https://telegram.me/empireoflies

واقعیت استعماری که ضد انقلاب از آن تمجید کرد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عناصر اپوزیسیون فراری و خارج‌نشین هر روز شگفتی جدیدی می‌آفرینند و ذات غربزده و وابسته خود را بیش از پیش هویدا می‌سازد.

چند روز پیش «رضا حقیقت‌نژاد» روزنامه‌نگار فراریِ شاغل در رسانه‌های بیگانه و سردبیر سایت«ایران وایر» با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود، از استعمارگری انگلیسی‌ها به نیکی یاد کرد و آن را تبدیل به یک ارزش کرد!

تنها همین مانده بود که استعمار تبدیل به ارزش شود، اما از عناصر اپوزیسیون هیچ چیز بعید نیست. افرادی که از رفتارهای غیرانسانی مانند همجنسبازی که از حیوانات هم سر نمی‌زند، حمایت می‌کنند، چرا نباید استعمار را یک ارزش بدانند!؟

اما علی علیزاده از تحلیلگران بی بی سی فارسی در جواب این عنصر خود فروخته که به تمجید از استعمار انگلیس پرداخته می گوید:”بر تطهیر استعمار توسط خبرنگاری که حقوق ماهانه‌اش از وزارت خارجه‌ آمریکا می‌آید حرجی نیست. انجام وظیفه است.

وی به نقل از یکی از فعالین  فیس بوکی در خصوص این که وضعیت هند قبل زا ورود انگلیسی ها و بعد از ورود آنها در چه وضعیتی قرار داشته مطالبی را نوشته که قابل تامل است. وی در متن فیس بوکی خود می نویس :”غم انگیزست خواندن حرف هاى ایرانیانى که معتقداند تجربه امپراتورى براى مستعمره نشینان آن قدرها هم بد نبود. مثال هم اغلب هند است، به دلایل بى پایه: خودکم بینى در برابر ملتى که انگلیسى بلدست، تماشاى رشد اقتصادى حال و نسبت دادن بى دلیلش به حضور انگلیسیها. اگر کسى براى دانستن درباره تجربه هند دنبال چیزى بیشتر از تویتر فعالان سیاسى و خاطرات پدربزرگ شاه دوست باشد، این کتاب شاشى تارور منبع مناسبى است. مشت نمونه خروار: سال ١٧٠٠ قبل از ورود کمپانى هند شرقى، هند به مدد صادرات پارچه جزو پنج اقتصاد اول جهان بود. انگلیسى ها که آمدندمالیات صادرات را ده ها برابر کردند تا اقتصاد بومى را فلج کنند، اما کافى نبود. در ادامه استعمارگران خیرخواه انگشت شست هزاران بافنده مجرب هندى را قطع کردند. هندى ها بهترین کشتى سازان جهان بودند. پارلمان انگلیس، در همکارى با دیگر اروپاییان، ورود کشتى ساخت هند به آب هاى اروپا را ممنوع کرد و آن صنعت فلج شد. سر صنعت فولاد بلاى مشابهى آوردند. انگلیسى ها و سینه چاکان شان به ساختن راه آهن بسیار نازیده اند، اما نمیگویند هزینه از مالیات هندیان تأمین شد و کارگران همه هندى بودند و تا دهه ها کاربرد راه آهن محدود بود به حمل کالاى وارداتى و جابجایى سرباز انگلیسى. مضحک ترین ادعا شاید اینست که زبان انگلیسى به هند هویت ملی داد،ملتى که از زمان ریگ ودا مى دانستند کیست و مرزهاى کشورش کجاست. اینها فارغ از تل میلیون ها جسد و سیل خونى است که انگلیسى ها راه انداختند. فقط در یک مورد در دوران قحطى بنگال انگلیسیها بى توجه به خشکسالى منطقه نه مالیات را کم کردند و نه از غارت محصول کشاورزان محلى دست کشیدند. نتیجه آن خشکسال چهار میلیون کشته بود. زمانى که به چرچیل، قهرمان نجات اروپا از چنگ هیتلر، خبر دادند که صدها نَفَر در روز از گرسنگى مى میرند، جواب داد نگران هندى ها نباشید، اینها مثل خرگوش زاد و ولد مى کنند و جاى مرده ها زود پر مى شود. این تازه هندست که مى گویند گل سرسبد مستعمرات بود.»

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies
theme