https://telegram.me/empireoflies

هواپیمای حامل ۱۰۰ نظامی آمریکایی مجبور به فرود در بندرعباس شد

به گزارش «امپراتوری دروغ»، واشنگتن پست مدعی شد که یک هواپیمای تحت اجاره نیروهای ائتلاف در افغانستان که از پایگاه بگرام به سوی دبی حرکت می‌کرد بنا به درخواست ایران وادار به فرود در بندر عباس شد.

بنابر گزارش این روزنامه آمریکایی برج مراقبت در ایران از خلبان خواسته به افغانستان بازگردد ولی پس از آنکه خلبان اعلام کرد که سوخت کافی برای بازگشت به پایگاه بگرام را ندارد از وی خواسته شد تا فرود بیاید.

روزنامه واشنگتن پست مدعی شد که جت‌های ایرانیاین هواپیما که حدود ۱۰۰ مسافر آمریکایی و کانادایی داشته را وادار به فرود کرده‌اند.

البته این نشریه دقایقی بعد با اصلاح خبر خود، اعلام کرد که جت‌های ایرانی هواپیمای حامل مسافران آمریکایی و کانادایی را «اسکورت» کرده‌اند.

این در شرایطی است که دقایقی پس از انتشار این خبر، وزارت خارجه آمریکا با رد وادار شدن هواپیمای آمریکایی به فرود اضطراری در بندر عباس توسط جت‌های جنگی ایرانی اعلام کرد که این هواپیما پس از تغییر مسیر خودش در ایران فرود آمده است.

وزارت خارجه آمریکا برخی مسائل بروکراتیک (اداری) را دلیل فرود اعلام کرد. همچنین براین اساس قرار شده هواپیمای تحت اجاره آمریکا پس از حل مشکل  از فرودگاه بندرعباس خارج می‌شود.

واشنگتن ساعتی پس از این اتفاق اعلام کرد هواپیما از ایران خارج شده و به سلامت در دوبی به زمین نشسته است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme