https://telegram.me/empireoflies

واشنگتن‌پست: ترامپ در ۵۵۸ روز ۴۲۲۹ دروغ گفته است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در آخرین بروزرسانی از دروغ‌های ترامپ، از افزایش چشمگیر آنها در ماه‌های اخیر خبر داده است.

آنطور که این نشریه گزارش داده، ترامپ در ۵۵۸ روز گذشته، چهار هزار و ۲۲۹ بار دهان به گفتن سخن‌های نادرست باز کرده؛ وی تنها در ۲ ماه اخیر ۹۷۸ بار دروغ گفته است.

با محاسبه ریاضی مشخص شده که ترامپ روزانه به صورت متوسط، ۷٫۶ بار دروغ گفته یا ادعای ناروا بر زبان آورده است.

بررسی آمار معدلی نشان می‌دهد که ترامپ به صورت متوسط هم، روند افزایشی در دروغ‌گویی داشته است؛ گزارش منتقدان ترامپ از ۱۰۰ روز اول زمامداری وی، حاکی از جاری شدن روزانه ۴٫۹ دروغ بر زبان وی بود.

در ۲ ماه اخیر (ژوئن و ژوئیه) اما، این روند افزایشی، وارد سربالایی تندی شده و ترامپ روزانه ۱۶ بار ادعاهای نادرست داشته است.

یکی دیگر از شاخص‌های مورد مطالعه، میزان اصرار ترامپ بر ادعاهای نادرست خود بوده است؛ رئیس‌جمهور آمریکا تاکنون ۱۵۰ ادعای ناصحیح داشته که آنها را بارها و بارها تکرار کرده است.

یکی از زمینه‌های مورد علاقه ترامپ برای طرح ادعاهای ناصحیح، اقتصاد است؛ وی تاکنون ۱۲۹۳ ادعای اقتصادی نادرست داشته است.

دونالد ترامپ برای اشاره به دستاوردهای اقتصادی دولت خود از واژه «پیروزی باورنکردنی» استفاده می‌کند حال آنکه سرعت اشتغال‌زایی در اولین سال ریاست‌جمهوری وی، از ۵ سال از سال‌های ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا، کم‌تر بوده است.

دیوار مرزی در مجاورت خاک مکزیک، یکی دیگر از زمینه‌های مورد علاقه ترامپ برای طرح کردن ادعاهای بی‌اساس بوده است. وی فقط در ۵ ماه گذشته، ۳۰ بار با قاطعیت گفته که دیوار مرزی مورد علاقه‌اش، ساخته می‌شود حال آنکه کنگره آمریکا، از تصویب بودجه لازم برای این کار امتناع کرده است.

چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا ۲ شب پیش هم بدون اشاره به سابقه ۴۰ ساله دولت‌های حاکم بر کشورش در دشمنی با جمهوری اسلامی، ادعا کرد که حاضر به گفت‌وگوی بی‌قید و شرط با همتای ایرانی خود در هر نقطه‌ای از جهان است.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

روزنامه پر تیراژ آمریکایی با شمارش ادعاهای ناروای رانده شده بر زبان رئیس‌جمهوری این کشور، از بیان روزانه بیش از ۷ دروغ یا ادعای ناصحیح توسط ترامپ خبر داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme