https://telegram.me/empireoflies

هدف ایجاد داعش؛ تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سردار غلام‌رضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور شامگاه دوشنبه در همایش پدافند غیرعامل در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار کرد: مقام معظم رهبری کشتی جمهوری اسلامی را در امواج خروشان منطقه هدایت و همه تهدیدها را با هوشمندی مدیریت کرده و بسیاری از دشمنان در نحوه مدیریت معظم‌له متحیر مانده‌اند.

وی به گروه تکفیری داعش و ریشه‌های شکل‌گیری آن اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها قصد داشتند با تجهیز داعش در منطقه جنگ شیعه و سنی راه بیندازند که این قائله با مدیریت مدبرانه مقام معظم رهبری وارد حوزه تنش میان شیعه و سنی نشد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه به اهمیت پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: بعد از دفاع مقدس تاکنون شش ناحیه مختلف جنگی برای ما پیش آمده که همه این شش ناحیه با مدیریت و تدبیر کنترل و ضمن حفظ موضع مقتدرانه و عزتمندانه، جمهوری اسلامی ایران زیر بار ظلم و فشار نرفته و در عین حال به این جنگ‌ها ورود نکرده است.

جلالی خاطرنشان کرد: موضوع پدافند غیرعامل به عنوان یک مفهوم جوهری موضوع مقاومت در برابر تهدید است، چراکه ما نیروی آفندی و هجومی نبوده بلکه نیروی پدافندی هستیم و این یعنی مقاومت در برابر تهدید و فشارها که از ذات فرهنگ عاشورا سرچشمه می‌گیرد.

وی به حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی اشاره کرد و گفت: در زمان آغاز حمله آمریکا به عراق، آمریکایی‌ها مصوبه شورای امنیت سازمان ملل را گرفتند و تأکید داشتند که از محور ماهشهر به سمت شلمچه عبور کرده و در آنجا عناصر و نیروهای عراقی را دور بزنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: آمریکایی‌ها ابتدا آمدند و مذاکره کردند که ما با این مصوبه می‌توانیم در کشور ثالث ورود کنیم و قوانین بین‌المللی این اجازه را به ما می‌دهد و برخی آن زمان در جناح‌های داخلی مطرح کردند که صدام توبه کرده و ما باید به وی کمک کنیم.

جلالی تصریح کرد: همین عده افراد یک تجمعی را راه انداخته و با مراجعه به برخی مراجع اصرار داشتند که حکم جهاد گرفته و برخلاف نظر رهبری، یک عده را به نفع صدام بشورانند، که آن موقع برخی از آقایان سیاسی نیز به دنبال این جریان راه افتادند.

وی متذکر شد: از طرفی نیز آمریکایی‌ها با قطعنامه سازمان ملل و از جنبه حقوقی به ایران فشار می‌آوردند، اما هنگامی که موضع ایران اعلام شد که این یک جنگ باطل با باطل است و ما مداخله نمی‌کنیم و فقط حافظ مرزهای خود هستیم، آمریکایی‌ها تهدید کردند که ما وارد کشور ایران خواهیم شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار کرد: در آن شرایط در حالت آماده باش قرار گرفتیم و آرایش نظامی در مرزهایی که احتمال ورود داده می‌شد گرفتیم و زمانی که دشمن دید ما بر حرف خود ایستاده‌ایم، از اقدام خود منصرف شده و مسیر مستقیم از کویت به عراق را انتخاب کردند.

جلالی با بیان اینکه در آن برهه با وجود تهدیدهای نظامی و فشارهای بین‌المللی زیر بار حرف زور نرفتیم، گفت: نتیجه تمام جنگ‌هایی که آمریکا در منطقه به راه انداخته برای آنها نامطلوب بوده است.

وی در پایان اضافه کرد: نتیجه و جمع‌بندی بررسی‌های تیمی که آمریکایی‌ها برای تحقیق به منطقه فرستادند این بود که جنگ آمریکا با عراق و افغانستان با مدیریت خوب جمهوری اسلامی ایران به نوعی باعث شد که آمریکا هزینه دو جنگ را پرداخت کند ولی تمام منافع این دو جنگ به ایران برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ظهر دوشنبه نیز رزمایش پدافند غیرعامل با حضور سردار غلام‌رضا جلالی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد و آمادگی شرکت‌های پتروشیمی، ستاد بحران، نیروهای امدادی و آتش‌نشانی و دستگاه‌های ذی‌ربط برای مقابله با حوادث احتمالی مورد ارزیابی قرار گرفت.

انتهای پیام/فارس

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: پافشاری و ایستادگی ایران اسلامی بر مواضع مقتدرانه خود مانع از تهاجم حتمی آمریکا به کشور در زمان حمله آنها به عراق شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme