https://telegram.me/empireoflies

هشدار میت رامنی به آمریکا درباره ایران

به گزارش «امپراتوری دروغ»، «میت رامنی»، سیاستمدار کهنه کار و وابسته به حزب جمهوریخواه آمریکا طی یادداشت منتشره در روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» نوشت: آمریکا باید به تقویت نظامی خود مبادرت کند زیرا با تهاجم روسیه به اوکراین، قلدری‌های چین و مسئله هسته‌ای ایران که همگی تهدید علیه آمریکا محسوب می‌شوند ولی واشنگتن در این برهه از توان نظامی خود کاسته است.

رامنی در بخشی دیگر از یادداشت خود نوشته است: یک نظریه وجود دارد که جهان چند قطبی بهتر از یک ایالات متحده قدرتمند است. باید گفت اگر این قطب‌ها کشورهایی چون استرالیا، کانادا، فرانسه و انگلیس باشند که قانع کننده است. اما قطب‌های در حال ظهور چون ایران، روسیه و چین نگران کننده هستند و پیدایش آن‌ها منجر به به هم خوردن توازن در جهان خواهد شد.

رامنی در ادامه نوشت: برخی می‌گویند که آمریکا باید از تقویت نظامی خود در جهان دست برداشته و از خاورمیانه خارج شود و بحث ایران مجهز به سلاح هسته‌ای را بپذیرد و اجازه دهد تا چین و روسیه در تعامل با متحدان و کشورهای همسایه شان آزاد باشند اما من معتقدم که نباید گذاشت چنین اتفاقی بیافتد. تاریخ قرن بیستم به ما موارد خوبی را آموخت.

برخی دیگر می‌گویند که نیروی نظامی ما از هر کشوری دیگر در جهان قدرتمند است و دلیلشان افزایش بودجه دفاعی آمریکا است اما این قیاس بی‌پایه است زیرا چین و روسیه بودجه دفاعی خود را واقعی اعلام نمی‌کنند. همچنین زرادخانه هسته‌ای روسیه به طور قابل توجهی عظیم‌تر از ‌آمریکا است و طی ۶ سال بعد چین بر توان ناوگان دریایی خود خواهد افزود. این کشور هم اکنون نیز نیروی نظامی بیشتری دارد.

در انتهای این یادداشت آمده است: ما نباید از بودجه دفاعی خود کاسته و در این مسیر هزینه نکنیم. در این برهه سیاستمداران منتخب مردم  باید تصمیم تاریخی بگیرند زیرا آزادی و امنیت در توازن هستند. شاید آن‌ها تسلیم شده و بگذارند بدنه نظامی توخالی آمریکا ادامه پیدا کند یا اینکه با احترام گذاشتن به تعهد قانونی خود آمریکا را حفظ می‌کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme