https://telegram.me/empireoflies

هلهله یزیدیان در مقابل دسته عاشورائیان در کانادا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طبق روال سه سال گذشته مسلمانان در شهر تورنتوی کانادا نیز همانند شیعیان بسیاری از نقاط جهان در روز عاشورا با تجمع در منطقه میلیکن پارک اقدام به عزاداری برای سالار شهیدان، امام حسین علیه السلام کردند.

این مراسم که در سه سال گذشته با استقبال بسیار خوبی برگزار شده بود از هفته ها پیش در میان ایرانیان و شیعیان کانادا تبلیغ می شد تا در این روز حرکت باشکوهی را شاهد باشند و دیگر ادیان ابراهیمی ببینند که چطور شیعیان و مسلمانان بعد ۱۴۰۰ سال هنوز بر عهد خود با حسین (ع) راسخ هستند و برای ائمه اطهار عزاداری و از یزیدیان زمان اعلام برائت می کنند.

در مراسم سال گذشته که آن هم با استقبال بسیار خوبی برگزار شده بود حزب کمونیست کارگری چند روز پیش از مراسم در بیانیه خطاب به حامیان و طرفداران خود از آنها دعوت نموده بود تا در مراسمی که در روز عاشورا به جهت مخالفت با عزاداری مسلمان ها در شهر تورنتو برگزار می شود شرکت نمایند.

عصر روز عاشورا در تورنتو وقتی ۳۵۰۰ نفر از مسلمانان حاضر مراسم عاشورا را برگزار می کردند به طور همزمان با شعارهای مخالفین این مراسم همراه شد جمعی از سلطنت طلبان و اعضاء حزب کمونیست (اسرائیلی) کارگری (حدود ۵۰ نفر) به رهبری “صمد اسد زاده” در مقابل جمعیت عزاداران با هلهله و شادی و پوشیدن لباسهای رنگی عزاداران را تمسخر و با شعار “مرگ بر جمهوری اسلامی” مراسم مسلمانان شیعه را حمایت از نظام اسلامی دانستند و خواستار جلوگیری از این مراسم مسلمانان شده بودند.

در مراسم امسال شیعیان که گسترده تر از پارسال برگزار شده بود جمعیت بسیاری از تمام کانادا در این مراسم حضور داشتند و در پایان هم نماز ظهر عاشورا را به جماعت در فضایی باز به جا آوردند.

در مراسم امسال روز عاشورا نیز همانند سال گذشته یک جمعیت کوچک از مخالفان جمهوری اسلامی در برابر این تظاهرات قد علم نمودند که همانند سال گذشته کسی توجهی به آنها نکرد و در گوشه ای از مراسم روز عاشورا به فریاد و هل هله کردن مشغول بودند البته پلیس کانادا در برابر این یزیدیان زمان که همانند ظهر عاشورا در برابر امام معصوم هل هله سر دادند ایستاد و اجازه بر هم زدن مراسم عاشوراعیان کانادا را بر ضد انقلاب خارج نشین نداد.

این گروه از مخالفان عاشورای حسینی در روز های قبل از این راه پیمایی بزرگ در بیانیه هایی که از رسانه های خود منتشر کرده بودند اعلام کردند که در ظهر عاشورا قصد دارند که با رقص و پایکوبی این مراسم را برهم زنند.

این مخالفت ها یاد آور عاشورا سال ۸۸ در تهران است که جمعی از یزیدیان دوران با حمایت اربابان غربی خود به اغتشاش و آتش زدن هیات های عزاداری پرداختند و تا توانستند به شعائر حسینی اهانت نمودند و این بار وارثان آن افراد در سال ۹۶ در کانادا این مراسم را به نوبه خود زنده نگه داشته اند!!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme