می تواند یک اتفاق تازه باشد اما نمی تواند خیلی مهم باشد. شان و حرمت زنان ایرانی آنقدر هست که مسائلی مانند حضورشان در ورزشگاه‌ها کوچکشان نکند.

مسئله مهم اما واکنش رسانه های ضدانقلاب است. یک هزارم داد و فریادی که آنها از عدم حضور زنان در ورزشگاهها گوش فلک را کرده بود برای تحسین حضور بانوان در سالن رضا زاده به گوش نرسید.

به قول علیزاده تحلیل گر شبکه BBC، برای آنان “حقوق زن بهانه است”. هدف اپوزیسیون ایران هراسی، امیدکشی و تحریم برای ایران است.

انتهای پیام/روباه نیوز

حضور زنان در ورزشگاهها هرچند می تواند یک اتفاق تازه باشد اما نمی تواند خیلی مهم باشد. شان و حرمت زنان ایرانی آنقدر هست که مسائلی مانند حضورشان در ورزشگاهها کوچکشان نکند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme