https://telegram.me/empireoflies
حجم جنایات و کودک‌کشی‌های رژیم‌های سعودی و صهیونیستی در یمن و فلسطین به قدری زیاد شده که نهادی همچون سازمان ملل که رویه‌اش طی سال‌ها و دهه‌های اخیر سکوت کر کننده در برابر جنایتکاران قلدرمآب و مستکبر جهانی بوده است، اقدام به اعتراض نسبت به جنایات آن‌ها می‌کند.

هر ۱۰ دقیقه مرگ یک کودک یمنی با چراغ سبز آمریکا/ صدای سازمان ملل هم بلند شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغنشست روز جمعه ۴ مرداد شورای امنیت سازمان ملل با عنوان «کودکان و درگیری‌های مسلحانه»، صحنه رسوایی بیش از پیش رژیم‌های صهیونیستی و سعودی و حامیان غربی این رژیم‌های سفاک بویژه آمریکا بود.

در جریان نشست مزبور، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل، جنایات رژیم‌های سعودی و صهیونیستی در کشتار کودکان در یمن و فلسطین را محکوم کرد.

مطابق با گزارش ارائه شده توسط دبیرکل سازمان ملل، در نتیجه تجاوز رژیم سعودی به یمن، فقط در سال ۲۰۱۸، بالغ بر ۱۶۸۹ کودک یمنی جان خود را از دست داده‌اند.

ماه گذشته نیز (۸ تیر ۹۸) سازمان ملل طی گزارشی تصریح کرد: بیش از ۷۵۰۰ کودک یمنی در نتیجه پنج سال و نیم حملات هوایی، جنگ و مین‌گذاری نظامیان رژیم سعودی جان خود را از دست داده یا زخمی شده‌اند.

در این گزارش آمده بود: در حملات هوایی سعودی‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و جشن‌های عروسی هدف قرار گرفته‌اند. شهروندان غیرنظامی یمنی بیشترین آسیب را از این درگیری‌ها متحمل شده‌اند و هزاران نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند و وخیم‌ترین بحران انسانی جهان شکل گرفته است و یمن در آستانه قحطی قرار گرفته است.

از سویی دیگر، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز یکشنبه ۹ تیر ۹۸ به اوضاع وخیم یمنی‌ها در جنگ تحمیلی سعودی‌ها اشاره کرد و افزود که دیگر ارائه کمک‌های ضروری به مردم یمن غیرممکن شده است.

در گزارش یونیسف آمده بود که قطع حقوق کارمندان یمنی سبب کاهش ساعات کاری برخی از ارگان‌های حیاتی از جمله مراکز درمانی، مدارس، مراکز تأمین آب شرب و مختل شدن سایر خدمات اجتماعی ضروری در یمن شده است.

همچنین بر اساس جدیدترین گزارش وزارت بهداشت یمن، حملات ائتلاف و محاصره همه جانبه رژیم سعودی علیه این کشور باعث شده تا بالغ بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار کودک زیر ۵ سال یمنی با سوء تغذیه مواجه شوند و طی آن هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست می‌دهد.

مطابق آمار تکان دهنده دیگری که از جنایت‌های پنج ساله سعودی‌ها در یمن توسط وزارت بهداشت این کشور منتشر شده است، بیش از ۱۰۰ هزار یمنی در نتیجه تجاوزات رژیم سعودی، دچار نقص عضو شده‌اند؛ همچنین بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار یمنی طی ۵ سال اخیر به بیماری وبا مبتلا شده‌اند.

اما سعودی‌ها برای تصاحب رتبه اول کودک‌کشی، یک رقیب جدی به نام رژیم صهیونیستی دارند؛ گوترش دبیرکل سازمان ملل روز جمعه ۴ مرداد در بخش دیگری از گزارش سالانه «کودکان و درگیری‌های مسلحانه»، بیان داشت: میزان کشتار و مصدومیت کودکان فلسطینی توسط نیرو‌های نظامی اسرائیل در سال ۲۰۱۸ به بالاترین سطح خود در ۴ سال گذشته رسیده است.

بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۸، بالغ بر ۵۹ کودک فلسطینی توسط نیرو‌های نظامی و امنیتی صهیونیستی به قتل رسیده و ۲۷۵۶ کودک فلسطینی نیز مجروح شده‌اند.

در یک نمونه از این کودک‌کشی‌های سبعانه، روز ۲۵ اردیبهشت ۹۷ (۱۵ می ۲۰۱۸)، صهیونیست‌های متجاوز در شرق غزه با پرتاب گاز‌های اشک‌آور یک نوزاد هشت ماهه فلسطینی یه نام «لیلی انورالغندور» را به شهادت رساندند.

در این میان، نکته قابل تامل آنکه، حجم جنایات و کودک‌کشی‌های رژیم‌های سعودی و صهیونیستی در یمن و فلسطین به قدری زیاد شده که نهادی همچون سازمان ملل که رویه‌اش طی سال‌ها و دهه‌های اخیر سکوت کرکننده در برابر جنایتکاران قلدرمآب و مستکبر جهانی بوده است، اقدام به اعتراض نسبت به جنایات آن‌ها می‌کند.

هنوز اذهان جهانیان ماجرای خط خوردن رژیم سعودی از فهرست ناقضان حقوق کودک را فراموش نکرده‌اند. جمعه ۱۴ خرداد ۹۵ بود که سازمان ملل طی گزارشی پیرامون اعمال خشونت جنگی علیه کودکان، نام ائتلاف عربستان سعودی در حمله به یمن را در جمع ناقضان حقوق کودک قرار داد، و اعلام کرد در تهاجم سعودی‌ها به یمن، ۵۱۰ کودک کشته و ۶۶۷ کودک دیگر زخمی شده‌اند (آمارِ ۳ سال و نیم قبل)؛ به فاصله ۴۸ ساعت پس از ارائه این گزارش، در میان بهت و حیرت همگان، نام عربستان سعودی از فهرست سیاه سازمان ملل خارج شد.

در آن مقطع زمانی، در حالی که تمامی ناظران بین‌المللی و فعالان حقوق کودک در صدد بودند علت این اقدام حیرت‌آور سازمان ملل را جویا شوند، «بان کی مون» دبیرکل وقت این سازمان، در جمع خبرنگاران، از گزارش خود درباره مسئولیت ائتلاف سعودی در کشتن کودکان یمنی دفاع کرد، اما گفت: بخاطر تبعات قطع احتمالی کمک‌های مالی کشور‌های عرب تصمیم به حذف نام ائتلاف سعودی از لیست ناقضان حقوق کودک گرفته است.

از سویی دیگر به سبب اعمال نفوذ آمریکا در نهادی همچون سازمان ملل و سود هنگفت و چرب و شیرینی که از مراودات اقتصادی و تسلیحاتی با ریاض، نصیب سردمداران واشنگتن می‌شود، دست‌اندرکاران سازمان ملل، به سبب ترس از خشم آمریکا، در قبال افشای جنایات سعودی در یمن، نوعی تحفظ دارند.

همچنین این موضوع نیز برای جهانیان آشکار است که تسلیحات و بمب‌هایی که سعودی‌ها با آنها، به کشتار مردم و کودکان یمنی می‌پردازند، غالبا از ناحیه کمپانی‌های آمریکایی تامین می‌شود و این تسلیحات نتیجه همان قرارداد ۳۰۰ میلیاردلاری است که در اردیبهشت ۹۶ در سفر ترامپ به ریاض میان آمریکا و رژیم سعودی منعقد شد.

روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، وقتی رژیم سعودی یک اتوبوس حامل حدود ۴۰ دانش‌آموز دبستانی یمنی بین ۶ تا ۱۱ ساله را با بمبی هدف قرار داد، بنا بر گزارش شبکه آمریکایی «سی ان ان» مشخص شد، بمبی که سعودی‌ها با آن ۴۰ کودک معصوم یمنی را کشتند، یک بمب آمریکایی از نوع بمب ۲۲۷ کیلوگرمی MK ۸۲، ساخته شرکت آمریکایی «لاکهید مارتین» بوده است.

اما یک نکته دیگر اینکه، ویژگی مشترک دو رژیم سرآمد در کودک‌کشی یعنی سعودی و صهیونیستی، مورد حمایت واقع شدن توسط آمریکا و برخی دوّل پرمدعای اروپایی است. آمریکا بزرگترین حامی ریاض و تل‌آویو است و هر مقدار جنایت از سوی سعودی‌ها و صهیونیست‌ها صورت گیرد، واشنگتن در مقام حمایت از آن‌ها برمی‌آید و برخی دوّل متکبر اروپایی نظیر فرانسه و انگلیس و آلمان نیز در تبعیت از آمریکا، یا چشمان خود را به جنایات صورت گرفته توسط سعودی‌ها و صهیونیست‌ها می‌بندند و یا در مقام تایید جنایات آن‌ها برمی‌آیند.

این وضعیت در شرایطی است که همین آمریکا و دوّل متکبر اروپایی بویژه فرانسه -که سالیان سال است میزبان تروریست‌های خون آشامی به نام سرکردگان گروهک تروریستی منافقین است- برای تحت فشار قرار دادن ملل آزادیخواه و مقاومی نظیر ایران اسلامی، هرازچندگاهی به موضوعات حقوق بشری روی می‌آورند و با ادعا‌های کذب درصدد واونه‌نمایی واقعیات برمی‌آیند و این از نکات طنز و مضحک عصر حاضر است که حامیان بین‌المللی دو رژیم سفاک که فقط طی سال ۲۰۱۸ حدود دو هزار کودک را به صورت مستقیم در یمن و فلسطین کشته‌اند، در مقام دادخواهان حقوق بشر خودنمایی می‌کنند!

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme