https://telegram.me/empireoflies

هشدار رئیس سیا به ترامپ درباره ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: “جان برنان” رئیس سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) در مصاحبه با بی‌بی‌سی (BBC) درباره پاره کردن توافق هسسته ای ایران به “دونالد ترامپ” رئیس جمهور منتخب این کشور هشدار داد.

وی در این مصاحبه که روز چهارشنبه منتشر شده تاکید کرد: پاره کردن توافق هسته ای با ایران از سوی ترامپ، “نهایت حماقت” خواهد بود.

ترامپ درخلال مبارزات انتخاباتی وعده داده اگر به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود، توافق هسته ای ایران را که از نظر وی “بدترین توافق” است، کنار گذاشته و مذاکرات جدیدی را درباره برنامه هسته ای ایران به راه خواهد انداخت.

برنان که در ماه ژانویه، ریاستش بر سازمان سیا پایان خواهد یافت گفته، لغو توافق هسته ای ایران “یک فاجعه” خواهد بود. رئیس سیا می افزاید: اگر دولتی در آمریکا توافقی را که دولت قبلی به دست آورده پاره کند، این اقدامی بی سابقه خواهد بود.

وی ادامه داد: لغو توافق هسته ای، موجب تقویت تندروها در ایران خواهد شد و دیگر کشورها را نیز ترغیب می کند تا برنامه هسته ای خود را پیش ببرند.

برنان در بخش دیگری از سخنانش گفته: دولت جدید ترامپ باید درباره وعده های روسیه درمورد جنگ سوریه، هشیار و محتاط باشد. وی تاکید کرده که آمریکا باید به حمایت از گروه های میانه رو که با “بشار اسد” رئیس جمهور سوریه می جنگند ادامه دهد.

این درحالی است که ترامپ پیشتر گفته، چنین حمایت هایی موجب شکست و ناکامی بوده و ایالات متحده باید با روسیه برای مبارزه با گروه داعش در سوریه همکاری کند.

رئیس سیا در ادامه گفته، دولت بعدی آمریکا باید درباره ادبیاتی که مورد استفاده قرار می دهد و همچنین پیام هایی که برای شبه نظامیانی چون داعش  ارسال می کند، دقیق و منضبط باشد.

به باور وی، در غیر این صورت، سازمان های تروریستی و افراط گرایان از این ادبیات سوء استفاده می کنند تا تصویری را به نمایش بکشند که نشان می دهد دولت ایالات متحده مخالف اسلام است درحالی که اینگونه نیست.

دونالد ترامپ در مبارزات انتخاباتی از فشار بیشتر بر مظنونان تروریستی جهت گرفتن اطلاعات از آنان و توقف فعالیت هایشان حمایت کرده بود. جان برنان با اشاره به این موضوع، نسبت به شکنجه های نامتعارف همچون ایجاد حس خفگی در آب هشدار داده و گفته هرگونه سوء استفاده از قدرت توسط آمریکا وسیله ای تبلیغاتی را در اختیار گروه های تروریستی و افراطی قرار خواهد داد.

انتهای پیام/جام نیوز

جان برنان، پاره کردن توافق هسته ای ایران را اقدامی بی سابقه و فاجعه بار خوانده که نهایت حماقت خواهد بود …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme