https://telegram.me/empireoflies

همه چیز درباره انتخابات انگلیس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از ماه‌ها تبلیغات انتخاباتی، روز انتخابات نهایتا فرا رسیده است. رقابت بسیار تنگاتنگ است و تشکیل یک پارلمان بدون اکثریت بسیار محتمل به نظر می رسد.

حدود پنجاه میلیون نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات پارلمانی اعلام شده اند.

این که چه کسانی با یکدیگر ائتلاف خواهند کرد همچنان سوال اصلی است. با توجه به این که مطابق انتظار، هیچ یک از احزاب محافظه‌کار و کارگر پیروزی قاطع کسب نخواهد کرد، نمایندگان این دو حزب باید روزها و شاید هفته‌ها را برای برخورداری از ۳۲۶ کرسی مورد نیاز تشکیل اکثریت از ۶۵۰ کرسی مجلس عوام، صرف رایزنی با احزاب کوچکتر کند.

بر اساس تازه ترین نظرسنجی‌ها، این انتخابات برای اولین بار از سال ۱۹۷۴ مستعد تشکیل یک دولت اقلیت است.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان 

 حزب راست میانه‌ محافظه‌کار دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس که در سال ۲۰۱۰ دولت ائتلافی تشکیل داد برای  باقی ماندن در قدرت مبارزه می‌کند؛ هرچند در بن بست حزب چپ میانه‌ کارگر «اِد میلیبند» گیر افتاده است.

انتظار می‌رود احزاب کوچکتر نقشی کلیدی در تشکیل این دولت بازی کنند.

حزب ملی اسکاتلند که خواهان جدایی از انگلیس است مصمم است در مناطق شمالی اسکاتلند بیشترین آرا را کسب کند و در این مذاکرات موضع محکمی اتخاذ کند.

حزب ملی اسکاتلند حامی یک دولت اقلیت خواهد بود و از دولت محافظه‌کار حمایت نخواهد کرد.

یک پوستر تبلیغاتی رهبر حزب ملی گرای اسکاتلند «نیکلا استورجن» (تصویر از AP)

به باور برخی تحلیل‌گران، حزب ملی اسکاتلند می‌تواند با اعمال نفوذ بر دولت جدید زمینه دور جدید همه‌پرسی استقلال را فراهم آورد.

نمایندگان حزب لیبرال دموکرات میانه که بخشی از ائتلاف کامرون بودند نیز در این مذاکرات تاثیر گذار خواهند بود و به همکاری با هر دو حزب اصلی تمایل نشان می‌دهند.

حزب استقلال انگلیس (یوکیپ) به رهبری نایجل فاراژ که مخالف عضویت در اتحادیه اروپا است بازیگر دیگری است که می‌تواند در مذاکرات پس از انتخابات نقش محدودی بازی کند.

انتهای پیام/پرس تی وی

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme