https://telegram.me/empireoflies

همه مقصرند جز قاتل !!!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: صبح امروز مسئولان کشورمان شهدای قطعی حادثه منا را که در روز عید قربان در مکه به شهادت رسیدند را ۴۶۴ نفر اعلام نمودند که در نوع خود در تاریخ بی‌نظیر است و قطعاً دولت‌مردان سعودی باید در این زمینه پاسخگو باشند. اما با توجه به فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی در بین مردم و استفاده دشمنان از این فضا برای جهت‌دهی به افکار ملت در ظرف یک هفته اخیر پس‌ازاین حادثه تلخ در واکنش به این رفتار سعودی‌ها برخی افراد حجاج را مقصر اصلی حادثه می‌دانند! در این  زمینه یکی از ایرانیان خارج کشور در صفحه فیس‌بوک خود مطالبی نوشته که قابل تأمل است. وی می‌نویسد: “می‌گویند یکی بزش را جایی بست و دزدان ربودند. وقتی ماجرا آشکار شد یکی گفت تقصیر خودت است که شل بستی. یکی گفت خود حیوان هم باید سروصدا می‌کرد. دیگری گفت ریسمان‌باف ریسمان بدی بافته. آن یکی گفت اهل محل باید می‌پاییدند… مال‌باخته گفت الحمدالله که همه مقصرند جز دزدان!

حالا شده حکایت این انبوه کشته‌شدگان حج امسال که ظاهراً حتی بسیاری از آنها بعد از وقوع فاجعه و به دلیل سهل‌انگاری در کمک‌رسانی جان باخته‌اند. یکی می‌گوید تقصیر مقامات ایران است که قبل از بازگشت حجاج از عربستان انتقاد کرد. دیگری فیلم رو می‌کند که چند ده نفر در یک تونل یا حسین می‌گویند. آن یکی کشف می‌کند در بین زائران امسال یک عده دیپلمات و نظامی هم بوده‌اند (بقیه سال‌ها فقط مردم عادی و روشنفکرها می‌رفتند حج!). آن یکی می‌گوید در این وضعیت چرا حسن روحانی رفت نیویورک؟ این یکی می‌گوید رهبر ایران به چه حقی آل سعود را تهدید می‌کند که تکلیف هزاران آدم سرگردان و یا مفقودالاثر را روشن کند؟”

وی با استهزاء این اظهارات ساده‌لوحانه از کسانی که در این برهه به‌جای تسلیت گفتن یا هم دردی با خانواده‌ای جان‌باختگان با این اظهارات و بهانه‌های بنی اسراییلی نمک لای زخم داغ‌دیدگان می‌پاشند انتقاد می‌نماید. وی در بخش دیگری از نوشته خود در پاسخی طعنه‌آمیز به این افراد  می‌گوید:” ظاهراً همه مقصرند جز آن طایفه‌ای که حجاز را شش دانگ به نام خود کرده و نه فقط نام یک کشور که تمام امور اجرایی آن را به خود اختصاص داده.”

انتهای پیام/

صبح امروز مسئولان کشورمان شهدای قطعی حادثه منا را که در روز عید قربان در مکه به شهادت رسیدند را ۴۶۴ نفر اعلام نمودند که در نوع خود در تاریخ بی‌نظیر است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.6 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme