https://telegram.me/empireoflies

همواره شهروندان بیشتری در اروپا در معرض خطر فقر قرار می‌گیرند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یک روزنامه آلمانی با استناد به آمار یورو استات اعلام کرد که اتحادیه اروپا بسیار از هدف خود برای کاهش شمار افراد در معرض خطر فقر تا سال ۲۰۲۰ دور شده و همواره شهروندان بیشتری در این اتحادیه در معرض این خطر قرار می گیرند.

همواره انسان های بیشتری در اروپا در معرض خطر فقر قرار می گیرند.

اتحادیه اروپا بسیار از هدف خود در این باره که شمار انسان های در معرض خطر فقر را تا سال ۲۰۲۰ به صورت چشمگیری کاهش دهد فاصله گرفته است. بر اساس برنامه ریزی ها باید این رقم از بیش از ۱۱۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۰ به کم تر از ۱۰۰ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا می کرد.

در حالی  که در سال ۲۰۱۰ همچنان ۲۳٫۸ درصد شهروندان اروپایی در معرض خطر فقر و محرومیت های اجتماعی قرار داشتند این رقم در چهار سال پیاپی به ۲۴٫۴ درصد افزایش پیدا کرد که شامل حدود ۱۲۲ میلیون نفر در اتحادیه اروپا می شد.

این آمارها بر اساس داده های اداره آمار اروپا (یورو استات) منتشر شده  که معاون رئیس فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان آن را مورد برسی قرار داده است.

وی در این زمینه همچنین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به عنوان پیام آشکاری ارزیابی کرد مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا بالاخره باید برای انسان ها سیاستی را در نظر بگیرد و امنیت اجتماعی را تقویت کند.

در بسیاری کشورهای اروپایی اخیرا اختلافات طبقاتی افزایش پیدا کرده است. در یونان و اسپانیا شمار شهروندان آسیب دیده از این شرایط در سال های گذشته و تا سال ۲۰۱۵ به شدت افزایش پیدا کرده است. دلیل آن بخصوص شرایط بد اقتصادی کشورها در منطقه یورو و بیکاری و اوضاع بد اشتغال در این کشورها است.

در انگلیس افراد در معرض خطر فقر حدود ۲۴٫۱ درصد است که کم تر از میانگین اتحادیه اروپا که ۲۴٫۴ درصد است. به گفته کارشناسان، انگلیس بعد از خروج از اتحادیه اروپا بیکاری بیشتری را تجربه خواهد کرد و بسیاری از انگلیسی ها در معرض خطر بدتر شدن شرایط زندگی قرار می گیرند.

در آلمان نیز شمار افراد در معرض خطر فقر افزایش پیدا کرده است. بر این اساس در سال ۲۰۱۰ حدود ۱۶٫۰ میلیون شهروند آلمانی در معرض خطر فقر قرار داشتند که در سال ۲۰۱۴ تعداد آن ها به ۱۶٫۵ میلیون افزایش پیدا کرد. در مجموع در سال ۲۰۱۴،۲۰٫۶ درصد شهروندان آلمانی در معرض خطر فقر قرار داشتند.

انتهای پیام/تسنیم

یک روزنامه آلمانی با استناد به آمار یورو استات اعلام کرد که اتحادیه اروپا بسیار از هدف خود برای کاهش شمار افراد در معرض خطر فقر تا سال ۲۰۲۰ دور شده و همواره شهروندان بیشتری در این اتحادیه در معرض این خطر قرار می گیرند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme