https://telegram.me/empireoflies

واکنش آستان حضرت عباس(ع) به شیطنت CNN+ عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهای آخر مهر ماه بود که خبرگزاری فارس، خبر تولید مستندی را با عنوان «مستند «حمله به کربلا» تولید شد» در بخش فارسی و «انتاج فیلم وثائقی عن مهاجمه الحرکه الوهابیه لکربلاء» در بخش عربی منتشر کرد.

در این خبر آمده است: مستند مذکور با تهیه‌کنندگی عتبه مقدسه عباسیه علیه‌السلام و تولید فطرس مدیا در ابتدای محرم ۱۴۳۷ رونمایی شده است. در واقع این مستند گزارش کاملی از حمله وهابیت در سال ۱۲۱۶ به کربلاست که منجر به فاجعه‌ای عظیم شده است و از خاطره‌های شیعیان پاک نخواهد شد.

از نکات قابل طرح در مستند «حمله به کربلا» این است که مستند در کشورهای عراق، ترکیه و ایران تولید شده و به موضوعاتی نظیر تاریخچه تشکیل وهابیت، مبدأ جنایات این تفکر انحرافی، جنایات سعودی به عراق، کیفیت حمله، عمق فاجعه، تعداد شهدا، میزان تخریب‌ها و سرقت‌ها و واکنش امت اسلامی به این حمله وحشیانه آل‌سعود پرداخته است.

اما نوع انعکاس این خبر در رسانه‌های غربی و عربی نشان از شیطنت رسانه‌ای می‌دهد که تلاش دارد مخالفت با وهابیت و آل‌سعود را تنها از جانب ایران معرفی کند، در حالی که این مستند در کشور عراق و از سوی عتبه مقدسه عباسیه تولید شده است و هیچ ارگان و سازمان ایرانی در ساخت آن دخیل نبوده و تنها یک اثر فرهنگی است.

بخش عربی CNN با تیتر «إیران تعرض فیلما یندد بالدوله السعودیه الأولى والحرکه الوهابیه ویعرض لـ الهجوم على کربلاء» این گونه تلقین می‌کند که ایران فیلمی انتقادی از دولت سعودی اول و وهابیت در ارتباط با موضوع هجوم به کربلاء ساخته است و بیان می‌دارد: گزارش پخش این مستند همزمان با تنش‌های بین طهران و ریاض با وجود اختلافات دو طرف در مورد حوادث منطقه به خصوص سوریه و خصومت ایران به خاطر حوادث منا در موسم حج امسال بوده است.

واکنش آستان مقدس حضرت عباس(ع) به شیطنت CNN+ عکس

این در حالی است که این مستند تنها رویکرد فرهنگی داشته و بدون هیچ برداشت سیاسی و به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان از سوی حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) در جوار بارگاه امیرالمؤمنین(ع) رونمایی شده است.

در این میان، واکنش مخاطبان CNN به این خبر قابل توجه است که در ادامه به برخی از کامنت‌ها اشاره می‌شود:

-sal aham: آل سعود و ابن عبدالوهاب قبایل حجاز را تکفیر می کردند و حجاز را با اکراه و اجبار در تحت خود قرار دادند و به زعم قبایل حجاز جاری کردندt پس از آنکه همه مرتد بودند، بسیاری از قبایل حجاز با آل سعود خونخواهی دارند.

-Malek hilou از لبنان:‌ موضوع بسیار ساده است، اگر تاریخ آل سعود غیر از قتل و کشتار نبود، فیلمی راجع به خود ارائه دهند.

-فراس الهاشمی از لندن: باید میان اهل سنت و وهابیت تکفیری فرق گذاشت. فتاوای ابن تیمیه و همانندانش سبب اصلی قتل و تکفیر امروز به اسم اسلام است و اسلام از آنها برائت می‌جوید.

-عبدالزهرا الشهیدی از عراق: این جنایت وهابی بر کربلا قبل از ۲۲۰ سال پیش رخ داد که همزمان با عید غدیر بود و  مردم کربلاء به نجف اشرف مسافرت می‌کردند، وقتی متوجه شدند که کربلاء خالی از سکنه است، وحشیانه حمله کردند.

-Zirak mir kbun: حرکت وهابی‌ها حرکتی بدوی است که از صحرا نشأت گرفته و به صحرا منتهی می‌شود.

-Mike albuyti: ویکی‌پدیا در مورد هجوم به کربلا اسناد ارائه داده است.

-عمارالدعیس: هنر هم وارد معرکه شد.

بر اساس این گزارش، بعد از اینکه CNN ساخت مستند «هجوم به کربلا» را به ایران منسوب کرد، عتبه مقدسه عباسیه نامه‌ای اعتراض به این خبرگزاری مبنی بر سیاسی‌کردن یک اثر فرهنگی و انتساب آن به کشور دیگر ارسال کرد که تصویر آن در ادامه مشاهده می‌کنید:

واکنش آستان مقدس حضرت عباس(ع) به شیطنت CNN+ عکس

 با این وجود برخی دیگر از رسانه‌های عربی منطقه هم به انتشار تحلیل سی‌ان‌ان اقدام کردند که از جمله می‌توان به دارالاخبار عربستان و یوم السابع خبرگزاری مصر اشاره کرد.

واکنش آستان مقدس حضرت عباس(ع) به شیطنت CNN+ عکس

واکنش آستان مقدس حضرت عباس(ع) به شیطنت CNN+ عکس

واکنش آستان مقدس حضرت عباس(ع) به شیطنت CNN+ عکس

واکنش آستان مقدس حضرت عباس(ع) به شیطنت CNN+ عکس

انتهای پیام/

پس از شیطنت سایت عربی CNN در انعکاس خبر رونمایی از مستند «حمله به کربلا»، آستان مقدس حضرت عباس(ع) به عنوان تهیه‌کننده این مستند واکنش نشان داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.45 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme