https://telegram.me/empireoflies

واشنگتن در مسیر انزواست/ پیشنهادی به ترامپ درباره اعتراضات ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاعتراضات مردم ایران به عملکرد اقتصادی دولت و گرانی و بیکاری، دشمنان ملت را به طمع انداخته که از این آب گلالود ماهی بگیرند.

در همین راستا “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا مدعی شده که حامی معترضان ایرانی است؛ ادعایی که با واکنش منفی روزنامه نیویورک تایمز همراه شده است.

نیویورک تایمز (nytimes) در یادداشتی زیر عنوان “چگونه ترامپ می تواند به اعتراضات ایران کمک کند؟ ساکت باشد” به رئیس جمهور آمریکا توصیه کرده پای خود را از این معرکه کنار بکشد.

خلاصه ای از این نوشتار در پی می آید:

ترامپ ایران را مسئول تقریبا تمامی مشکلات خاورمیانه اعلام و این کشور را به ایجاد آشوب و ناآرامی در سراسر جهان متهم ساخته است.

اگر ترامپ می خواهد از نارآمی های ایران حمایت کند باید ساکت بماند و هیچ اقدامی انجام ندهد.

ترامپ جمعه شب و روز شنبه با توئیت های خود از دولت ایران خواست به حقوق مردمش احترام بگذارد و هشدار داد که جهان درحال تماشای رفتار شماست.

این واکنش بیشتر از چیزی بود که به آن نیاز داشتیم. در این مرحله ما هنوز اطلاعات کمی درباره ماهیت این اعتراضات و اینکه به کجا ختم خواهد شد داریم.

اما می توانیم به صورت منصفانه مطمئن باشیم که حمایت مقامات عالی رتبه دولت آمریکا از این اعتراضات بیش از آنکه مفید باشد مضر خواهد بود.

بسیاری از مقامات رسمی دولت ترامپ از مدت ها قبل بر این عقیده اند که تنها راه درست ایجاد تغییر در ایران، تغییر حکومت این کشور است.

اما یک دلیل برای نگرانی آقای ترامپ از قهرمان بازی درآوردن برای معترضان، می تواند این باشد که باراک اوباما هم نتوانست از فرصت طلایی ایجاد شده در سال ۲۰۰۹ استفاده کند.

ایرانی ها هر فکری که درباره دولت خودشان داشته باشند، دوست ندارند رئیس جمهور آمریکا از آنان حمایت کند؛ آن هم کسی که اخیرا با کاهش تحریم ها علیه کشورشان مخالفت کرده و مردم ایران را از ورود به ایالات متحده منع کرده است.

به علاوه آقای ترامپ اکنون تهدید می کند که خواستار پایان دادن به توافق هسته ای است. وی بدون قید و شرط از بزرگترین دشمنان ایران یعنی عربستان سعودی و اسرائیل حمایت می کند.

ترامپ همچنین اخیرا اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته؛ اقدامی که توسط همه کشورهای منطقه رد شد. سیاست های وی درحال جدا ساختن ایالات متحده از شرکای بین المللی خود است و دلایل منطقی در اختیار ایرانی ها گذاشته تا علیه وی متحد شوند.

باید استراتژی هوشمندانه تری طراحی شود و بهترین کاری که ترامپ می تواند در برابر اعتراضات در ایران انجام دهد این است که هیچ کاری نکند.

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

«سیاست های ترامپ درحال جدا ساختن ایالات متحده از شرکای بین المللی اش است و دلایل منطقی در اختیار ایرانی ها گذاشته تا علیه وی متحد شوند …»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme