https://telegram.me/empireoflies

هشدار پلیس فتای ایران به کمپانی تلگرام

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا در خصوص فعالیت ربات های غیراخلاقی در نرم افزار تلگرام و پیگیری پلیس ایران در این زمینه گفت: ما گزارش ها و مستندات خود در خصوص این ربات ها را جمع آوری و به مرکز بین المللی IGCI در سنگاپور منعکس کرده ایم و از این رو کمپانی تلگرام حتما باید پاسخگوی فعالیت غیراخلاقی در بستر فراهم شده این شرکت در فضای سایبری باشد.

سرهنگ حسین رمضانی در خصوص صحت رایزنی ایران برای انتقال سرورهای نرم افزار موبایلی تگلرام به داخل کشور گفت: در حوزه حاکمیت و دولت، توسعه در دستور کار است و من نیز این اخبار را شنیده ام. با توجه به گزارشات اخیر «UNODC» در مورد ابعاد بین المللی جرایم سایبری در کشورهای مختلف، اهمیت موضوع به جایی رسیده است که سازمان IGCI به این منظور در کشور سنگاپور تشکیل شده تا به چنین جرایمی رسیدگی کند.
وی افزود: طبق برنامه ریزی های بین المللی انجام شده تا پایان سال ۲۰۱۶ و یا ابتدای سال ۲۰۱۷ دیگر بستر امنی برای مجرمان سایبری در تمامی دنیا وجود نخواهد داشت چراکه پلیس اینترپل دسترسی های کاملی را به تمامی پرووایدرها ارائه خواهد داد و هیچ مجرمی نمی تواند اقدامات خود را در بستر اینترنتی و در خارج از مرزهای جغرافیایی کشورها انجام دهد.
رمضانی در ادامه این نشست با اعلام خبر افزایش گزارشات باج افزارها در فضای سایبری گفت: در چنین مواردی مجرمان اینترنتی با ارسال پیامک به موبایل و یا ایمیل هایی به پست های الکترونیکی، لینکی را برای کاربران فضای مجازی ارسال می کنند و با استفاده از مهندسی اجتماعی سعی در ترغیب قربانیان خود برای باز کردن این لینک های ارسالی دارند غافل از آنکه کاربران به محض باز کردن این لینک ها، باج افزار پنهان شده در پس آن را فعال کرده و اطلاعات شخصی شان کدگذاری شده و در اختیار مجرمان قرار می گیرد.
معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ادامه داد: مجرمان پس از دریافت اطلاعات شخصی قربانیان خود به دنبال باج گیری از آنها برآمده و در قبال عدم افشای این اطلاعات از قربانیان درخواست پول می کنند لذا باید کاربران اینترنتی هوشیار باشند که به هیچ وجه لینک های ارسالی از افراد ناشناس را باز نکنند و سریعا اقدام به پاک کردن پیامک یا ایمیل آنها کنند.
وی در پایان از همکاری پلیس فتا با پلیس مبارزه با مواد مخدر به منظور شناسایی مجرمان و قاچاقچیان مواد مخدر در بستر سایبری خبر داد.
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا، با اشاره به فعالیت ربات‌های غیراخلاقی در نرم‌افزار موبایلی تلگرام، از کمپانی این نرم‌افزار خواست تا نسبت به این موارد پاسخگو باشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme