https://telegram.me/empireoflies

هلاکت ۵۰ انگلیسی در صف تروریست‌ها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نتایج تازه منتشره یک بررسی نشان می دهد که در ۳ سال گذشته دست‌کم ۵۰ تبعه انگلیس حین جنگ برای گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق به هلاکت رسیده‌اند.  

این آمارها که براساس بررسی روزنامه گاردیَن و کارشناسان دانشگاهی در لندن ارائه شده است، حاکی از آن است که همه کشته شدگان مَرد و ۸ نفر از آنان نوجوان بوده اند.

گاردین روز چهارشنبه به نقل از شیراز ماهر سرپرست این تیم تحقیقی گزارش داد: «روشن است که مبارزان انگلیسی برای ایفای نقش‌های کم اهمیت در مناقشه سوریه حضور نیافتند. آنها در جنگ مشارکت کامل دارند و در خطوط مقدم فعال هستند و همچنین داوطلب برخی از پرمخاطره‌ترین نقش‌های موجود در جنگ هستند.»

براساس این بررسی، بیشتر این اتباع انگلیسی در گروه‌های تروریستی داعش یا جبهه النصره فعال بوده و کشته شده‌اند.

نتایج این بررسی همچنین افشا کرد که در سه سال گذشته بیش از ۷۰۰ انگلیسی دوش به دوش تروریست‌ها در مناطق مختلف سوریه و عراق جنگیده‌اند.

یک تحلیلگر سیاسی در لندن معتقد است، دولت انگلیس و دیگر کشورهای غربی پیش‌تر از پیوستن شمار فزاینده جوانان غربی به گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق مطلع بودند.

کریس بَمبِری روز چهارشنبه در گفتگو با میز انگلیسِ پرس تی‌وی خاطر نشان کرد: «آنها کاملاً از این موضوع باخبر بودند. (کسانی که به داعش پیوستند) و از بریتانیا و از طریق ترکیه به سوریه وارد می‌شدند، کاملاً تحت نظارت بودند و هیچ تلاشی برای ممانعت از (ورود) این افراد (به سوریه) صورت نگرفته است.»

وی همچنین اسلام هراسی در انگلیس را دلیل گسترش حضور انگلیسی‌ها در گروه‌های تروریستی تکفیری عنوان کرد.

بمبری افزود: «در نتیجه بیش از یک و نیم دهه اسلام هراسی، در نتیجه اقدامات دولت انگلیس در عراق، افغانستان، لیبی و دیگر مناطق جهان، بخش گسترده‌ای از جمعیت مسلمان انگلیس از جامعه این کشور بیگانه هستند.»

انتظار می‌رود نتایج این بررسی، تاثیر عملکرد سرویس‌های امنیتی انگلیس در ردیابی عناصر وابسته به گروه‌های تروریستی را به شدت زیر سؤال ببرد.

رسانه‌های انگلیسی اوایل امسال گزارش دادند بیش از ۳۰۰ عنصر خطرناک افراطی پس از جنگ در کنار تروریست‌های داعش، به انگلیس بازگشته‌اند. 

انتهای پیام/پرس تی‌وی

نتایج تازه منتشره یک بررسی نشان می دهد که در ۳ سال گذشته دست‌کم ۵۰ تبعه انگلیس حین جنگ برای گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق به هلاکت رسیده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme