https://telegram.me/empireoflies

وارونه‌نگاری اوضاع یمن در BBC؛ وقتی کسری‎ناجی از حوثی‎ها انتقام می‎گیرد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ۶ فروردین امسال تجاوز عربستان به مردم یمن دو ساله شد تجاوزی که صدای حامیان غربی عربستان را نیز درآورده و سازمان عفوبین‌الملل آن را وحشیانه‌ترین حملات بعد از جنگ دوم جهانی قلمداد کرده.

در این میان سیاست‌های رسانه‌های فارسی‌زبان غربی در منعکس نمودن واقعیات این حملات بسیار مزورانه‌تراز حمایت‌های علنی این کشورها از ائتلاف عربی در حمله به مردم یمن است. تا جایی که این رسانه‌ها از انعکاس کشتارهای عربستان و حامیانشان تنها به اشاراتی محدود از این جنگ اکتفا نمودند و گاها کشتارهایحملات هوایی عربستان را به نام شیعیان این کشور تمام می‌کردند. در دو سال اخیر نیز مردم یمن در پایتخت و دیگر شهرهای بزرگ این کشور به‌صورت مداوم از سیاست‌ها و مقاومت جنبش انصار الله حمایت کردند وبارها در پایتخت تظاهرات میلیونی برای حمایت از مقاومت شکل گرفت اما رسانه‌های غربی و در صدر آنهابی‌بی‌سی هیچ‌گاه این تجمعات را به‌صورت کامل پوشش خبری ندادند و همواره بهانه‌شان نیز این بود که در یمن خبرنگاری ندارند اما این رسانه در کشورهایی مثل ایران که همواره فعالیتشان به دلایل مختلف ممنوع است به‌صورت ۲۴ ساعته برنامه خبری تولید می‌کنند بنابراین این دلیل موجه ای برای نپرداختن به حوادث یمن نمی‌تواند باشد.

 

در بمباران‌های سعودی تاکنون بیش از ۱۵ هزار تن جان خود را از دست داده‌اند. رسانه‌های بزرگ جهانی خبرهای مربوط به یمن را کاملاً در حاشیه نگه داشته‌اند تا دست عربستان برای جنگی که راه انداخته باز باشد. خود رسانه‌های بزرگ گاه از جنگ عربستان علیه یمن به عنوانن “جنگ فراموش‌شده” نام می‌برند.

این مسائل و چشم پوشی از کشتار بی‌رحمانه کودکان در یمن که با بمب‌های انگلیسی و توسط هواپیماهای سعودی در دو سال گذشته اتفاق افتاده است در حالی است بی بی سی فارسی هیچ گاه از ظلمی که به مردم یمن می شود حرفی نمی زند ولی در گزارشاتی که به مخاطبان خود می دهد همواره از موضوعات بی زبط مثل دستگیری چند بهایی که در کشور در حال جنگ برای دشمنان جاسوسی می کنند می گوید و آنها را قهرمانان آزادی می داند.

اخیرا هم بی بی سی فارسی در گزارشی در خصوص قحطی در یمن گفته که این کشور در آستانه بزرگترین قحطی تاریخ قرار دارد و منابع حقوق بشری می گویند که باید به این وضع خاتمه داده شود.

کسری ناجی خبرنگار بهائی این شبکه خشم و کینه خود را از دستگیری چند بهایی در این کشور که به دست نیروهای امنیتی این کشور به دلیل جاسوسی بازداشت شده اند در این گزارش نشان می دهد وی در این گزارش دلیل قحطی در یمن را به نیروهای حوثی در این کشور ارتباط می دهد و آنها را که نیرویی مردمی هستند و همراهی مردم یمن را با خود دارند به عنوان اشغالگر نام می برد.

در این گزارش با وارونه نشان دادن مسائل در این کشور این گونه القا می شود که عربستان ناجی مردم یمن است و در آینده نزدیک با گرفتن بندر حدیده در یمن از دست حوثی ها می خواهد به مردم قحطی زده یمن کمک کند تا دیگر گرسنه نمانند.

انتهای پیام

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme