https://telegram.me/empireoflies
سازمان غیردولتی "اوکسفام" درباره موج دوم شیوع گسترده بیماری وبا در یمن هشدار داد.

هشدار جهانی درباره موج دوم شیوع گسترده وبا در یمن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسازمان غیردولتی اوکسفام در بیانیه خود درباره پیامدهای شیوع دوباره بیماری وبا در سطح گسترده در یمن در سایه افزایش موارد مشکوک ابتلا به این بیماری در سال جاری به حدود ۲۰۰ هزار نفر هشدار داد.

این سازمان درباره “پیامدهای افزایش بدترین شیوع وبا در جهان” هشدار داد و گفت: موارد مشکوک ابتلا به این بیماری در سال جاری میلادی ۱۹۵ هزار مورد است.

اوکسفام تصریح کرد: در دو هفته اخیر ماه مارس گذشته، نزدیک به ۲۵۰۰ مورد مشکوک ابتلا در هر روز ثبت شده است. این وضعیت بیانگر افزایش قابل ملاحظه موارد ثبت‌شده نسبت به ماه فوریه سال جاری است که روزانه یک‌هزار مورد مشکوک ابتلا ثبت شده بود.

براساس این بیانیه، این میزان بیش از ۱۰ برابر موارد ثبت‌شده و مرگ‌ومیر ناشی از آن در دوره مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی است.

این سازمان گفت: وبا بیش از سه هزار نفر را از زمان آغاز شیوع آن در سال ۲۰۱۶ میلادی در یمن کشته است.

اوکسفام هشدار داد: در صورت تداوم ثبت موارد جدید با میانگین کنونی، افزایش ناگهانی و شدید شیوع وبا باعث افزایش آن نسبت به مجموع موارد ثبت‌شده در سال ۲۰۱۷ میلادی خواهد شد.

سازمان ملل اعلام کرده است که یمن با بدترین بحران انسانی در جهان روبه‌رو است و بیش از ۲۴ میلیون نفر یعنی بیش از ۸۰ درصد جمعیت یمن همچنان نیاز به کمک‌های انسانی دارند.

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، از آغاز تجاوز نظامی عربستان و هم‌پیمانان عربی و غربی آن به یمن حدود ۱۰ هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۵۶ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این درحالی است که برخی مسئولان بشردوست آمار قربانیان را بسیار بالاتر از این ارزیابی کرده‌اند.

انتهای پیام/تسنیم

سازمان غیردولتی “اوکسفام” درباره موج دوم شیوع گسترده بیماری وبا در یمن هشدار داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme