https://telegram.me/empireoflies

هزاران فعال آمریکایی علیه سیاست‌های مهاجرتی ترامپ تظاهرات کردند+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتاریخ برنامه‌ای که به طور موقت از اخراج صدها هزار نفر از جوانان شامل طرح «داکا» که در کودکی به آمریکا آورده شده‌اند، محافظت می‌کند، روز دوشنبه هفته جاری  منقضی شد اما دادگاه آمریکا دولت ترامپ را وادار کرده است تا همچنان مسئله تمدید این طرح را بررسی کند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی اعلام کرد که تصمیم ندارد طرح حمایت از مهاجرانی که در کودکی به طور غیرقانونی به آمریکا آورده شده‌اند را تمدید کند و به کنگره این کشور ۶ ماه فرصت داد که درباره سرنوشت این طرح تصمیم بگیرد.

با منقضی شدن طرح مذکور، هزاران فعال حقوق بشر با برگزاری راهپیمایی گسترده در مقابل کنگره در واشنگتن دی سی، اعتراض خود را به تصمیم ترامپ اعلام کردند و تمامی تلاش خود را بر دریافت محافظت دائمی برای مشمولین این طرح متمرکز کردند.

جوانانی که شامل طرح داکا می‌شوند و مجوز حضورشان در خاک آمریکا تا پنجم ماه مارس سال جاری میلادی (۱۴ اسفندماه) منقضی می‌شد ، یک ماه برای ثبت‌نام برای دریافت مجوز مجدد حضور در آمریکا زمان دارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که داکا به حمایت از جوانانی می‌پردازد که دارای سند هویتی و مهاجرتی نیستند و محافظت از حضور آنها در خاک آمریکا موجب می‌شود تا به صورت همزمان برای آنها امکان کار و فرصت تحصیل فراهم شود.

بنا بر گزارش بی بی سی، تخمین زده می‌شود حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر شامل این طرح شوند و مجوز آنها تا ۱۴ اسفندماه معتبر بوده است.

نخستین بار، ماه گذشته یک قاضی در سانفرانسیسکو با صدور حکمی اعلام کرد از نظر قانونی، طرح داکا نمی‌تواند در روز پنجم ماه مارس متوقف و در پی آن با جوانانی که تحت پوشش آن قرار گر فته‌اند چون مهاجران غیرقانونی رفتار کرد چرا که حکم آقای ترامپ «مبهم و فله‌ای» با افراد مواجهه کرده است.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ژوئن ۲۰۱۲، با یک اقدام اجرایی طرح داکا ارائه کرد و به صدها هزار نفری که بعنوان یک کودک دو ساله به صورت غیرقانونی به خاک آمریکا وارد شده بودند، مجوز زندگی و کار داد.

افراد به منظور آنکه واجد شرایط دریافت چنین مجوزی شوند، باید قبل از رسیدن به سن ۱۶ سالگی وارد آمریکا شده باشند و در ژوئن ۲۰۱۲ کمتر از ۳۱ سال سن داشته باشند و دبیرستان خود را به پایان رسانده باشند یا اینکه در ارتش خدمت کرده و فاقد سوء‌پیشینه باشند.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، حدود ۶۸۳ هزار نفر در پایان ماه ژانویه در این طرح ثبت کردند که هشت نفر از هر نفر آنها از مکزیک بودند.

موضوع اعطای اقامت دائم به این افراد و هموار کردن راه آنها برای اخذ شهروندی آمریکا، در شش ماه گذشته یکی از اصلی‌ترین مناقشات میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا بوده است.

در ماه ژانویه سال جاری میلادی، این موضوع محور اصلی اختلاف‌ها در مجلس سنا بود که در نهایت به تعطیلی کوتاه مدت دولت آمریکا منجر شد زیرا دموکرات‌ها رسیدگی به داکا در صحن علنی سنا را شرط تصویب بودجه موقت دولت قرار داده بودند.

بر اساس گزارش بی بی سی، یک قاضی دیگر در شهر نیویورک با صدور حکمی مشابه، دولت ترامپ را از آغاز هرگونه اقدامی علیه این گروه از مهاجران که اکثراً از کشورهای آمریکای لاتین هستند را غیرقانونی اعلام کرده و دستور داده است مجوزهای کار و تحصیل افراد تحت پوشش داکا به روال سابق تمدید و تجدید شود.

با اینحال، ترامپ و مشاورانش در کاخ‌ سفید می‌گویند نظام فعلی مهاجرپذیری در آمریکا منسوخ شده و باید با سیستم جدیدی که در آن بنابر شایستگی متقاضیان به آنها ویزای مهاجرت داده می‌شود، جایگزین شود اما منتقدان او می‌گویند مهاجرپذیری یکی از ارکان و ارزش‌های بنیادین جامعه آمریکاست و تلاش برای محدود کردن آن برگرفته از عقاید ملی‌گرایانه، تبعیض مذهبی و حتی نژادپرستانه است.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

هزاران فعال در آمریکا با تجمع مقابل کنگره، علیه سیاست‌های دولت فعلی آمریکا علیه مهاجرانی که در کودکی به آمریکا آورده شده‌اند تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme