https://telegram.me/empireoflies

واکاوی ادعای مهدی‌خلجی در خصوص طلاق‌اش از مرجان شیخ‌الاسلامی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سه ماه پیش اخبار و تحلیل هایی از فساد بزرگ در صنعت پتروشیمی در رسانه های داخلی و خارجی منتشر شد. صرفنظر از این که این متهمان همکاری هایی را با دولت برای دور زدن تحریم ها داشته اند ولی ظاهرا یکی از این متهمان نه تنها به بهانه دور زدن تحریم ها منافع مالی کلانی را تصاحب کرده بود بلکه حتی وجوه حاصل از فروش این محصولات را به دولت ایران پس نداده و شواهد هم نشان می‎داد که این فرد ارتباطاتی عمیق با ضد انقلاب و تئوریسین های تحریم ملت ایران دارد.

«مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا» یکی از متهم ردیف ششم پرونده ۶/۶ میلیارد یورویی پتروشیمی متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور بود که از سال ۹۶ از کشور متواری شده و مانند برخی دیگر از اختلالگران اقتصادی به کانادا و آمریکا فراری شده بود.
با کنکاش درباره سوابق کاری و فعالیت رسانه‌ای این خانم متهم فراری فساد بزرگ پتروشیمی به موضوعات قابل توجهی میشد رسید. او مدیرمسئول خبرگزاری میراث فرهنگی و همزمان به‌عنوان دبیر سرویس پارلمانی روزنامه همبستگی مشغول به فعالیت بود. وی پیش‌تر با همکاری برخی از خبرنگاران این خبرگزاری را راه‌اندازی کرد و از زمان اصلاحات تا دوران دولت دهم با دولت‌های مختلف همکاری می کرد.
حتی «مسیح علینژاد»، خبرنگار فراری و مدیر کمپین ضد فرهنگی آزادی های یواشکی که حالا به جرگه ضدانقلاب پیوسته و با رضا ربع پهلوی و سلطنت‌طلبان هم‌پیمان شده در بخشی از کتاب خود با عنوان «باد در موهایش» درباره رابطه‌اش با این زن نوشته:«مرجان شیخ‌الاسلامی، دبیر سیاسی روزنامه همبستگی بارها مرا زیر بال و پر گرفت.»
در این میان، اما یکی دیگر از نکاتی که در زندگی شخصی این متهم اقتصادی مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است، نحوه ازدواج و هویت همسر وی بود.

در خبرها این گونه مطرح شد که مهدی خلجی از ضدانقلاب‌های خارج از کشور که اخیرا هم خود را به رضا پهلوی نزدیک کرده، همسر مرجان شیخ‌الاسلامی است. او البته بعد از افشای اختلاس همسرش عکس‌های خود با او را پاک کرد، اما نکته جالب دیگری نیز در مورد خود خلجی وجود دارد و آن، اینکه اگرچه این روز‌ها با کت و شلوار و کراوات در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور ظاهر می‌شود، اما زمانی در قم طلبگی می‌کرد و لباس روحانیت بر تن داشت!
مهدی خلجی از سال ۲۰۰۵ تاکنون، عضو ارشد مؤسسه سیاستِ خاور نزدیکِ واشنگتن است و مدیریت مرکز فرهنگ و هنر آی‌دیا را به عهده‌دارد. این شرکت به مثابه شعبه ی شرکت مادری بنام IDEA Center for art and Culture فعالیت می کند. هدف از تاسیس این شرکت هم چنانکه در سایتش قید شده، “معرفی روشنفکران، نویسندگان و هنرمندان ایرانی و غیر غربی به مخاطبان غربی است.
بررسی‎ها نشان می‎دهد مرکز فرهنگ و هنر آی‌دیا ، در سال ۲۰۱۴ توسط مهدی خلجی و مرجان شیخ‌‏الاسلامی راه‎اندازی شده است. خلجی که زمانی طلبه و ساکن قم بوده و اینک به پادوی ربع پهلوی و ضدایرانی‌ترین چهره‌های سیاسی آمریکا تبدیل شده، به همراه همسرش سعی می‌کند همان تجربه شیخ الاسلامی درباره خبرنگاران اصلاح‌طلب را در خارج نیز پیاده کرده و آنها را دور هم جمع کند.
خلجی در حال حاضر یکی از چهره‎های شناخته‎شده‌ تشویق‌کننده اعمال تحریم علیه ایران است. او چندی پیش به مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد داد تا تحریم‎ها علیه ایران را با شدت بیشتری دنبال کنند. شیخ‎‍‎الاسلامی نیز در این موضع با همسر خود همراه است. بر اساس شواهد و قرائن موجود مرجان شیخ الاسلامی با مهدی خلجی ازدواجی سازمانی کرده که به او اجازه انتقال اموال دزدی بسیار زیادش از ترکیه به کانادا و آمریکا داده شود. رابطه خلجی و شیخ‌الاسلامی فراتر از ازدواج است و آنان را می‌توان مصداقی از ائتلاف ضدانقلاب حامی تحریم و تروریست اقتصادی دانست که مانند دو لبه یک قیچی علیه ملت ایران عمل می‌کنند.

مرجان شیخ الاسلامی هم بعد از طلاق از همسر اولش با فردی بنام غلامحسین خواجه علی ازدواج میکند، این فرد همان دزد معروف دکل نفتی و مدیر عامل سابق شرکت سپانیر (طرف قرارداد سپاه) و عضو هیئت مدیره شرکت صنعتی دریایی ایران بوده، بعدا از خواجه علی هم جدا میشود و اما سرمایه ی هنگفتی را با همکاری خود خواجه علی از ایران خارج و به ترکیه و کانادا منتقل می کند.

در مورد خانه های چند میلیون دلاری شیخ الاسلامی و خلجی هم موضوع بصورت کلی اینست که املاک خریداری شده توسط شیخ الاسلامی در کانادا و امریکا بنظر خیلی بیش از ٱن است که بنظر میرسید، سال ۲۰۱۴ خانم شیخ الاسلامی بعد از ازدواج با خلجی شرکت املاک “جرج تاون” را در واشنگتن تاسیس می کند.

همچنین در ردیابی ارتباطات چند لایه این طیف حامی تحریم که در لوای خبرنگاری و فعالیت رسانه ای در خارج کشور زمینه چینی برای تحریم های بیشتر را سازماندهی می کنند به عنصری دیگر در اروپا می رسیم. جمشید برزگز مدیر فعلی شبکه دویچوله فارسی در آلمان که یکی از سردبیر های سابق بی بی سی فارسی بوده.

جمشید برزگر و همسرش (کیانوش فرید اراکی) در شرکتی بنام MEDIA AID FOUNDATION با مهدی خلجی شریک بوده اند، این شرکت نقشی جدی در جذب خبرنگاران و فعالان سیاسی در داخل و خارج و حمایت مالی از ٱنها و وصل کردن شان به چند رسانه و سازمان ضدایرانی داشته، در موردی دیگر، برای یک نمونه همسر جمشید برزگر یعنی فرید اراکی دبیر تحریریه ی رسانه ای شده که صاحب امتیازش “مرکز فرهنگ و هنر ایده” به مالکیت مرجان شیخ الاسلامی و مهدی خلجی ست.
اما در هفته گذشته پس از ماهها سکوت در خصوص این پرونده مهدی خلجی لب به سخن گشود و خبر طلاق خود از مرجان شیخ الاسلامی را داد. وی در متنی در فیس بوک خود نوشته :”ما مدتی بسیار کوتاه در عقد ازدواج هم بودیم، هرگز زیر یک سقف زندگی نکردیم (ایشان تورنتو زندگی می‌کنند و من واشنگتن)، و حکم قطعی طلاق ما مدتی پیش صادر شده است. من از جزئیات فعالیت‌های اقتصادی ایشان نه هرگز اطلاعی داشته‌ام و نه سواد بازرگانی برای سر درآوردن از مسائل اقتصادی دارم. اکنون هم از دار دنیا فقط چند هزار جلد کتاب دارم و بس. مالک هیچ خانه و خودرویی نیستم و هیچ‌جا پشیزی پس‌انداز ندارم. ”

همین موارد گفته شده باعث شد که مخاطبان مهدی خلجی وی را مورد انتقادات شدید قرار دهند و سوالات زیادی را که در خصوص وی پدید آمده را مطرح کنند که اساسا از طرف وی بی جواب ماند.

برخی از مخاطبان از وی پرسیده اند که چگونه وی که سالهاست در جایگاه تحلیلگر سیاسی است از گذشته همسری که اختیار می کند کوچکترین اطلاعی نداشته و بعد از طلاق متوجه فعالیت های اقتصادی ایشان شده؟

یا عده ای دیگر بر این باورند که خلجی طلاق صوری گرفته و همچنان از مواهب زندگی با خانم میلیاردی مثل مرجان شیخ الاسلامی بهره مند است و برای تبریه خود در اذهان تقیه!میکنید.

برخی دیگر از مخاطبان معتقدند که بنا بر درست بودن ادعای خلجی در خصوص این که چند صباحی بیشتر با مرجان شیخ الاسلامی در عقد نبوده بنابراین شائبه ازدواج سازمانی این زوج ثابت خواهد شد. البته یکی از خبرنگاران سابق صدای آمریکا که خود را هم اکنون فردی مستقل می داند در خصوص مهدی خلجی سوالاتی را مطرح کرده که ظاهرا خلجی به جای پاسخ به این سوالات وی را مسدود نموده!

وی در خصوص ازدواج خلجی و بعد انتشار خبر طلاق وی از همسر سابق اش از خلجی خواسته به این سوالات پاسخ دهد مثلا علوی نوشته  قرارداد جدایی/طلاق (Separation agreement) که با خانم شیخ الاسلامی امضا و بر اساس آن طلاق گرفته‌اید را همراه با حکم طلاق منتشر کنید تا افکار عمومی و از جمله دوستانی که شما را تعقیب می‌کنند و از دیدگاه‌هایتان بهره می‌برند بدانند که ثمره این ازدواج چند ساله برای شما چه بوده است و با این طلاق تکلیف اموالی که مشترکا به نام شما بوده یا طبق قانون، اموال مشترک (Marital property) محسوب می‌شده چه شده است‌؟؟؟

برخی دیگر از مخاطبان ضمن این که نوشته اند مرجان شیخ الاسلامی برخلاف گفته خلجی که ادعا دارد وی در تورنتو زندگی می کرده، سالها در واشنگتن ساکن بوده و حتی با خلجی در برخی مکانها دیده شده است.

یکی دیگر از مخاطبان خلجی وی را به سایتی رجوع داده که در آن برخلاف گفته هایش که از اطلاعات اقتصادی سردر نمی آورد و هیچ شراکت اقتصادی با مرجان شیخ الاسلامی نداشته نشانه هایی از شراکت وی با مرجان شیخ الاسلامی دیده می شود. این مخاطب در ادامه نوشته جی‌میل آدرس خلجی در رجیستر شرکت خانم “شیخ‌الاسلامی” دیده شده، این خودش گونه‌ای فعالیت اقتصادی است .
وی همچنین نوشته در سایت (Ventio) نامهای (Marjan Aleagha) و (Anna Ranji) و (Shokouh Kanani) در این شرکت دیده میشد و دامنه‌ سایت(ghal.us) با ای‌میل آدرس(mehdi.khalaji@gmail.com)و برای شرکت(Ventio International Trading) رجیستر شده است!

 

همه این شواهد نشان می دهد که خلجی پس از افشای ماجرای همسرش در مخمصه بسیار بدی افتاده است که هیچ گونه نمی تواند از آن فرار کند و برای سوالات مطرح شده هم پاسخی ندارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme