https://telegram.me/empireoflies
روزنامه «واشنگتن‌پست» در سرمقاله خود، تشدید فشارهای اقتصادی به ایران را نتیجه عدم واکنش تهران در پاسخ به دور پیشین تحریم‌ها توصیف کرده و نوشته است که با این وجود ممکن است ایران این بار به تحریم‌های آمریکا پاسخ دهد.

واشنگتن‌پست: انفعال و عدم واکنش ایران ترامپ را جسور کرده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه «واشنگتن‌پست» در سرمقاله خود، تشدید فشارهای اقتصادی به ایران را نتیجه عدم واکنش تهران در پاسخ به دور پیشین تحریم‌ها توصیف کرده و نوشته است که با این وجود ممکن است ایران این بار به تحریم‌های آمریکا پاسخ دهد.

هیئت سردبیری واشنگتن‌پست با اشاره به تلاش دولت ترامپ برای ایجاد موازنه میان فشار به ایران و قیمت نفت در بازار جهانی، نوشته است که واشنگتن پارسال با اعمال دور نخست تحریم‌های نفتی و در عین حال صدور معافیت برای گروهی از واردکنندگان نفت ایران، این موازنه را به آزمون گذاشت و نهایتا هم اعلام کرد که با این تحریم‌ها توانسته ۱۰ میلیارد دلار از درآمد سالانه ایران بکاهد.

این یادداشت می‌افزاید: تهران، با وجود تهدیداتی که کرده بود، به این ضررها پاسخی نداد و از خطوط قرمز ایالات متحده عبور نکرد. دولت [ترامپ] که احتمالاً به واسطه این انفعال جسور شده، در حال تشدید این وضعیت است و تلاش می‌کند با تهدید خریدارانی چون چین، هند، ترکیه، کره جنوبی و ژاپن به تحریم… باقی‌مانده صادرات نفت ایران را هم حذف کند.

به نوشته واشنگتن‌پست، ترامپ بر روی این احتمال قمار کرده است که ایران «به جای آزمودن عزم ترامپ، بار دیگر این مجازات را هم به جان بخرد.»

به عقیده نویسندگان، ممکن است مخالفت‌های جدی دموکرات‌ها و اروپایی‌ها با سیاست‌های ترامپ، ایران را تشویق کند که در طول ۱۸ ماه باقی مانده از دوره ترامپ هم به امید روی کارآمدن رئیس‌جمهوری جدید در آمریکا، در برجام بماند. با این وجود، این احتمال هم هست که ایران به اقدامات آمریکا پاسخ دهد، که در آن صورت ترامپ باید میان تحمل اقدامات ایران و حرکت به سمت اقدام نظامی یکی را برگزیند.

واشنگتن‌پست یکی از دلایل محتمل بودن درگیری را درخواست‌های ۱۲ گانه مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از ایران توصیف کرده و نوشته است که این درخواست‌ها در نبود حل و فصل اختلافات منطقه‌ای، «غیرواقع‌بینانه» است.

این روزنامه در پایان هشدار داده است که به نظر نمی‌رسد دولت ترامپ به درستی ابعاد و تبعات احتمالی سیاستی را که در قبال ایران در پیش گرفته، درک کرده باشد.

انتهای پیام/کیهان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme