https://telegram.me/empireoflies

هیاهوی «امپراتوری دروغ» به نفع تروریست‌ها

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: از روز پنجشنبه هفته گذشته و همزمان با پیشروی ارتش سوریه و محاصره شهر حلب که به نوعی پایتخت تروریست‌ها در سوریه محسوب می‌شود، کشورهای غربی و حامیان عربی تکفیری‌ها و تروریست‌ها در منطقه که فتح و پیروزی جبهه مقاومت را نزدیک و حلب، این شهر استراتژیک را که بیش از ۵ سال بر آن مسلط بودند، در آستانه سقوط می‌بینند با بهانه قرار دادن مواردی چون سلامت غیرنظامیان، حقوق بشر، تغذیه غیرنظامیان و … با پست‌فطرتی تمام جنایات وحشیانه خود در حق مردم مظلوم و بیگناه این شهر را نادیده انگاشتند و با پررویی خواستار پایان محاصره شهر حلب توسط نیروهای مقاومت شدند!

حلب که زمانی (پیش از جنگ داخلی) بزرگ‌ترین شهر سوریه  بود، از سال ۲۰۱۲ بین تکفیری‌ها و نیروهای دولتی تقسیم شده است. تصرف بخش اشغال شده، بزرگ‌ترین پیروزی برای «بشار اسد» رییس جمهوری سوریه، در پنج سال گذشته خواهد بود و چرخش اساسی در وضعیت میدانی سوریه به نفع مقاومت محسوب می‌شود. درحال حاضر حلب در محاصره نیروهای دولتی سوریه است و در بخش‌هایی از این شهر که هنوز تحت کنترل تروریست‌های تکفیری است، حدود ۴۰۰ هزار تن از مردم بیگناه و مظلوم سکونت دارند.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای ارتش روسیه و سوریه در اقدامی مشترک، عملیات «گسترده بشردوستانه‌ای» را در شهر حلب آغاز کرده‌اند. وزیر دفاع روسیه هدف از این عملیات را کمک به اهالی شهر حلب عنوان کرد و از سازمان‌های امدادی بین‌المللی خواست به این «عملیات بشردوستانه» ملحق شوند. دولت‌های سوریه و روسیه معتقدند این طرح راه را برای خروج امن غیرنظامیان و شبه نظامیانی که اسلحه خود را زمین بگذارند فراهم می‌کند.

اما در این بین دستگاه پروپاگاندای غرب، بویژه دویچه‌وله (رسانه دولت آلمان) و دیگر تلویزیون‌ها که این روزها بی‌پرده تروریست‌ها را مورد حمایت و تفقد قرار می‌دهند، به تکاپو افتاده‌اند تا به هر شکل ممکن پیشروی ارتش سوریه را در شهر حلب متوقف کنند.

دویچه‌وله با انتشار گزارشی در وب‌سایت خود با عنوان «محاصره کامل حلب از طرف ارتش سوریه» به طور ضمنی به حمایت از تروریست‌ها پرداخت و با پیش کشیدن مسائل حقوق بشری سعی کرد تا موازنه تحرکات میدانی را به نفع گروهک تروریستی داعش تغییر دهد. این رسانه نوشت: “طبق آخرین خبرها ارتش رژیم بشار اسد (به استفاده از لفظ رژیم برای دولت قانونی سوریه در رسانه‌های بیگانه دقت نمایید) راه‌های ارتباطی به آن قسمت از حلب را که توسط شورشیان (حتی اکنون نیز که تروریست‌ها به راحتی و بی هیچ پرده پوشی اقدام به فجیع ترین جنایات بشری چون سربریدن کودکان می‌کنند، باز هم رسانه‌های بیگانه از به کار بردن لفظ «تروریست» برای این گروه‌ها پرهیز نموده و آنها را شورشی و یا معارضین دولت سوریه می‌خوانند!) اداره می‌شود، تحت کنترل خود درآورده است. عملیات امدادرسانی به ۴۰۰ هزار سوری عملا قطع شده است.”

دویچه‌وله-داعش-سوریه

در نمونه‌ای دیگر، خبرنگار شبکه تلویزیونی «الجزیره» ارگان دربار شیخ نشین قطر، روز گذشته پس از شنیدن خبر محاصره ۱۵ هزار تروریست تکفیری مستقر در چند محله بخش شرقی شهر حلب، در مقابل دوربین اشک ریخت!

خبرنگار شبکه الجزیره قطر، در این گزارش هیچ‌گونه اشاره‌ای به محاصره ۵ ساله شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا و محاصره بیش از یکسال و نیمه دو شهر شیعه نشین فوعه و کفریا توسط تروریست‌های تکفیری نکرد. این در حالی است که تروریست‌های مستقر در مناطق اطراف این شهرها روزانه صدها فروند موشک و خمپاره به منازل ساکنین شلیک و از بدو آغاز محاصره اقدام به قطع کلیه امکانات حیاتی نظیر آب اشامیدنی، برق، دارو و مواد غذایی کرده‌اند. (۱)

پی‌نوشت:

۱- مشرق

انتهای پیام/

اما در این بین دستگاه پروپاگاندای غرب، بویژه دویچه‌وله (رسانه دولت آلمان) و دیگر تلویزیون‌ها که این روزها بی‌پرده تروریست‌ها را مورد حمایت و تفقد قرار می‌دهند، به تکاپو افتاده‌اند تا به هر شکل ممکن پیشروی ارتش سوریه را در شهر حلب متوقف کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme