https://telegram.me/empireoflies

همان زیلوی ساده همیشگی …

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با انتشار تصاویر مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، یک تصویر از نظر کاربران فضای مجازی بیشتر مورد توجه قرار گرفت؛ تصویری که استفاده از زیلوهای معمول مورد استفاده در بیت مقام معظم رهبری را نشان می‌دهد.

صفحه اینستاگرام منتسب به دفتر امام خامنه‌ای تصویری از مراسم سالروز ارتحال امام خمینی(ره) با عنوان «همان زیلوی ساده همیشگی حسینیه امام خمینی(ره)» منتشر کرد:

تصویر از صفحه اینستاگرام «امام خامنه‌ای»

تصویر از صفحه اینستاگرام «امام خامنه‌ای»

همچنین تصویر مذکور نظر بسیاری از کاربران فضای مجازی را جلب کرده است. یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در این خصوص نوشته‌ است: “به نظر شما پیام آوردن این زیرانداز ساده و همیشگی از بیت رهبری و انداختنش بر روی فرش‌های پر نقش حرم تازه ساخته شده چه بود؟”؛ و فردی دیگر نوشت: “جانم فدای رهبر ساده زیستم که پاهای مبارکش را فقط بروی زیلویی ساده می‌نهد همان زیلوی ساده همیشگی حسینیه امام خمینی(ره).” و یکی دیگر از کاربران با عنوان «پدافند غیرعامل حضرت مقتدی» مطلب خود را این طور بیان کرد: “همان زیلوی همیشگی، همان زیلویی که همیشه در حسینیه امام خمینی هست، امروز سر از حرم امام درآورد.”

یکی از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی امام خامنه‌ای که در امام خمینی (ره) نیز وجود داشت، ساده‌زیستی ایشان است. بطوریکه این دو بزرگوار در تمام طول عمر شریفشان چه در زمان مبارزه و چه در دوران رهبری نظام، دست از ساده‌زیستی برنداشتند و همین امر یکی از دلایل مهم در موفقیتشان بوده است.

این موضوع به حدی غیرقابل انکار بود که در سالهای اخیر برخی از عناصر اپوزسیون خارج‌نشین نیز به دفعات به ساده‌زیستی و دوری امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای از دنیازدگی اذعان نموده‌اند.

امام خمینی(ره) به عنوان رهبر کبیر بزرگترین انقلاب قرن بیستم میلادی، در تمام طول زندگی خود هیچ‌گاه خانه‌ای اشرافی برای خود فراهم نکردند و حتی حسینیه‌ای که محل دیدارهای ایشان با مردم و مسئولین بود، به همان صورت کاهگلی باقی ماند و ایشان نخواستند که از هزینه‌ بیت‌المال برای رنگ و گچ‌کاری آن استفاده شود. با اینکه همواره از سوی مسئولین به ایشان اصرار می‌شد، اما حضرت روح‌الله با اعلام مخالفت خود، بیان می‌کردند وقتی مستضعفین این مملکت حتی نان شب خود را ندارند، من چگونه می‌توانم آنان را نادیده بگیرم و متفاوت از آن‌ها زندگی کنم. هنر امام (ره) این بود که قبل و بعد از مسئولیت‌شان راه و رسم زندگی فردی و اجتماعی‌شان تغییری به وجود نیامد.

حسینیه جماران

حسینیه جماران

امام خمینی (ره) همواره به تمام مسئولین کشور تذکر می‌دادند که مبادا از شانه‌های مردم بالا رفته و با کوخ‌های مردم کاخ بسازید. ایشان ساده‌زیستی و تلاش را مهم‌ترین ویژگی برای مسئولین می‌دانستند و به آن‌ها گوشزد می‌کردند که یکی از مهم‌ترین عواملی که موجب ساده‌زیستی و تلاش مردم برای پیشرفت کشور می‌شود، ساده بودن زندگی رهبران و مسئولین نظام است، زیرا مردم همیشه به زندگی مسئولان و رهبران توجه کرده و از آنان الگوبرداری می‌کنند.

امام (ره) همواره تاکید می‌کردند، خطری که مسئولان را تهدید می‌کند توجه به مادیات دنیوی است که باعث می‌شود تا مردم به ویژه محرومان و مستضعفان جامعه را فراموش و از آنها فاصله بگیرند؛ مسئولانی که به ذخایر دنیا دل می‌بندند به راحتی در مقابل قدرت‌های استکباری کوتاه خواهند آمد و این مسئله می‌تواند برای آینده نظام اسلامی خطرناک باشد.

نباید فراموش کرد که امام خمینی(ره) اگر توانستند در مقابل زیاده‌خواهی‌های بیگانگان و زورگوهای عالم قرار بگیرند، تنها به دلیل روحیه ساده زیستی و دل نبستن به مادیات دنیوی بود. در اندیشه ایشان، مسئولانی که وابسته دنیا می‌شوند در شرایط سخت نمی‌توانند در مقابل تهدید‌های بیگانگان مقاومت و ایستادگی کنند و به اعتقاد ایشان وجود روحیه اشرافی‌گری در بین مسئولان سبب ایجاد انحراف در ارزش‌ها و فاصله گرفتن از آنها می‌شود که بزرگترین خطر برای نظام اسلامی است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme