https://telegram.me/empireoflies

هجمه به تحریم یواشکی علی‌نژاد در آستانه روز جهانی زنان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مسیح علی نژاد که در ماه‌های اخیر اعتراضات زیادی به وی و هم‌فکرانش برای تحریم زنان ایرانی شده در آستانه روز جهانی زن ازآنجایی‌که وی خود را قیم زنان ایرانی می‌داند دوباره فعالیت‌های خود را شدتن بخشیده و در حال ربودن گوی سبقت از غربی‌ها برای تشدید تحریم‌ها برعلیه ملت ایران است.

وی تلاش زیادی را در ماه‌های گذشته نمود تا از فدراسیون‌های جهانی ورزشی بخواهد که زنان ایرانی شرکت‌کننده در مسابقات ورزشی را وادار نمایند تا در مسابقات مربوط به زنان بی‌حجاب ظاهر شوند.

وی که در این پروسه شکست‌خورده بود در جریان مسابقات شطرنج زنان در ایران این مسابقات را تحریم نمود و از زنان شطرنج‌باز دیگر کشورها خواست به دلیل وجود فرهنگ حجاب در ایران از رفتن به این مسابقات خودداری کنند.

ولی بازهم در این عرصه موفق نبود اما این بار اوضاع فرق می‌کرد و مثل سال‌های گذشته نبود که کسی از میان زنان ایرانی به وی و عملکردهایش اعتراض نکند در این برهه بسیاری از زنان ایرانی و روشنفکر که تا قبل از این گاه‌گاهی از حجاب اختیاری حمایت می‌کردند و یا حتی خود بدون حجاب در کشورهای دیگر ظاهر می‌شدند دست به اعتراض‌های شدیدی برعلیه علی نژاد زدند و وی را هم سان با نتانیاهو و اوباما در تحریم مردم ایران دانستند. هرچند از آن زمان تاکنون فعالیت‌های علی نژاد رکود عجیبی پیداکرده ولی وی هنوز از اقدامات فرهنگ ستیز خود دست برنداشته و اخیراً هم از یک بازیکن سوئدی که در فیس‌بوک خود مدعی شده که در ایران زنان حق فوتبال بازی کردن ندارد حمایت نموده.

این فوتبالیست سوئدی پیرو اعتراضاتی که در جریان سفر هیئت اقتصادی این کشور به ایران داشتند و در آن سفر به دلیل حجاب اختیاری خودشان مورد اعتراض سخت برخی‌ها من‌جمله علی نزاد قرار گرفتند این بار خواسته با این اعتراض نشان دهد که همه سوئدی‌ها مثل وزیران کابینه نیستند که اصول فمینیستی را زیر پا بگذارند.

البته تصور می‌شود که این حرکت هم با هماهنگی علی نژاد صورت گرفته و تحریکات وی در این قضیه نقش داشته است. البته در روزهای اخیر علی نژاد توسط بسیاری از افراد در فضای مجازی به‌خصوص در شبکه توئیتر مورد اعتراض قرارگرفته تا جایی که به دلیل رفتار دوگانه وی در قبال برخی از موضوعات به وی اعتراضاتی شده است مثلاً وی در جریان برنده شدن جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی نه‌تنها به وی تبریک می‌گوید بلکه فیلم وی را که در آن زنان از حجاب برخوردارند را نیز تحسین می‌کند و این تحسین نمودن باروح کمپین وی در تضاد است برخی از افراد اعتقاددارند که وی نان به نرخ روز خور است و درجایی که اعتراض او موجب طرد او از جامعه ایرانی شود اصولاً سکوت اختیار می‌کند.

هم‌چنین بسیاری دیگر از افراد که حتی اعتقادات اسلامی سفت و سختی هم ندارند این روزها در فضای شبکه‌های اجتماعی معترض اقدامات ضد ملی و ضد زن علی نژاد هستند و به نظر می‌رسد باگذشت زمان وی و هم‌فکرانش در مقابل این اعتراضات مجبورند عقب‌نشینی نمایند.

 

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme