https://telegram.me/empireoflies

واکنش‌ها به جعل نام «خلیج‌فارس» از سوی ترامپ

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغجمعه شب دونالد ترامپ در سخنرانی خود در کاخ سفید و در جریان اعلام راهبرد جدید این کشور در مورد ایران و توافق هسته ای این کشور، از واژه جعلی خلیج “عربی” استفاده نمود که با واکنش مقامات و هنرمندان و مردم ایران روبرورو شد.

رئیس جمهور آمریکا در سخنان خود به مانند رئیس دفتر وی در هنگام صحبت از “خلیج فارس” به صورت عامدانه از واژه جعلی خلیج عربی استفاده نمود گفت: ایران با سلاح‌های خود، کشتیرانی آزاد را در خلیج عربی (فارس) را مورد تهدید قرار می‌دهد. اما نکته جالب در اینجاست، در حالی که ترامپ در سخنان زنده خود از یک واژه جعلی استفاده نموده بود، سایت کاخ سفید در انتشار متن کامل سخنان وی به جای عنوان مجعول خلیج عربی که از سوی ترامپ استفاده شد، از “خلیج فارس” استفاده کرد.

پس از سخنان دونالد ترامپ، حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز در سخنانی ضمن پاسخ به بیانات رئیس جمهور آمریکا، نسبت به این اقدام رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد و وی را به چالش کشید.

از سوی دیگر بسیاری از هنرمندان و کاربران شبکه های اینترنتی با انتشار تصاویری از “خلیج فارس” و همچنین هشتگ Persian_gulf# به این اقدام رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان دادند.

شهاب حسینی هنرپیشه محبوب ایرانی با انتشار تصویر قدیمی از ایران و “خلیج فارس” به این موضوع واکنش نشان داد:

 

 

همچنین چند تن دیگر از هنرمندان و خوانندگان ایرانی با انتشار تصاویر مختلفی سخنان ترامپ را به چالش کشیدند.

سیدجواد رضویان هنرپیشه طنز پرداز ایران با انتشار تصویری در اینستاگرام خود نوشت: به نام حضرت حق؛

تا هست جهان جهل بَدان می ماند
او خلیج فارس را عرب می داند
گر آب رود ز برکه ها بالاتر
یک زشت وزغ ابوعطا می خواند.

جانم فداى خلیج همیشه فارس

تنتون سلامت، ایران سربلند، ایرانى سرافراز.

انتهای پیام/

پس از آنکه دونالد ترامپ در سخنان خود از واژه جعلی خلیج “عربی” استفاده کرد، شخصیت ها و کاربران شبکه های اینترنتی به سرعت به این اقدام وی واکنش نشان دادند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme