https://telegram.me/empireoflies
شبکه اجتماعی توییتر در پی متهم شدن ۲ کارمند پیشینش به جاسوسی برای عربستان با انتشار بیانیه‌ای از اتخاذ تدابیر شدیدتر برای حفاظت از اطلاعات کاربران خود خبر داد.

واکنش توییتر به جاسوسی ۲ کارمند پیشین این شرکت برای عربستان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتوییتر در واکنش به متهم شدن ۲ کارمند پیشین این شبکه اجتماعی به جاسوسی برای عربستان اعلام کرد برای مقابله با این اقدامات تدابیر حفاظتی بیشتری اندیشیده خواهد شد.

به گزارش رویترز، ۲ کارمند پیشین شبکه اجتماعی توییتر به فروش اطلاعات شخصی کاربران در ازای پول و جاسوسی برای عربستان متهم شدند.
این اتهام‌ها روز گذشته (چهارشنبه)، در شهر فرانسیسکو و از طریق شکایت علیه این ۲ نفر و نیز فرد سومی که در این ماجرا مشارکت داشته، علنی شد.
این افراد به همکاری با عربستان در زمینه تهیه اطلاعات شخصی کاربران سعودی توییتر از جمله منتقدان این کشور متهم شده اند.
نام «احمد ابوعلی»، شهروند آمریکا و «علی الزباره»، شهروند عربستان و نیز «احمد المطیری» به عنوان واسطه میان این ۲ نفر در این پرونده مطرح شده است.
توییتر در بیانیه‌ای اعلام کرد تشخیص داده که برخی از بازیگران حاضرند برای تضعیف خدمات این شرکت خطوط قرمز را رد کنند.
در این بیانیه آمده است: “می دانیم که برخی از کاربران توییتر برای بیان دیدگاه خود و پاسخگو کردن صاحبان قدرت با چه مخاطراتی مواجه هستند. “
در پی ناآرامی‌های اخیر در لبنان و عراق نیز مشخص شد که عربستان از توییتر برای مداخله و صحنه گردانی اعتراض‌های مردمی سوءاستفاده کرده است.
انتهای پیام/میزان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme