https://telegram.me/empireoflies

وال استریت ژورنال: ترامپ قصد داشت پایگاه‌های ایران و روسیه در سوریه را هدف قرار دهد، اما متیس مانع شد

 به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوال استریت ژورنال در مطلبی نوشت: منابع آگاه اعلام کردند در جلسه تصمیم‌گیری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و اعضای پنتاگون در خصوص حمله نظامی به سوریه، پیشنهادات متفاوتی برای چگونگی انجام این حمله مطرح شد.«جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا ۳ گزینه نظامی مختلف را در خصوص حمله نظامی علیه سوریه مطرح کرد که بر سر اتخاذ بهترین رویکرد، بحث‌های شدیدی درگرفت. اولین گزینه، حمله نظامی به تاسیسات شیمیایی احتمالی سوریه بود. دومین گزینه، حملات نظامی گسترده تری را پیشنهاد می داد که طی آن مراکز مرتبط با تحقیقات شیمیایی و برخی مراکز فرماندهی نظامی هدف قرار می گرفت؛ اما سومین، گسترده ترین و تهاجمی ترین گزینه حمله به پایگاه های نظامی روسیه و ایران در خاک سوریه با هدف تضعیف قابلیت های نظامی دولت بشار اسد بود.

در ادامه این مطلب آمده است: براساس گفته های منابع آگاه، ترامپ سومین گزینه را انتخاب کرد و قصد داشت با حمله نظامی به سوریه پایگاه های نظامی روسیه و تاسیسات ایران در این کشور را هدف قرار دهد. این حمله نظامی از نظر وسعت سه برابر حمله ای بود که صبح روز شنبه با ۱۰۰ موشک انجام شد. ترامپ از تیم خود خواست تا گزینه سوم را، که همان هدف قرار دادن پایگاه های ایران و روسیه در سوریه بود، مدنظر قرار دهند؛ اما متیس مخالف این گزینه بود و برای اتخاذ چنین رویکردی مقاومت کرد.

براساس گزارش وال استریت ژورنال، متیس به ترامپ درخصوص پاسخ احتمالی روسیه و ایران به این حملات هشدار داد و چنین حمله ای را به صلاح ندانست و در نتیجه رئیس جمهور آمریکا را از تصمیم خود منصرف کرد. ترامپ در نهایت با اتخاذ رویکردی ترکیبی متشکل از گزینه های اول و دوم برای حمله به سوریه موافقت کرد.

آمریکا با همراهی انگلیس و فرانسه صبح روز شنبه حملاتی را علیه سوریه صورت دادند که به نظر می رسید این حملات عمدا در راستای اجتناب از درگیری با نیروهای روسی به انجام رسیده است.

غربی ها در حالی مدعی هستند که این حملات در واکنش به حمله شیمیایی در دوما انجام شده است، که دقیقا یک روز پیش از آغاز حمله نظامی آمریکا علیه سوریه کارشناسان سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی برای تحقیق درخصوص صحت این ادعا وارد دمشق شده بودند.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

وال استریت ژورنال در مطلبی به افشای جزئیات جلسه پنتاگون و دونالد ترامپ پیش از آغاز حمله نظامی به سوریه پرداخت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme