https://telegram.me/empireoflies
«بی‌بی‌سی فارسی»

هم‌نوایی BBC با ائتلاف جنگی علیه یمن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغعربستان سعودی روز شنبه از رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک بر فراز ریاض خبر داد و اعلام کرد که این موشک از سمت یمن شلیک شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر ۱۲ روزه اش به کشورهای آسیایی مسئولیت شلیک موشک از یمن به پایتخت عربستان سعودی را متوجه ایران کرد و گفت: از نظر من حمله(به عربستان) کار ایران بوده است اما سامانه ضد موشکی ما بر آن غلبه کرد. وی همچنین ساقط شدن موشک بالستیک بر فراز ریاض را نشان دهنده توانایی سامانه ضدموشکی آمریکایی فروخته شده به عربستان دانست و افزود: هیچ کس توانایی ساخت آنچه ما می سازیم را ندارد و ما اکنون این [سامانه] را در تمام جهان می فروشیم.

رسانه های حکومتی عربستان سعودی روز گذشته گزارش دادند که یک موشک بالستیک از سوی نیروهای حوثی در یمن به سوی ریاض شلیک شده که این موشک بالستیک در نزدیکی فرودگاه ملک خالد در نزدیکی ریاض، پایتخت عربستان رهگیری و ساقط شده است.
ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی از مارس ۲۰۱۵ دخالت نظامی در یمن را آغاز کرده و همواره مواضع حوثی ها را که کنترل بخش بزرگی از کشور را در دست دارند، مورد حمله قرار داده است. بنابر اعلام سازمان ملل، در نتیجه این حملات تاکنون ده ها هزار غیرنظامی یمنی، شامل زنان و کودکان جان خود را از دست داده اند.
در این بین بی‌بی‌سی فارسی به مانند گذشته سعی کرد حوثی‌ها را یک گروه شورشی بنامد و هم صدا با مسئولین حکومتی سعودی و دونالد ترامپ ایران را عامل این حمله معرفی کند. به نظر این شبکه در تلاش است تا با ریل گذاری برای برخی از اخبار در چند وقت که تماما علیه ایران بوده است فضا را برای تحت فشار گذاشتن هر چه بیشتر ایران مهیا کند.
بی‌بی‌سی در خصوص این حمله در گزارشات خود به هر نحوی می خواهد بر خلاف سخنان مسئولین ایرانی مبنی بر عدم در اختیار قرار دادن موشک به حوثی ها این را ثابت کند که این موشک ها از سوی ایران آمده است.
انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

عربستان سعودی روز شنبه از رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک بر فراز ریاض خبر داد و اعلام کرد که این موشک از سمت یمن شلیک شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme