https://telegram.me/empireoflies

واشنگتن‌پست: سیاست ترامپ در قبال ایران نه عاقلانه است نه باثبات

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه واشنگتن پست در گزارشی به قلم مکس بوت نوشت: جهان روز دوشنبه هفته گذشته، شاهد توئیت آتشین ترامپ علیه رئیس جمهور روحانی بود. همانگونه که پیش از این گفته ام، چنین به نظر می رسد که واکنش ترامپ برای انحراف توجهات از کرنش او در برابر روسیه بوده است. من در سخنان خود در شبکه سی ان ان، گفتم «اگر کسی باشد که سخن از مرگ و نابودی می گوید، او کسی جز رئیس جمهور آمریکا نیست. جای تامل است که زمامدار کشوری مانند ایران منطقی تر و با ثبات رای تر از رئیس جمهور امریکا باشد».

این گزارش افزود: من مطمئن هستم که هواداران ترامپ از شنیدن سخنان او که پوتین متخصص در سرکوبگری و ستیزه جویی را انسانی مطلوب، یا دیکتاتور کره شمالی را انسانی بسیار با استعداد و فردی به شدت عاشق کشورش خواند، خشمگین شده اند.

واشنگتن پست نوشت: متاسفانه باید گفت حاکمان ایران منطقی تر در مقایسه با رئیس جمهور خودرای ما، که به جنگ های تجاری مخرب، تضعیف ناتو و توهین به متحدان ما مشغول است، زمامداران معقول تری محسوب می شوند.

روزنامه آمریکایی ادامه داد: ایران در گسترش نفوذ خود به سراسر خاورمیانه موفق بوده، از تهران تا بیروت مسلط است و برای رشد اقتصادی خود موافقت کرده است تا بیشتر برنامه هسته ای خود را در ازای رفع تحریم های بین المللی برچیند و هنگامی که ترامپ به ریاست جمهوری رسید، چنان زیرک بود که دست از آزار ناوگان امریکا در خلیج فارس برداشت تا بهانه حمله یا خروج از برجام را به او ندهد.

گزارش فوق افزود: ولی سیاست ترامپ در قبال ایران نه عاقلانه و نه با ثبات است. به نظر می رسد که او عزم خود را برای تغییر رژیم ایران جزم کرده است درحالی که مشخص نیست برخورد رژیم بعدی این کشور با امریکا دوستانه تر باشد. او ظاهراً نمی داند به غیر از آفریقای جنوبی، سابقه چندانی برای سرنگون کردن رژیم ها با استفاده از تحریم وجود ندارد. کوبا، کره شمالی و ونزوئلا دهها سال است که در برابر تحریم های امریکا ایستاده اند.

واشنگتن پست ادامه داد: با وجودی که ایران همچنان از نیروهای تحت هدایت خود در سوریه، یمن ، لبنان و عراق حمایت می کند، ترامپ قصد دارد نیروهای امریکایی را از سوریه خارج و با پوتین برای مهار ایران توافق منعقد کند – اقدامی که مسکو نه تمایل به آن و نه توانایی انجام آن را دارد. کوتاه آن که، سیاست ترامپ در قبال ایران شامل توئیت های تند و خیالات خوشایند است. ایران به یقین از نظر روحی برتر از امریکا نیست، ولی در راهبرد هوشمندانه تر رفتار می کند.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست با بیان اینکه ایران در راهبرد هوشمندانه‌تر از آمریکا رفتار می‌کند، نوشت: سیاست ترامپ در قبال ایران نه عاقلانه است نه باثبات.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme