https://telegram.me/empireoflies

هشدار توخالی حمله تروریستی به آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در سال ۲۰۰۴ اف‌بی‌ای هشدار داد که حمله‌ای تروریستی نزدیک است. این گزارش با بیان شواهد و اطلاعات مبهم گفت این حمله در هر کجای آمریکا در ماه نوامبر به وقوع خواهد پیوست. هدف این هشدار، تاثیرگذاری بر روی نتایج انتخابات ریاست جمهوری بود.

سال ۲۰۱۵ است و ما می‌دانیم که این حمله فرضی هرگز رخ نداد و جرج دبلیو بوش بدون هر گونه حمله‌ای از طرف تندروهای خارجی پیروز انتخابات شد.
این تنها یک مثال از ۴۰ هشدار است که هیچ کدامشان طبق برنامه ریزی اف‌بی‌آی پیش نرفت. اخیرا نیروی پلیس آمریکا دستگیری‌هایی قبل از ۴ جولای انجام داده است. گفته شد این دستگیری‌ها در پاسخ به تهدید احتمالی از طرف گروه داعش بوده است اما بسیاری از دستگیرشده‌ها خبرچین اف‌بی‌ای بوده‌اند.
پس بر چه اساسی این هشدارهای امنیتی اعلام می‌شوند؟
ادم جانسون، عضو انجمن نظارت بر رسانه می‌گوید، اف‌بی‌آی دلیلی برای اعلام نکردن این هشدارها ندارد. زیرا هزینه‌ای برای این سازمان نداشته و در صورت اشتباه، عواقبی متوجه آن‌ها نیست.
همچنین این هشدارها می‌توانند اهداف سیاسی داشته باشند. بهترین راه جذب بودجه برای نیروی پلیس آمریکا، یادآوری موفقیت عملیات‌های امنیتی به مردم است. با یادآوری تهدیدهای احتمالی حتی کوچک به مردم، این آژانس‌ها می‌توانند به مردم متذکر شود که سرویس‌های آن‌ هنوز ضروری است.
مردم ترسو از مصوبات قانونی حمایت می‌کنند. در غیر این صورت این مصوبات با انتقاد شدید مواجه خواهند شد. بسیاری از منتقدان جورج بوش را متهم به استفاده از ترس مردم برای تصویب کردن لایجه میهن دوستی در بعد از حملات یازده سپتامبر می‌کنند. این قانون اجازه نظارت گسترده شهروندان را به دولت می‌دهد.

غیر از اهداف سیاسی، این هشدارها بی‌استفاده هستند. هشدار به شهروندان برای هشیار بودن نسبت به حمله احتمالی فایده عملی ندارد.
حملات تروریستی‌ای که در گذشته در خاک آمریکا رخ داده در پی هیچ کدام از این هشدرها نبوده است.
بمب گذاری ماراتن بوستون که ۳ کشته و ۲۶۴ زخمی بر جای گذاشت بدون هیچ هشدار امنیتی از طرف مقامات آمریکا به وقوع پیوست. تیراندازی به ۹ سیاه پوست در کلیسای سیاه پوستان در چارلستون آمریکا نیز بدون هیچ گونه هشدار رخ داد.
اما صرف نظر از کارآمد بودن این هشدارها، آمریکا همزمان با پیشبرد جنگ خود علیه تروریسم، این هشدارها را اعلام خواهد کرد.
انتهای پیام/اسپوتنیک نیوز

از ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱ تا به امروز، اف‌بی‌آی و اداره امنیت ملی آمریکا ۴۰ هشدار برای حمله احتمالی طبق اطلاعات موثق داده است. از این هشدارها، حتی یک حمله نیز رخ نداده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme