https://telegram.me/empireoflies

هراس از لشکر های سایبری ایران

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حوزه ی سایبر و فضای مجازی از تاثیرگزارترین حوزه های فعالیت مثبت و منفی به شمار می رود. سرعت ارائه ی اطلاعات در فضای مجازی از هر حوزه ی دیگری فراتر بوده و به دلیل سهل و آسان بودن دسترسی به اخبار، و تاثیرگزاری فوق العاده، و همچنین شتاب فوق تصور اطلاعات، همواره مورد طمع دشمن برای رسیدن به مقاصد خود قرار داشته است. در سالهای اخیر شاهد بودیم که استفاده ی ابزاری از فضای مجازی و پخش شایعات و غیر واقع ها چگونه در رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی در دنیا تاثیر داشته است.

غربی ها که از دانش روز افزون جوانان ایران اسلامی دچار ترس و اضطراب شدید گشته اند، با فرافکنی سعی در این دارند تا سیاست های مسئولین در مواجهه با جنبه های مخرب فضای سایبری مانند فیلترینگ را پررنگ جلوه داده و از آن با عنوان منزوی کردن ملت ایران نام ببرند

در این راستا رادیو زمانه به نقل از یکی مسئولین سپاه نوشته :”امروز در هر ناحیه بسیج مقاومت تهران حداقل یک گردان سایبری تشکیل شده است. گردان‌های سایبری نسبت به گردان‌های عاشورا و گردان‌های نظامی از حیث حضور و سازماندهی کمتر نیستند و در برخی از نواحی مقاومت بیش از یک گردان سایبری وجود دارد”

این سایت با اشاره به قدرت روز افزون سپاه و نیرو های اطلاعاتی در عرصه سایبری نوشته:”

پایگاه سایبری سپاه پاسداران یک دهه پیش آغاز به کار کرد و فعالیت‌های آن بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ افزایش یافت. یدالله جوانی رئیس پیشین دفتر سیاسی سپاه پاسداران فروردین ۱۳۹۰، مدعی شد که «سپاه ایران پنجمین ارتش سایبری جهان را سازماندهی کرده است.»

فرمانده سابق سپاه تهران چهار سال قبل از فعالیت «تنها دو مرکز جنگ سایبری وابسته به سپاه پاسداران» خبر داده بود. مقام‌های نظامی ایران اعلام کردند که فعالیت این ارتش تنها به منظور «مقابله با دشمن» است، اما نهادهای حقوق بشری، منتقدان جمهوری اسلامی ایران و برخی از نهادهای بین‌المللی گزارش‌های متعددی از فعالیت تخریبی مراکز سایبری سپاه پاسداران در یک دهه گذشته منتشر کرده‌اند.”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme