https://telegram.me/empireoflies

واکنش ایرانی‌ها به دولت آمریکا: نه تحریم کنید و نه تسلیت بگویید

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، چندی پیش یکی از هواپیماهای مسافربری «آنتونوف» خطوط هوایی تهران-طبس پس از برخواستن از فرودگاه مهرآباد به دلیل نقص فنی در اطراف تهران سقوط کرد و حدود ۴۰ نفر از سرنشینان آن در فوت کردند و ۸ نفر دیگر زخمی شدند. پس از این حادثه بود که بسیاری از کشورهای منطقه و جهان این حادثه تلخ را به ملت و دولت ایران تسلیت گفتند.

اما در این میان چند روز پیش «ماری هرف» معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری با خبرنگاران بدون اشاره به تحریم‌های ده‌ها ساله هواپیمایی و صنعت هوایی جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا و دیگر کشورهای غربی، با اشک تمساح از طرف دولت آمریکا همدردی خود را با بازماندگان و خانواده قربانیان حادثه سقوط خط هواپیمایی سپاهان‌ایر اعلام نمود و از حضور نداشتن هیچ شهروند آمریکایی در این پرواز ابراز خوشحالی کرد.

این سخنان معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با واکنش بسیاری از ایرانیان فعال در فضای مجازی مواجه شد. به طوری که بسیاری از کاربران ایرانی صفحه فیسبوک وزارت امور خارجه آمریکا، با حضور در این صفحه نسبت به تحریم‌های گسترده هواپیمایی ایران توسط آمریکا و کشورهای اروپایی انتقاد کردند و آنها را در وقوع اینگونه اتفاقات در ایران سهیم دانستند.

یکی از مخاطبین ایرانی صفحه مذکور در واکنش به سخنان «ماری هرف» گفت «لطفا نه تحریم کنید و نه ابراز همدردی. ما را به خیر شما امید نیست» و فرد دیگری گفت «هر بلایی سر مردم دنیا میاد مستقیم یا غیرمستقیم دست آمریکا تو کاره، اونوقت همیشه یه جوری قیافه میگیرن انگار اصلا از هیچی خبر ندارن!». تصویر برخی از نظرات ایرانی‌ها درباره تسلیت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره حادثه هوایی اخیر در ایران در ذیل آمده است:

وزارت-خارجه-آمریکا---هواپیما---نظرات

اعتراض ایرانی‌ها به تحریم هواپیمایی ایران توسط آمریکا.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. جالب بود
    ممنون

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme