https://telegram.me/empireoflies

واکنش تماشایی بی‌بی‌سی به آمار اداره ملی انگلیس!

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از جام نیوز، گزارش اداره ملی آمار انگلیس (او‌ان‌اس) نشان می‌دهد شکاف طبقاتی در این کشور با نرخی هشداردهنده در حال افزایش است؛ بدین ترتیب که میزان دارایی ۱ درصد قشر بسیار ثروتمند در انگلیس به اندازه ثروت ۵۵ درصد قشر پایینی جامعه است.

این گزارش همچنین نشان داد درآمد خانواده‌هایی که در جنوب شرقی انگلیس ساکن هستند، جایی که بیشتر ثروتمندان را در خود جای داده، با سرعتی ۵ برابر بیش از دیگر افراد در این کشور افزایش داشته است.

به گفته اداره آمار، میانگین درآمد خانوارها در مناطق جنوب شرقی در پایان سال ۲۰۱۲ میلادی به ۳۰۹ هزار پوند رسیده است و این در حالی است که ثروت افراد در شمال غربی به زیر ۱۴۳ هزار پوند کاهش پیدا کرده است.

منتقدان می‌گویند میزان واقعی شکاف طبقاتی در انگلیس بسیار بیش از این است چرا که تحلیل اداره آمار میزان ثروتی را که به پناهگاه‌های امن مالیاتی خارج از کشور منتقل می‌شود در نظر نگرفته است.

ریچل اور رئیس بخش فقر در انگلیس از مرکز آکسفام، این آمار رسمی را «فصلی بهت آور از داستان دو بریتانیا» توصیف کرد و گفت این آمار «مدرکی دیگر از نابرابری فزاینده» است.

گزارش اخیر موسسه آکسفام نشان می‌دهد دارایی ۵ خانواده میلیاردر انگلیسی به میزان ثروت ۱۲ میلیون تن از مردم این کشور است.

از سوی دیگر گزارش اندیشکده ایکوالیتی تراست (EqualityTrust) نشان داد شکاف فزاینده طبقاتی بین دو قشر ثروتمند و فقیر انگلیس سالانه ۳۹ میلیارد پوند برای اقتصاد این کشور هزینه زاست.

خالی از لطف نیست بدانید سایت بی بی سی فارسی در این زمینه چه واکنشی نشان داده است:

تصویر بالا، کل اخبار اقتصادی امروز سایت بی بی سی فارسی را نشان می دهد

نکته اینجاست که رسانه دولتی انگلیس با توجه به اینکه همیشه ادعای استقلال، حرفه ای گری و بیطرفی دارد، جز دعوای جدید سامسونگ و اپل و دو یا سه خبر دیگر، گویا هیچ اتفاق مهم اقتصادی را در جهان یا کشور متبوعش ندیده و مابقی اخبارش را به سیاهنمایی از اوضاع ایران اختصاص داده (آن هم در کمال بیطرفی!) و انگار نه انگار که اداره ملی آمار انگلیس چیزی منتشر کرده است!!!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. لعنت خدا بر ام الفساد جهان انگلیس

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme