https://telegram.me/empireoflies

هشدار نماینده سازمان ملل درباره آزار جنسی زنان مسلمان «روهینگیا» توسط ارتش میانمار

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیکی از مقامات ارشد سازمان ملل روز سه‌شنبه (دیروز) برای شورای امنیت «ماجراهای دلهره‌آور و هولناک از آزار جنسی» زنان مسلمان «روهینگیا» توسط نظامیان میانمار را شرح داد و از سازمان ملل خواست تا از این منطقه بازدید به عمل آورد و خواستار پایان حملات علیه غیرنظامیان میانمار شد.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، «پرامیلا پاتن» نماینده ویژه «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در امور خشونت جنسی در جنگ گفت، یک زن مسلمان روهینگیا به وی گفته است که ارتش میانمار به مدت ۴۵ روز وی را در گروگان نگه داشته بود و به طور مداوم به وی تجاوز می‌کردند.

در یک مورد دیگر، یک زن دیگر در حین تحمل آزار جنسی، مورد ضرب و شتم یک نظامی میانماری قرار گرفته است و بینایی یک چشم خود را از دست داده است.

پاتن به شورای امنیت گفت: «برخی شاهدان ماجرا گزارش کردند که زنان و دختران به یک صخره یا درخت بسته می‌شوند و چندین نظامی تا حد مرگ به آنها تجاوز می‌کنند».

وی ادامه داد: «برخی زنان شرح داده‌اند که چگونه نظامیان، کودکان را در روستا خفه می‌کنند. برخی زنان نیز به من گفته‌اند که کودکانشان در حالیکه مورد آزار جنسی گروهی قرار گرفته‌اند، به داخل آتش پرتاب شده‌اند».

پاتن تصریح کرد که شورای امنیت ۱۵ عضوی باید از میانمار و بازار کوکس در بنگلادش که بیش از ۶۲۶ هزار آواره روهینگیایی از آغاز خشونت‌های ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا در استان راخینه در ۲۵ آگوست تاکنون به این منطقه فرار کرده‌اند، بازدید به عمل آورد.

وی همچنین پیشنهاد یک قطعنامه شورای امنیت را مطرح کرد که خواستار توقف فوری خشونت‌ها علیه غیرنظامیان راخینه شود و تأکید کرد که اقداماتی باید برای مسئول نگه داشتن عوامل خشونت‌ علیه مسلمانان روهینگیا صورت گیرد.

ارتش میانمار ماه گذشته، با انتشار گزارشی تمامی اتهامات تجاوز و کشتار مسلمانان توسط نیروهای امنیتی را انکار کرد.

«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: «این غیرقابل پذیرش است. برمه می‌بایست اجازه تحقیقات مستقل، شفاف و معتبر درباره آنچه رخ داده است را بدهد. در حالیکه وعده‌هایی از دولت برمه می‌شنویم، باید شاهد اقدام آنها نیز باشیم».

«وو هایتائو» معاون سفیر چین در سازمان ملل گفت که بحران میانمار باید از طریق توافق میان میانمار و بنگلادش رفع شود و هشدار داد که هرگونه راه‌حلی که از طریق فشارهای زیاد خارجی حاصل شود، احتمالاً اوضاع را به صورت موقت تسهیل می‌بخشد اما پیامدهای منفی را بعد از آن به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

نماینده ارشد سازمان ملل در خصوص آزار جنسی زنان مسلمان «روهینگیا» توسط نظامیان میانمار هشدار داد و تأکید کرد که شورای امنیت باید از این کشور بازدید به عمل آورد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme