https://telegram.me/empireoflies

هکرها اطلاعات آژانس امنیت ملی آمریکا را به بالاترین قیمت می‌فروشند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هکرهای سارق ابزار جاسوسی و بدافزار طراحی شده توسط یک گروه وابسته به آژانس امنیت ملی آمریکا برای افشای کامل اطلاعات مسروقه خود خواستار دریافت مبالغ کلانی هستند.

این هکرها موسوم به The Shadow Brokers که توانسته اند ابزار جاسوسی و هکری طراحی شده توسط گروه Equation Group وابسته به آژانس امنیت ملی آمریکا را سرقت کنند، می گویند فایل هایی را سرقت کرده اند که حاوی کدهای برنامه نویسی ابزار مورد استفاده آژانس مذکور برای نفوذ به روترها و فایروال های اینترنتی است.

آنان یک فایل فشرده شده که حاوی دو فایل رمزگذاری شده است را در اینترنت منتشر کرده اند که رمز یک فایل توسط خود هکرها منتشر شده، ولی انتشار اطلاعات فایل رمزگذاری شده دوم منوط به جمع آوری یک میلیون بیت کوین است که معادل بیش از ۵۶۰ میلیون دلار می باشد.

هکرهای آژانس امنیت ملی آمریکا می گویند تنها ۴۰ درصد از تسلیحات سایبری و ابزار جاسوسی آژانس را افشا کرده اند و ۶۰ درصد باقیمانده در اختیار افرادی قرار می گیرد که مبلغ درخواستی را به آنها پرداخت کنند. آنان برای جلب نظر علاقمندان مدعی شده اند تسلیحات سایبری را در اختیار گرفته اند که توسط خالقان و طراحان استاکس نت، duqu و flame ابداع شده است.

Equation Group به عنوان گروهی که تحت نظر آژانس امنیت ملی آمریکا به فعالیت های هکری و خرابکارانه می پردازد شهرت دارد. در سال ۲۰۱۵ محققان شرکت امنیتی کاسپراسکای Equation Group را پیچیده ترین گروه فعال در زمینه اجرای حملات رایانه ای در جان لقب دادند. اسامی ابزار مورد استفاده این گروه هکری از جمله “EPICBANANA” و “BANANAGLEE” قبلا در اسناد افشا شده توسط ادوارد اسنودن هم ذکر شده بود.

گروه یاد شده در اجرای حمله به تاسیسات هسته ای صلح آمیز ایران با استفاده از ویروس استاکس نت هم دست داشته است. این ویروس به طور مشترک توسط آمریکا و اسراییل طراحی شده است.

انتهای پیام/فارس

هکرهای سارق ابزار جاسوسی و بدافزار طراحی شده توسط یک گروه وابسته به آژانس امنیت ملی آمریکا برای افشای کامل اطلاعات مسروقه خود خواستار دریافت مبالغ کلانی هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme