https://telegram.me/empireoflies

واشنگتن پست: حق داریم در مورد انتخابات ایران نگران باشیم!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه واشنگتن پست (washingtonpost) در مقاله ای مفصل تحت عنوان “آنچه که باید از انتخابات پیش روی ایران بدانید” به بررسی فضای انتخاباتی کشور پرداخت و در پشت پرده معرفی آنچه که رخ می دهد سعی در تخریب هرچه بیشتر آن داشت.

این روزنامه از همان ابتدا مقاله را با حمله شروع کرده و با حق دادن به خود برای نگران بودن درباره نتیجه انتخابات درحالی سیستم سیاسی ایران را بسته توصیف کرد که در طی نزدیک به چهار دهه ای که از عمر انقلاب می گذرد شاهد حضور دولت های مختلفی از طیف ها و سلایق گوناگون بوده ایم.

واشنگتن پست با ادعای اینکه شکاف گسترده ای میان فضای سیاسی در ایران وجود دارد؛ به نقل از هومن مجد تحلیلگر امور ایران در آمریکا نوشت: «سوای تاثیرات سیاسی روی انتخابات، در مهم بودن آن شکی نیست. مسئله مهم اینجاست که چه کسی انتخاب شده و قدرت را در دست خواهد گرفت.»

این روزنامه با اشاره به روی کار آمدن روحانیِ میانه رو و ناتوانی اش از محقق کردن وعده های انتخاباتی، افزود: «مردم اکنون بخاطر اقدامات دیپلماتیک روحانی تقسیم شده اند. تریتا پارسی رئیس شورای ایرانیان آمریکا معتقد است این دو انتخابات مهمترین ها بعد از انتخابات ریاست جمهوری در دو دهه اخیر است.»

رئیس شورای ایرانیان مقیم آمریکا معتقد است این انتخابات رفراندومی بر سر روحانی است و اگر وی مجلسی را که کمتر اصولگرا باشد بدست آورد می تواند اصلاحاتی را که حزبش در نظر دارد؛ انجام دهد: «انتظارها از روحانی بسیار بالاست؛ مخصوصا اینکه وی زیاد از توافق هسته ای نتوانسته امتیاز بگیرد.»

آرش کرمی در مقاله ای در المانیتور (Al-Monitor) نوشت: «این انتخابات به هیچ وجه سیاست خارجی ایران را تغییر نخواهد و حتی توافق هسته ای را نیز بخطر نمی اندازد. مجلسی که با روحانی همکاری کند؛ وزرای او را برای توضیح خواستن بخاطر عدم موفقیتشان استیضاح نمی کند.»

در پایان باید به سخنان دیروز امام خامنه ای (مدظله العالی) توجه کرد که ضمن تبیین دقیق دو واژه‌ی «میانه‌رو و تندرو» و دعوت همه‌ی مردم به‌ویژه مسئولان و سیاسیون به هوشیاری در قبال ترفند دشمن برای ایجاد دوقطبی‌های دروغین و القایی در فضای انتخاباتی، انتخابات را «عرصه‌ی قد برافراشتن ملی» و تجلی وفاداری و ایستادگی ملی و حمایت از عزت و استقلال کشور دانستند و تأکید کردند: همه‌ی کسانی که به عزت ایران اسلامی علاقه‌مندند باید در انتخابات روز جمعه شرکت کنند و دنیا در روز هفتم اسفند خواهد دید که مردم ایران، چگونه مشتاقانه در پای صندوق‌های رأی حاضر خواهند شد.

 

 

«…این انتخابات رفراندومی بر سر روحانی است و اگر وی مجلسی را که کمتر اصولگرا باشد بدست آورد می تواند اصلاحاتی را که حزبش در نظر دارد؛ انجام دهد. انتظارها از روحانی بسیار بالاست؛ مخصوصا اینکه وی زیاد از توافق هسته ای نتوانسته امتیاز بگیرد.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme